Справа № 183/1450/17
№ 2-к/183/2/17
У Х В А Л А
30 березня 2017 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Городецького Д.І.
секретаря Макаренко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні про приведення рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України до примусового виконання,
в с т а н о в и в :
27 березня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні звернулося до суду з клопотанням про приведення рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України до примусового виконання.
Зазначене клопотання обґрунтовано тим, що 27.10.2016 Товариство з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні отримало рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України по справі АС №186у/2016 від 27.09.2016 року, відповідно до якого суд вирішив стягнути з ТОВ М'ясокомбінат Дніпровські ковбаси (код ЄДРПОУ 35419211) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні (код ЄДРПОУ 26598957) 1 119 756,60 грн. заборгованості за поставлений товар та 73541,40 грн. арбітражного збору, а всього 1 193 298,00 грн.
Станом на 15.03.2017 року, тобто протягом 5 місяців з моменту отримання рішення ТОВ М'ясокомбінат Дніпровські ковбаси добровільно його не виконує. У зв'язку з чим, в порядку ст.35 Закону України Про міжнародний комерційний арбітраж просить задовольнити клопотання та визнати рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України по справі АС №186у/2016 від 27.09.2016 року обов'язковим та таким, що підлягає примусовому виконанню.
Сторони в судове засідання не викликалися.
Суд розглянувши клопотання, дійшов висновку про залишення його без розгляду та повернення клопотання разом з документами, що додані до нього з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.390 ЦПК України рішення іноземного суду (суду іноземної держави; інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних чи господарських справ; іноземних чи міжнародних арбітражів) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
Відповідно до ст.391 ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред'явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред'явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.
Статтею 394 ЦПК України передбачено ряд вимог, яким повинно відповідати клопотання, зокрема, клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається у письмовій формі і повинно містити:
1) ім'я (найменування) особи, що подає клопотання, зазначення її місця проживання (перебування) або місцезнаходження;
2) ім'я (найменування) боржника, зазначення його місця проживання (перебування), його місцезнаходження чи місцезнаходження його майна в Україні;
3) мотиви подання клопотання.
Суд за заявою особи, яка подає клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду такого клопотання, якщо невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду.
До клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду додаються документи, передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Якщо міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не визначено перелік документів, що мають додаватися до клопотання, або за відсутності такого договору, до клопотання додаються такі документи:
1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання;
2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні);
3) документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи;
4) документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше);
5) документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником);
6) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України.
Встановлено судом, що зазначене клопотання подане та підписане ТОВ БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ Німеччина, в особі Голови українського представництва ТОВ БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ - ОСОБА_1, однак жодних документів, що посвідчують повноваження представника до клопотання не додані.
Відповідно до ч.4 ст.394 ЦПК України суд, встановивши, що клопотання і документи, що додаються до нього, не оформлено відповідно до вимог, передбачених цією главою, або до клопотання не додано всі перелічені документи, залишає його без розгляду та повертає клопотання разом з документами, що додано до нього, особі, що його подала.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку по необхідність залишити клопотання без розгляду та повернення клопотання разом з документами, що додані до нього ТОВ БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ Німеччина, в особі Голови українського представництва ТОВ БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ .
Керуючись ст.ст.390-398 ЦПК України,
у х в а л и в :
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні про приведення рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України до примусового виконання - залишити без розгляду .
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ , Німеччина, в особі представництва Товариства з обмеженою відповідальністю БЕГАРАТ Фертрібс-унд Сервіс ГмбХ в Україні клопотання про приведення рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України до примусового виконання разом з документами, що додані до нього.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня його проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Д.І. Городецький
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66058859 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні