Справа № 761/12746/17
Провадження № 1-кс/761/8063/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Щебуняєва Л.Л., при секретарі Мельник І.Г., за участю старшого слідчого з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції Миколаєвського Б.А., розглянувши клопотання про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100110000035 від 24 березня 2017 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2017 року старший слідчий з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС старший лейтенант податкової міліції Миколаєвський Б.А. звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України ГПУ Рихальським В.В., у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100110000035 від 24 березня 2017 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, про арешт тимчасово вилученого майна, а саме: справи депонента за рахунком в цінних паперах ПП НВФ Метапаратінвест (код ЄДР 35876235) на 45 аркушах; протоколи засідання спостережної ради ПАТ Альпарі Банк про купівлю цінних паперів випущених емітентами: ТОВ Фактор-мед , ТОВ У ХЛ-МАШ-ХЛІБ , ТОВ ІК ІФГ КАПІТАЛ , ТОВ ВОЛИНЬБІОРЕСУРСИ , ТОВ ТЕХНОКОМПАНІ , ПАТ БІЗНЕС-РЕЗЕРВ , СК Стандарт РЕ на 33 аркушах; копії статутних документів ТОВ ФБД Призтиж (код 38218573) на 33 аркушах; договори купівлі продажу цінних паперів між ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) з актами прийому передачі на 35 аркушах; копії статутних документів ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) на 28 аркушах; оригінал протоколу №14/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках; оригінал протоколу №10/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках, яке було вилучено в ході обшуку 10 квітня 2017 року за адресою м. Київ, вул. Тарасівська, 19.
Клопотання обгрунтовано тим, що в провадженні СУФР ОВПП ДФС перебувають матеріали кримінального провадження №32017100110000035 від 24.03.2017, так, невстановлені слідством особи у 2015-2016 роках вчинили фіктивне підприємництво шляхом придбання 100% частки статутного капіталу ТОВ Схід-маркет плюс (код ЄДР 40169363), ТОВ Експерт-трейд маркет (код ЄДР 39957506) та ТОВ Комфорт маркет груп (код ЄДР 39957752) від імені підприємств нерезидентів: Партнерство з обмеженою відповідальністю СОЛТЕР ТРЕЙД (реєстраційний номер SL22188), Партнерство з обмеженою відповідальністю Локі бестур , (реєстраційний номер ОС 400633) та Партнерство з обмеженою відповідальністю Флештон Системс (реєстраційний номер SL 15478) відповідно, з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає у наданні послуг з мінімізації податкових зобов'язань підприємств реального сектору економіки.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період 2015-2016 невстановлені слідством особи, шляхом придбання 100% частки статутного капіталу ТОВ Схід-маркет плюс, ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп від імені підприємств нерезидентів: Партнерство з обмеженою відповідальністю СОЛТЕР ТРЕЙД , Партнерство з обмеженою відповідальністю Локі бестур , та Партнерство з обмеженою відповідальністю Флештон Системс відповідно.
Згідно отриманих даних, довіреною особою юридичних осіб нерезидентів ПОВ СОЛТЕР ТРЕЙД , ПОВ Локі бестур , та ПОВ Флештон Системс (є громадянин України ОСОБА_3, НОМЕР_1 виданий 25.05.2000 Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області.
Будучи допитаним в якості свідка, ОСОБА_3 повідомив, що ПОВ СОЛТЕР ТРЕЙД , ПОВ Локі бестур та ПОВ Флештон Системс йому не відомі, представництвом даних підприємств він не займався.
В ході проведення досудового розслідування отримано копії протоколів зборів учасників ТОВ Схід-маркет плюс , ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп , згідно яких ОСОБА_3 від імені зазначених вище юридичних осіб нерезидентів, придбав 100% статутного капіталу ТОВ Схід-маркет плюс , ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп . Крім того, отримано копії протоколів зборів учасників вказаних підприємств, які підписані ОСОБА_3, згідно з якими призначено керівників ТОВ Схід-маркет плюс , ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп .
Також, в матеріалах справи наявні копії статутів ТОВ Схід-маркет плюс , ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп , які від імені власників підприємств підписані довіреною особою ОСОБА_3
В ході допиту ОСОБА_3 повідомив, що вказані підприємства йому не відомі, ніяких документів, в тому числі протоколів зборів учасників, статутів та будь-яких інших документів, які пов'язані із створенням та придбанням підприємств на території України - не підписував.
Крім того, проведено огляд податкових адрес ТОВ Схід-маркет плюс , ТОВ Експерт-трейд маркет та ТОВ Комфорт маркет груп , за результатами огляду встановлено відсутність будь-яких ознак наявності цих підприємств за податковими адресами.
Отримано інформацію про кількість працівників ТОВ Схід-маркет плюс , встановлено, що згідно поданих протягом 2016 року Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (Форма 1 ДФ), на даному підприємстві протягом 2016 року отримує заробітну платню 5 гр. ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн. НОМЕР_2, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1).
В ході допиту в якості свідка ОСОБА_4, повідомила, що ТОВ Схід-маркет плюс їй не відоме, на ньому вона ніколи не працювала. Керівник ТОВ Схід-маркет плюс ОСОБА_5 та інші працівники їй не знайомі. Також, вказаний свідок повідомив, що дана ситуація може бути пов'язана з тим, що в лютому 2016 року в неї вкрали паспорт громадянина України та інші особисті документи.
10 квітня 2017 року проведено обшук нежилого приміщення, що фактично використовується у господарській діяльності службовими особами ПАТ Альпарі банк (код ЄДР 38377143) , а саме за адресою: м. Київ, вул. Тарасівська, 19.
В ході обшуку вилучено наступні документи: справу депонент за рахунком в цінних паперах ПП НВФ Метапаратінвест (код ЄДР 35876235) на 45 аркушах; протоколи засідання спостережної ради ПАТ Альпарі Банк про купівлю цінних паперів випущених емітентами: ТОВ Фактор-мед , ТОВ У ХЛ-МАШ-ХЛІБ , ТОВ ІК ІФГ КАПІТАЛ , ТОВ ВОЛИНЬБІОРЕСУРСИ , ТОВ ТЕХНОКОМПАНІ , ПАТ БІЗНЕС-РЕЗЕРВ , СК Стандарт РЕ на 33 аркушах; копії статутних документів ТОВ ФБД Призтиж (код 38218573) на 33 аркушах; договори купівлі продажу цінних паперів між ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) з актами прийому передачі на 35 аркушах; копії статутних документів ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) на 28 аркушах; оригінал протоколу №14/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках; оригінал протоколу №10/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках.
Первинна документація вилучена в ході обшуку 10 квітня 2017 року за адресою: м. Київ, вул. Тарасівська, 19, являється доказом по кримінальному провадженню, оскільки прямо свідчить про фінансово - господарську діяльність підприємства та буде використана під час проведення судово - економічної експертизи, містить підписи службових осіб, відбитки печаток та буде надана відповідним експертам для проведення почеркознавчої та технічної експертизи.
Слідчий Миколаєвський Б.А. в судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому та просив його задовольнити.
Представник власника майна ПАТ Альпарі банк , будучи повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання, у судове засідання не з'явився. Разом з цим, відсутність у судовому засіданні вищевказаної особи не перешкоджає розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно з ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч.2 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч.10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого тимчасово вилученого майна, оскільки, як встановлено з матеріалів клопотання та пояснень слідчого, що справа депонента за рахунком в цінних паперах ПП НВФ Метапаратінвест (код ЄДР 35876235) на 45 аркушах; протоколи засідання спостережної ради ПАТ Альпарі Банк про купівлю цінних паперів випущених емітентами: ТОВ Фактор-мед , ТОВ У ХЛ-МАШ-ХЛІБ , ТОВ ІК ІФГ КАПІТАЛ , ТОВ ВОЛИНЬБІОРЕСУРСИ , ТОВ ТЕХНОКОМПАНІ , ПАТ БІЗНЕС-РЕЗЕРВ , СК Стандарт РЕ на 33 аркушах; копії статутних документів ТОВ ФБД Призтиж (код 38218573) на 33 аркушах; договори купівлі продажу цінних паперів між ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) з актами прийому передачі на 35 аркушах; копії статутних документів ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) на 28 аркушах; оригінал протоколу №14/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках; оригінал протоколу №10/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках, які були вилучені в ході обшуку 10 квітня 2017 року за адресою м. Київ, вул. Тарасівська, 19, є предметом кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України. Крім того, існують реальні ризики приховування, пошкодження, знищення, передачі та відчуження вказаного майна, передбачені абз.2 ч.1 ст. 170 КПК України.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС старшого лейтенанта податкової міліції Миколаєвського Б.А., погоджене з прокурором відділу управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби України ГПУ Рихальським В.В., про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100110000035 від 24 березня 2017 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на справу депонента за рахунком в цінних паперах ПП НВФ Метапаратінвест (код ЄДР 35876235) на 45 аркушах; протоколи засідання спостережної ради ПАТ Альпарі Банк про купівлю цінних паперів випущених емітентами: ТОВ Фактор-мед , ТОВ У ХЛ-МАШ-ХЛІБ , ТОВ ІК ІФГ КАПІТАЛ , ТОВ ВОЛИНЬБІОРЕСУРСИ , ТОВ ТЕХНОКОМПАНІ , ПАТ БІЗНЕС-РЕЗЕРВ , СК Стандарт РЕ на 33 аркушах; копії статутних документів ТОВ ФБД Призтиж (код 38218573) на 33 аркушах; договори купівлі продажу цінних паперів між ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) з актами прийому передачі на 35 аркушах; копії статутних документів ТОВ Шлях Вільний (код ЄДР 41179545) на 28 аркушах; оригінал протоколу №14/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках; оригінал протоколу №10/3-17 загальних зборів учасників ТОВ ТД Пальміра підписаного в двох примірниках, яке було вилучено в ході обшуку 10 квітня 2017 року за адресою м. Київ, вул. Тарасівська, 19.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м.Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя Л.Л. Щебуняєва
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66068688 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Щебуняєва Л. Л.
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Щебуняєва Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні