Ухвала
від 18.04.2017 по справі 761/12167/17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/12167/17

Провадження № 1-кс/761/7641/2017

У Х В А Л А

Іменем України

18 квітня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Голуб О.А., секретар Дігтяр М.О., за участю слідчого Яковлева А.М., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві Яковлева А.М., погоджене з прокурором відділу прокуратури м. Києва Брянцевим В.Л., про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000072 від 24.05.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві Яковлева А.М., погоджене з прокурором відділу прокуратури м. Києва Брянцевим В.Л., в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100000000072 від 24.05.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме, первинні фінансово-господарські документи, які мають ознаки фіктивності та які здійснюють псевдорозрахункові господарські операції наступних підприємств - ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) з підприємствами контрагентами які мають ознаки фіктивності : ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502), ТОВ Прінттрейдынг , ТОВ Бізнес груп ТД , ТОВ Сінерджі-ЛТД , ТОВ Люкс Консоріс , ТОВ Глоріяопт , ТОВ Толензе , ТОВ Харвіс Плюс , ТОВ Форфейтінг , ТОВ Аланія-Груп Сервіс , ТОВ Майнпром ПРО , ТОВ Деметра груп трейд , ТОВ Амедар , для проведення експертиз та комп'ютерну техніку для проведення експертиз та оглядів. Документів та предметів вилучених за адресами: м. Київ вул. Солом'янська буд. 3, оф. № 918; Києво - Святошинський район м. Боярка вул. А. Пастернака б. 107-А; м. Київ вул. Алма-Атинська б. 39-А, кв. 5.

Клопотання мотивоване тим, що слідчим управлянням фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві розслідується кримінальне провадження № 32016100000000072 за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість за період січень-квітень 2016 року, шляхом безпідставного включення до складу податкового кредиту сум не підтверджених відповідними первинними документами по взаємовідносинам з підприємствами ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502), що призвело до фактичної несплати податку на додану вартість на загальну суму 3 746 243 грн., що підтверджується висновком експертного дослідження від 18.05.2016 № 2-18/05-2016-до.

В ході досудового розслідування встановлено, що ряд невстановлених осіб, умисно, діючи в порушення ст. 81, 87, 89 Цивільного Кодексу України, ст. 56, 57, 62, 79, 80, 89 Господарського кодексу України та ст. 8, 24 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців , створили (придбали) на території суб'єкти господарської діяльності (юридичні особи), ТОВ АРТ-ТЕРРІА , ТОВ ГЛОТТЕР , ТОВ ГРЕЙТ-УЗ , ТОВ ІСЛАНД ГРУП , ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС , ТОВ РОДАГ та ТОВ ТОЛЕНЗЕ , з метою прикриття незаконної діяльності, яка була направлена на здійснення фінансово-господарських операцій, щодо переведення безготівкових коштів в готівку, штучного формування витрат та податкового кредиту з ПДВ, для інших суб'єктів підприємницької діяльності без фактичного здійснення господарських операцій пов'язаних з продажем (придбанням) товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а лише документальне оформлення проведення господарських операцій.

Так, встановивши контроль над вище вказаними підприємствами, невстановлені досудовим розслідуванням особи, отримали у володіння установчі, реєстраційні документи, документи про відкриття банківських рахунків, ключі доступу до системи електронних платежів Клієнт-Банк та кліше печаток, тобто отримали можливість складати та видавати від імені ТОВ АРТ-ТЕРРІА , ТОВ ГЛОТТЕР , ТОВ ГРЕЙТ-УЗ , ТОВ ІСЛАНД ГРУП , ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС , ТОВ РОДАГ та ТОВ ТОЛЕНЗЕ , первинні фінансово-господарські документи, про проведення псевдо фінансово-господарських операції пов'язаних з продажем (придбанням) товарів, виконанням робіт, надання послуг в адреси суб'єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, отримувати від даних суб'єктів безготівкові кошти в рахунок сплати, за начебто реалізовані товари, виконані роботи, наданні послуги з метою подальшого переведення їх в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування.

Проведеними заходами оперативного характеру, що відображено в рапорті оперативного співробітника встановлено, що протягом 2015-2017 рр. відповідно до податкової звітності, у ТОВ АРТ-ТЕРРІА , ТОВ ГЛОТТЕР , ТОВ ГРЕЙТ-УЗ , ТОВ ІСЛАНД ГРУП , ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС , ТОВ РОДАГ та ТОВ ТОЛЕНЗЕ відсутні трудові ресурси, офісні, торгівельні та складські приміщення, виробниче обладнання, сировина, матеріали, що вказує на відсутність факту реального здійснення фінансово-господарської діяльності. Відповідно до показників податкової звітності з податку на прибуток, протягом 2015-2016 рр. - суми амортизаційних відрахувань відсутні. На підприємствах в період 2015-2016 рр. доходи отримували лише одноособові директори, бухгалтери та засновники підприємств, наймані працівники відсутні. Зазначена група підприємств подає податкову звітність до податкових органів виключно у електронному вигляді, та при цьому використовують однакові IP-адреси.

В подальшому у ході проведення оперативними співробітниками оглядів юридичних адрес згідно реєстраційних даних, встановлено що ТОВ АРТ-ТЕРРІА , ТОВ ГЛОТТЕР , ТОВ ГРЕЙТ-УЗ , ТОВ ІСЛАНД ГРУП , ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС , ТОВ РОДАГ та ТОВ ТОЛЕНЗЕ за юридичними адресами не знаходяться.

Проведеними слідчими діями по кримінальному провадженню встановлено, що ТОВ АРТ-ТЕРРІА , ТОВ ГЛОТТЕР , ТОВ ГРЕЙТ-УЗ , ТОВ ІСЛАНД ГРУП , ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС , ТОВ РОДАГ та ТОВ ТОЛЕНЗЕ в даній злочинній схемі по незаконному виведенню безготівкових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг посідають місце вигодотранспортуючих підприємств, а саме являються проміжною ланкою між підприємствами вигодонабувачами - підприємствами реального сектору економіки та підприємствами, на яких безпосередньо здійснюється обготівкування коштів.

Вищезазначенні фіктивні суб'єкти підприємницької діяльності посідаючи в даній схемі ланку (ВИГОДОФОРМУЮЧИХ), (ВИГОДОТРАНСПОРТУЮЧИХ) підприємств, з метою безпідставного заниження податкових зобов'язань з ПДВ, які виникли у підприємств реального сектору економіки незаконно формують відповідний обсяг податкового кредиту з ПДВ, за рахунок нібито понесених витрат на сплату товарів, робіт, послуг, отриманих від фіктивних підприємств, (банкрутів), після чого з метою створення видимості здійснення господарської діяльності, вуалюючи псевдорозрахункові операції, незаконно сформований податковий кредит з ПДВ, збалансовують податковими зобов'язаннями на користь підприємств реального сектору економіки, які в даній схемі займають ланку (ВИГОДОНАБУВАЧІВ).

Таким чином, службові особи підприємств реального сектору економіки за рахунок вищезазначених псевдорозрахункових операцій, за рахунок незаконно сформованого податкового кредиту з ПДВ, який фактично купують у вищезазначених фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності незаконно занижують розмір податкових зобов'язань, які підлягають сплаті до бюджету Держави, а кошти, які перераховуються ними в рахунок сплати даних псевдорозрахункових операцій, незаконно обготівковуються з банківських рахунків та повертаються службовим особам підприємств реального сектору економіки.

Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

Вищий адміністративний суд України у листі від 02.06.2011 № 742/11/13-11 роз'яснив ряд спірних питань, пов'язаних з визнанням операцій нереальними і безтоварними. Ось лише два з принципових висновків ВАСУ, викладених у листі:

- будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки, тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції;

- наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору або відсутність визнання такого договору недійсним або нікчемним само по собі не свідчить про реальність здійснення відповідної операції.

Разом з тим, як вказано в іншому листі ВАСУ від 01.11.2011 № 1936/11/13-11, сама по собі наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце. Водночас наявність формально складених, але недостовірних первинних документів, відповідність яких фактичним обставинам спростовується належними доказами, не є безумовним підтвердженням реальності господарської операції.

Згідно установчих реєстраційних відомостей основним видом діяльності ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС являється виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування.

В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) зареєстровано Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві 04.04.2013 № запису 10731020000024278. Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві, дата взяття на облік 05.04.2013, № 26581361505. Юридична адреса: 03680, м. Київ, Солом'янський район, вул. Солом'янська, буд. 3.

Проведеним оглядом податкових накладних, виписаних в адресу ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939), які містяться в Єдиному реєстрі податкових накладних АІС Податковий блок , ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) в період з 01.01.2015 року по 31.05.2016 року, здійснює закупівлю наступної продукції: у ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610) - лимони, тканину; у ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641) - білизну, бавовну, господарчі товари; у ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611) - свинину, піддони, взуття; у ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026) - побутову техніку (газові плити, пральні машини); у ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) - взуття, олію, продукти; у ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239) - кришки корпуса, обойми; у ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502) - датчик ДАУ-72, регулятор сопла і форсажу. За рахунок зазначених фінансово-господарських операцій у зазначений період ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС сформувало податковий кредит на загальну суму близько 4 млн. грн.

Однак, в подальшому ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) отримані вищезазначені товари не реалізовує, та в той самий період часу здійснює продаж зовсім іншого виду товару, а саме на користь ДП ОДЕСЬКИЙ АВІАЦІЙНИЙ ЗАВОД (код ЄДРПОУ 7756801) комплектуючих для військової техніки (Обойма внутрішня 017.49.0541, корпус 01769.1580, свічка СЭ-20БТ, лопатка 3-й ст. турбіни ліва 25Т.04.04.067-02, насос регулятор, ІІ кат. шифр 4000, паливний насос, ІІ кат. шифр 4001, генератор повітря "САПФІР-5"), на користь ПАТ МОТОР СІЧ (код ЄДРПОУ 14307794) комплектуючих для військової техніки (комбінований агрегат управління (к-т) РА-60Б, автомат розгрузки насоса ГА77В, фільтр гідравлічний 269МФ, клапан включення аварійного живлення ГА59/1, блок фільтрів БФ-34), які відповідно до даних з Єдиного реєстру податкових накладних АІС Податковий блок підприємством ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) не купувались, не отримувались та не вироблялись в загалі.

Враховуючи вищевикладене, неможливо зробити висновок щодо джерел походження робіт, отриманого товару та послуг, які було реалізовано ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939), оскільки неможливо підтвердити факт придбання вищезазначеного товару підприємством.

Згідно даних з Єдиного реєстру податкових накладних виявлена невідповідність придбаного товару ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) з реалізованим на адресу кінцевого покупця. У зв'язку з зазначеним неможливо відстежити товарний баланс операцій та здійснення операцій купівлі-продажу у просторі і часі.

У результаті вказаної вище незаконної діяльності, податки не нараховуються та не сплачуються, а кошти, які в рахунок сплати податків підлягають спрямуванню до бюджету Держави, у дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються.

З метою встановлення факту настання юридичних наслідків від господарської діяльності вищезазначених суб'єктів господарської діяльності, а також з метою встановлення факту відповідності відомостей, відображених в документах бухгалтерського, податкового обліку, документах фінансово-господарської діяльності, податковій звітності підприємств - фактичним обставинам, необхідно вилучити у ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) та дослідити первинні фінансово-господарські документи, документи тіньового бухгалтерського та податкового обліку, а також інші предмети речі та документи, які можуть містити відомості про фактичні обставини здійснення псевдорозрахункових господарських операцій.

Первинні фінансово-господарські документи, документи тіньового бухгалтерського та податкового обліку, а також інші предмети та документи, які можуть містити відомості про фактичні обставини здійснення псевдорозрахункових господарських операцій ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) з ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502), ТОВ Прінттрейдынг , ТОВ Бізнес груп ТД , ТОВ Сінерджі-ЛТД , ТОВ Люкс Консоріс , ТОВ Глоріяопт , ТОВ Толензе , ТОВ Харвіс Плюс , ТОВ Харвіс Плюс , ТОВ Аланія-Груп Сервіс , ТОВ Майнпром ПРО , ТОВ Деметра груп трейд , ТОВ Амедар необхідні для встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, та визначення обсягу вини кожного з учасників, призначення та проведення позапланових документальних перевірок з метою встановлення нанесених державі збитків вчиненням кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Проведеними заходами оперативного характеру, що відображено в рапорті оперативного працівника оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що службові особи та засновники ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) ведуть посередній спосіб життя, місця ведення податкового та бухгалтерського обліку приховують, доволі пильні до зацікавленості сторонніх осіб до організації та здійснення їх діяльності, питання взаємовідносин з контролюючими органами вирішують через представників за довіреністю, а у випадку підозри, можуть знищити предмети та документи, які містять відомості, що відображають їх злочинну діяльність.

Так по кримінальному провадженню 17.03.2017 року були отримані ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва про проведення обшуку за адресами: м. Київ вул. Солом'янська буд. 3, оф. № 918; Київська область Києво-Святошинський район м. Боярка вул. А.Пастернака б. 107-А; м. Київ вул. Алма-Атинська буд. 39-А, кв. 5.

06.04.2017 року згідно ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва було проведено обшуки за адресами: м. Київ вул. Солом'янська буд. 3, оф. № 918; Київська область Києво-Святошинський район м. Боярка вул. А.Пастернака б. 107-А; м. Київ вул. Алма-Атинська буд. 39-А, кв. 5, в офісних приміщеннях ТОВ НВП Спецсервіс , та за місцем проживання посадових осіб ТОВ НВП Спецсервіс .

В ході обшуку, крім документів щодо яких прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі слідчого судді, було вилучено ряд інших предметів і документів, які мають значення для розкриття кримінального правопорушення.

У зв'язку із тим, що предмети і документи, які вилучені в ході обшуку і не входять у перелік документів щодо яких прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі слідчого судді, вважаються тимчасово вилученим майном, а слідчий протягом доби повинен вийти з клопотанням до слідчого судді про накладення арешту тимчасово вилученого майна.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому та просив задовольнити його.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, прийшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України регламентовано, що арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 236 КПК України, вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Зі змісту клопотання та доданих до нього копій матеріалів кримінального провадження №32016100000000072 вбачається, що досудове розслідування у ньому здійснюється за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Згідно з даними витягу з кримінального провадження № 32016100000000072, доданого до клопотання, службові особи ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС (код ЄДРПОУ 38674939) умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість за період січень-квітень 2016 року, шляхом безпідставного включення до складу податкового кредиту сум не підтверджених відповідними первинними документами по взаємовідносинам з підприємствами ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502), що призвело до фактичної несплати податку на додану вартість на загальну суму 3 746 243 грн., що підтверджується висновком експертного дослідження від 18.05.2016 № 2-18/05-2016-до.

Як убачається з матеріалів клопотання, 17.03.2017 року ухвалами Шевченківського районного суду м. Києва надано дозволи на проведення обшуків приміщень, розташованих за адресою: м. Київ вул. Алма-Атинська буд. 39-а, кв. 5; м. Київ вул. Солом'янська 3, оф. № 918 та сусіднє, також розташоване на 9 поверсі, приміщення (без номеру офісу та без вивісок); Київська область Києво-Святошинський район м. Боярка вул. А.Пастернака б. 107-А, з метою відшукання та вилучення оригіналів документів ТОВ НВП СПЕЦСЕРВІС щодо фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ АРТ-ТЕРРІА (код ЄДРПОУ 39552610), ТОВ ГЛОТТЕР (код ЄДРПОУ 39989611), ТОВ ГРЕЙТ-УЗ (код ЄДРПОУ 39864239), ТОВ ІСЛАНД ГРУП (код ЄДРПОУ 39861641), ТОВ ЛЮКС КОНСОРІС (код ЄДРПОУ 40207026), ТОВ РОДАГ (код ЄДРПОУ 39981518) та ТОВ ТОЛЕНЗЕ (код ЄДРПОУ 39981502).

При цьому, в ході обшуків, крім іншого, вилучено майно (документи, речі) підприємств, що безпосередньо зазначені в ухвалах слідчого судді, а тому, таке майно не вважається тимчасово вилученим майном, оскільки воно входить до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалах суду про дозвіл на проведення обшуків від 17.03.2017 року.

Тобто, в даному випадку слідчий просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке в силу положень кримінального процесуального закону таким не являється.

Крім того, слідчий просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке було вилучено в ході обшуків 06.04.2017 року в кримінальному провадженні № 32016100000000072 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, щодо ТОВ Прінттрейдінг , ТОВ Бізнес груп ТД , ТОВ Сінерджі-ЛТД , ТОВ Люкс Консоріс , ТОВ Глоріяопт , ТОВ Толензе , ТОВ Харвіс Плюс , ТОВ Форфейтінг , ТОВ Аланія-Груп Сервіс , ТОВ Майнпром ПРО , ТОВ Деметра груп трейд , ТОВ Амедар .

Разом з тим, відомості стосовно зазначених товариств не внесено до ЄРДР, тобто слідчим в межах даного кримінального провадження не отримувалась та не встановлювалась інформація про причетність згаданих товариств до вчинення злочину, який розслідується в кримінальному провадженні № 32016100000000072, в якому надавалися дозволи на обшуки.

Більше того, аналіз наданих в розпорядження слідчого судді матеріалів свідчить про те, що слідчим не доведено необхідність арешту тимчасово вилученого майна щодо ТОВ Прінттрейдінг , ТОВ Бізнес груп ТД , ТОВ Сінерджі-ЛТД , ТОВ Люкс Консоріс , ТОВ Глоріяопт , ТОВ Толензе , ТОВ Харвіс Плюс , ТОВ Форфейтінг , ТОВ Аланія-Груп Сервіс , ТОВ Майнпром ПРО , ТОВ Деметра груп трейд , ТОВ Амедар , правову підставу для арешту вилучених речей і документів щодо фінансово-господарської діяльності цих товариств, можливість використання їх як доказу в кримінальному провадженні № 32016100000000072, в межах якого подано клопотання, а так само, розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, та наслідки арешту майна для третіх осіб.

Також, клопотання слідчого не містить належного обґрунтування взаємозв'язку між обставинами, що є предметом розслідування в рамках кримінального провадження №32016100000000072, та печатками і штампами, перелік яких наведено в клопотанні та на які як тимчасово вилучене майно порушено питання про накладення арешту.

Тобто, слідчим не доведено, що зазначені печатки і штампи можуть бути доказами в межах кримінального провадження № 32016100000000072.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, а також необґрунтованість та недоведеність необхідності застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя не знаходить правових підстав для задоволення вказаного клопотання.

Керуючись вимогами ст. ст. 7, 9, 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві Яковлеву А.М. в задоволенні клопотання в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100000000072 від 24.05.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.04.2017
Оприлюднено20.04.2017
Номер документу66041039
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/12167/17

Ухвала від 18.04.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Голуб О. А.

Ухвала від 18.04.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Голуб О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні