Рішення
від 11.04.2017 по справі 914/419/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.04.2017р. Справа № 914/419/17

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Петрашка М.М., розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Приватного підприємства "Глобус-Транс", м. Луцьк, до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс ЛТД", м. Львів, про: стягнення 5.200,00 грн. Суддя М. Петрашко Представники: позивача:не з'явився, відповідача:не з'явився.

Присутнім представникам учасників судового процесу права і обов'язки, передбачені ст.ст.20, 22, 28 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), роз'яснено. Заяв про відвід суду не поступало. Клопотань про здійснення технічної фіксації судового процесу учасниками судового процесу заявлено не було.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ.

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Приватного підприємства "Глобус-Транс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс ЛТД" про стягнення 5.200,00 грн. Ухвалою суду від 06.03.2017 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 21.03.2017 р. Ухвалою суду від 21.03.2017 р. розгляд справи відкладено на 11.04.2017 р.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов договору транспортного експедирування №ТЕ-003387 від 26.07.2016 р. не оплатив вартості наданих послуг, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 5.200,00 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неприбуття не повідомив, хоча був належно повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення долучені до матеріалів справи.

Відповідачем з часу порушення провадження у справі та протягом її розгляду не подано відзиву на позов та жодних додаткових доказів на заперечення заявлених позовних вимог, не досягнуто мирного врегулювання спору. Таким чином, з метою дотримання балансу прав та інтересів сторін у справі, дотримання розумності строку розгляду справи та за умови достатності наявних у справі матеріалів для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, суд здійснює розгляд справи за відсутності письмово відзиву відповідача за доказами доданими до справи.

Суд звертає увагу відповідача, що відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950) кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку. Строки, що встановлюються судом (наприклад, строк для усунення недоліків позовної заяви чи апеляційної скарги), повинні відповідати принципу розумності. Визначаючи (на власний розсуд) тривалість строку розгляду справи, суд враховує принципи диспозитивності та змагальності, граничні строки, встановлені законом, для розгляду справи при визначенні строків здійснення конкретних процесуальних дій, складність справи, кількість учасників процесу, можливі труднощі у витребуванні та дослідженні доказів тощо. Розумним, зокрема, вважається строк, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

В судове засідання представник позивача не з'явився, додаткових доказів не подав.

В судове засідання представник відповідача не з'явився, заперечення проти позовних вимог та додаткових доказів не подав.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Між сторонами у справі був укладений договір транспортного експедирування №ТЕ-003387 від 26.07.2016 р. (надалі - Договір). За умовами цього Договору експедитор (відповідач у справі) доручає виконавцю (позивач у справі) перевезти вантаж в міжнародному та/або внутрішньо-українському сполученні та оплачує перевезення, а виконавець надає транспортні засоби для перевезення вантажу та доставляє вантаж у пункт призначення вантажоодержувачу, вказаному у супровідних документах в обумовлений сторонами термін.

Виконавець організовує перевезення вантажів на підставі заявок експедитора. Конкретні умови по кожному замовленню погоджуються сторонами і вказуються у заявці, яка є невід'ємною частиною даного договору. Заявка вважається прийнятою до виконання, якщо вона підтверджена підписами уповноважених осіб та скріплена печатками сторін. Презюмується, що надіслана експедитору заявка з відміткою печатки виконавця підписана уповноваженою особою виконавця є прийнятою до виконання. Заявка може бути подана експедитором за допомогою засобів факсимільного зв'язку чи/або іншим фіксованим шляхом. Факс-копія заявки має юридичну силу оригіналу (пункти 2.1 та 2.2 Договору).

Відповідно до пункту 3.1 Договору вартість перевезення обумовлюється сторонами на кожен рейс в заявці.

Відповідачем скеровану позивачу заявку №26-07 від 26.07.2016 р. про здійснення перевезення за маршрутом м. Фастів - м. Львів вартістю 5.700,00 грн.

На виконання умов Договору та заяви відповідача позивач здійснив перевезення, що підтверджується товарно-транспортною накладною №85992649 від 27.07.2016р., доданою в оригіналі до матеріалів справи.

Згідно з пунктом 3.4 Договору експедитор оплачує замовлені послуги протягом 14 банківських днів з моменту отримання експедитором повного пакета документів, а саме: оригіналу договору, оригіналу заявки на перевезення, рахунку, акту виконаних робіт, товарно-транспортної накладної (ТТН, CMR), податкової накладної.

Позивачем скеровано на адресу відповідача документи, що підтверджують здійснення перевезення, докази додано до матеріалів справи.

Відповідачем скеровано на адресу позивача гарантійний лист від 18.11.2016 р. №1811/2 із зобов'язанням оплатити суму боргу у розмірі 5.700,00 грн. виконаного згідно з заявкою №26-07, щотижнево рівними частинами, але не менше 500,00 грн. кожного календарного тижня.

Відповідачем частково оплачено вартість наданих послуг про що свідчить банківська виписка від 18.11.2016 р. у сумі 500,00 грн., додана до матеріалів справи.

Відповідач свої зобов'язання з оплати вартості наданих послуг у сумі 5.200,00 грн. не виконав, доказів сплати на час прийняття рішення судом не надав.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до частин 1, 2 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Як установлено судом, між сторонами у справі на підставі укладеного Договору виникли взаємні права та обов'язки (зобов'язання) з перевезення вантажу.

За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату (статті 909 Цивільного кодексу України).

Як встановлено судом на виконання умов Договору позивач здійснив перевезення, що підтверджується товарно-транспортною накладною №85992649 від 27.07.2016 р., доданою до матеріалів справи.

Відповідно до частини першої статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Згідно з пунктом 3.4 Договору експедитор оплачує замовлені послуги протягом 14 банківських днів з моменту отримання експедитором повного пакета документів, а саме:оригіналу договору, оригіналу заявки на перевезення, рахунку, акту виконаних робіт, товарно-транспортної накладної (ТТН, CMR), податкової накладної.

Позивачем додано до матеріалів справи докази скерування відповідачу документів, що підтверджують перевезення.

Таким чином, із матеріалів справи вбачається, що позивач виконав взяті на себе за умовами Договору зобов'язання з перевезення вантажу, а відповідач не виконав свій обов'язок з оплати вартості наданих послуг. Таким чином, позовні вимоги про стягнення 5.200,00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до статей 33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 4 3 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.

За таких обставин суд дійшов висновку про те, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви, а судом не виявлено на підставі наявних документів у справі інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору.

Сплата позивачем судового збору підтверджується платіжним дорученням № 88 від 17.02.2017р. на суму 1600,00 грн. який відповідно до статті 49 ГПК України стягнути з відповідача на користь позивача.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 33, 34, 43, 49, 82, 83, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртранс ЛТД" (адреса: АДРЕСА_1, 79049; ідентифікаційний код 38456848) на користь Приватного підприємства "Глобус-Транс" (адреса: вулиця Захарова, будинок 7-В, місто Луцьк, Волинська область, 43020; ідентифікаційний код 38527379 ) 5.200 грн. боргу та 1.600,00 грн. відшкодування витрат на оплату судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 18.04.2017 року.

Суддя Петрашко М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.04.2017
Оприлюднено24.04.2017
Номер документу66048550
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/419/17

Рішення від 11.04.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 21.03.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Львівської області

Петрашко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні