Вирок
від 18.04.2017 по справі 545/872/17
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/872/17

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2017 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді : ОСОБА_1 ,

при секретарі : ОСОБА_2 ,

з участю прокурора : ОСОБА_3 ,

з участю захисника : ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава кримінальне провадження № 42015170000000254 за звинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Верхньодніпровська Дніпропетровської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, неповнолітніх дітей не має, офіційно не працюючого, на обліку на біржі праці не перебуває, не інваліда, зареєстрованого в АДРЕСА_1 ( у матері ), фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , раніше не судимого, інших кримінальних проваджень щодо його особи, тяжких хвороб, скарг на стан здоров`я в даний час не має,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.27 ч. 5, 205 ч. 1 КК України,-

встановив:

Підсудний ОСОБА_5 згідно з даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, є засновником, директором та головним бухгалтером Товариства з обмеженої о відповідальністю «Компанія Агроінтекс» ( код ЄДРПОУ 40296430 ), яке зареєстроване рішенням № 15771020000004546 Полтавського РУЮ Полтавської області від 24.02.2016 року як суб`єкт підприємницької діяльності юридична особа.

Підсудний взяв участь у створенні даного підприємства на своє ім`я без мети здійснення господарської діяльності, передбаченої статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.

Так, підсудний в лютому 2016 року за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, з метою отримання фінансової вигоди, зареєстрував на своє ім`я як суб`єкт підприємницької діяльності - юридичну особу ТОВ «Компанія Агроінтекс» в органах державної влади, без наміру в подальшому здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом підприємства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, яка полягала у неправомірному формуванні податкового кредиту підприємствам - юридичним особам реального сектору економіки.

При цьому, невстановлені досудовим розслідуванням особи та підсудний домовилися про підписання останнім статутних та інших документів щодо реєстрації на його ім`я вказаного підприємства та про те, що він у подальшому до діяльності ТОВ «Компанія Агроінтекс» не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням реквізитів та банківських рахунків ТОВ «Компанія Агроінтекс» будуть займатися інші особи.

Після цього, 23 лютого 2016 року підсудний на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, достовірно знаючи, що створює та реєструє на своє ім`я підприємство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена статутом ТОВ «Компанія Агроінтекс», усвідомлюючи суспільно-небезпечний, противоправний

характер своїх дій, знаючи, що ТОВ «Компанія Агроінтекс» реєструється на його ім`я для прикриття незаконної діяльності інших осіб та він стає засновником підприємства і в цілому набуває право власності на підприємство, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на вчинення фіктивного підприємництва, у присутності приватного нотаріуса Дніпропетровського нотаріального округу ОСОБА_6 , підписав статут ТОВ «Компанія Агроінтекс», протокол № 1 загальних зборів засновників та рішення засновника ТОВ «Компанія Агроінтекс» від 23.02.2016 року, а також довіреність №НВС 064395 від 23.02.2016 року на ім`я ОСОБА_7 щодо представлення його інтересів у державних установах з усіх питань, пов`язаних з реєстрацією та взяттям на облік ТОВ «Компанія Агроінтекс», юридична адреса: Полтавська область, Полтавський район, с. Залізничне, вул. Магістральна, 1. В подальшому вищевказані документи були подані довіреною особою ОСОБА_5 до реєстраційної служби Полтавського районного управління юстиції Полтавської області та 24.02.2016 року взяте на податковий облік в Полтавській ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, куди повинне було звітуватися про здійснення фінансово-господарської діяльності, а також подавати податкову звітність.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний в лютому 2016 року на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з метою реалізації злочинного умислу щодо прикриття незаконної діяльності інших осіб, яке полягало у формуванні податкового кредиту підприємствам - юридичним особам реального сектору економіки, зареєстрував ТОВ «Компанія Агроінтекс» платником податку на додану вартість в Полтавській ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області. Та в подальшому, на прохання невстановлених досудовим poзслідуванням осіб, 08.04.2016 року подав до Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області заяву про реєстрацію ТОВ «Компанія Агроінтекс» як сільськогосподарського підприємства суб`єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, при цьому достовірно знаючи, що ні ТОВ «Компанія Агроінтекс» ні він особисто не мали на умовах оренди чи на праві власності будь-яких земельних угідь, залишків сільськогосподарської продукції, а також будь-яких складів для їх зберігання. Та 01.05.2016 року ТОВ «Компанія Агроінтекс» було зареєстроване суб`єктом спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість в Полтавській ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний у березні 2016 року на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, підписав документи по відкриттю та обслуговуванню банківських рахунків ТОВ «Компанія Агроінтекс» № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 у ПАТ КБ «Приват-Банк».

Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний у травні 2016 року на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, підписав документи по відкриттю та обслуговуванню банківських рахунків ТОВ «Компанія Агроінтекс» № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 у відділенні АТ «ОТП БАНК» в м. Дніпродзержинськ.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, підсудний в липні 2016 року на прохання невстановлених досудовим розслідуванням осіб, підписав документи по відкриттю та обслуговуванню банківських рахунків ТОВ «Компанія Агроінтекс» № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 та № НОМЕР_9 у Дніпропетровському відділенні № 5 ПАТ «СБЕРБАНК».

Окрім вище перелічених, жодних інших дій щодо створення та ведення господарської діяльності ТОВ «Компанія Агроінтекс» підсудний не вчиняв, жодних первинних бухгалтерських документів та договорів від імені даного підприємства не складав та не підписував, сільськогосподарську та іншу продукцію нікому не відвантажував, та ні від кого не отримував.

Аналізом руху коштів по вище вказаних рахунках ТОВ «Компанія Агроінтекс» встановлено, що всього на рахунки підприємства надійшло 11 410 190,41 грн. по операціях, які фактично не відбувалися, за нібито реалізовану сільськогосподарську продукцію, та в подальшому були перераховані в адресу підприємств-контрагентів, взаємовідносини з якими не були відображені у податковій звітності ТОВ «Компанія Агроінтекс».

Вчинення дій, пов`язаних зі створенням ТОВ «Компанія Агроінтекс», підписанням первинних документів підприємства від імені підсудного як директора, без відома останнього, отримання можливості відкриття банківських рахунків та перерахування з них грошових коштів, надало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, яка полягала у неправомірному формуванні податкового кредиту підприємствам - юридичним особам реального сектору економіки, а саме: ТОВ «Агро-Сад Компані» ( код 39858974 ), ТОВ «Елтікс Інвест» ( код 40032132 ), ТОВ «Зернооптпостач» ( код 38514574 ), ТОВ «Магнум-Агро» ( код 37214159), ТОВ «Реалагро-Центр» ( код 38688742 ), ТОВ «Агровуд» ( код 38380549 ), ТОВ «Цефей-Н» ( код 39936622 ), ТОВ «Бессарабія-Агро» ( код 39076260 ), ТОВ «Агромонтажник АТБ» ( код 35933041 ), ТОВ «Алексхім» ( код 39657893 ), ТОВ «Територія чистоти К» ( код 39146437 ).

Згідно п.18 постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 25.04.2013 «Про практику застосування судами законодавства про відповідальність за окремі злочини у сфері господарської діяльності», дії осіб, на ім`я яких за їхньою згодою зареєстровано суб`єкт підприємництва з метою, зазначеною в ст. 205 КК України, мають кваліфікуватись як пособництво фіктивному підприємництву, в разі, коли їх діями здійснено легалізацію ( державну реєстрацію ) суб`єкта підприємництва.

Дії підсудного органом досудового слідства кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, як умисні дії, які виразилися в пособництві фіктивному підприємству, тобто в створенні суб`єкта підприємницької діяльності ( юридичної особи ) з метою прикриття незаконної діяльності.

30.03.2017 року між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості за участі захисника у відповідності до вимог ст.470 КПК України.

Згідно даної угоди обвинувачений та прокурор дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, покарання, яке повинен понести підсудний у вигляді штрафу у розмірі 500 ( п`ятсот ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно п.2 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ч.4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено в судовому засіданні, що підсудний обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, сторони добровільно уклали угоду про визнання обвинувачення, зміст угоди відповідає вимогам ст.472 КПК України та закону.

Крім того, суд переконався, що обвинувачений цілком розуміє права, передбачені ч.4 ст.474 КПК України.

Також, судом встановлено, що обвинувачений розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені ч. 2 ст.473 КПК України.

Керуючись ст.373, ст.374 та ст.475 КПК України, -

З А С У Д И В :

Затвердити угоду від 30 березня 2017 року про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 .

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання у вигляді штрафу у розмірі 500 ( п`ятсот ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До набрання вироком чинності заходи забезпечення кримінального провадження щодо засудженого не застосовувати.

Відповідно вимогам ч. 6 ст. 376 КПК України учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд на протязі 30 днів з моменту проголошення.

Вирок надруковано суддею в нарадчій кімнаті та є оригіналом.

Суддя: ОСОБА_1

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.04.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу66037845
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —545/872/17

Ухвала від 14.05.2020

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 10.12.2019

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 27.02.2018

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Вирок від 18.04.2017

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 06.04.2017

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

Ухвала від 06.04.2017

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Гальченко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні