Дата документу 28.03.2017
Справа № 334/1971/17
Провадження № 1-кс/334/522/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
місто Запоріжжя "28" березня 2017 року
Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя Добрєв М.В., при секретарі Матвієнко О.І., за участю в.о. керівника Запорізької місцевої прокуратури № 3 молодшого радника юстиції ОСОБА_1, розглянувши клопотання в.о. керівника Запорізької місцевої прокуратури № 3 молодшого радника юстиції ОСОБА_1, винесене в кримінальному провадженні №12016080050002384 від 13.04.2016, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів та додані до клопотання матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12016080050002384 від 13.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13.04.2016 року до Дніпровського ВП ГУНП України в Запорізькій області надійшло звернення представника сільськогосподарського кооперативу "Лімагрейн", який має виключне право розповсюдження на території України продукції з відповідної торгівельної марки, про те, що ТОВ "Трансойлтрейд" у 2015 році реалізувало фальсифіковане насіння соняшника у мішках з логотипом "Limagrain" "LG", чим незаконно використовувало вказану торгівельну марку та спричинило сільськогосподарському кооперативу "Лімагрейн" матеріальну шкоду у особливо великому розмірі.
За даним фактом розпочато досудове розслідування за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, а саме незаконне використання знаку для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, що завдали матеріальної шкоди у особливо великому розмірі.
Із матеріалів звернення представника сільськогосподарського кооперативу "Лімайгрейн" ОСОБА_2, вбачається що "Лімагрейн" є міжнародною компанією, яка спеціалізується на селекції та введені в обіг сортів сільськогосподарських рослин.
Заявнику належить виключне право на поширення в Україні сорту (гібриду першого покоління) насіння соняшнику Тунка . Насіння цього сорту комерціалізується виключно в оригінальному пакуванні (мішках), що містить засоби спеціалізованого захисту від підробок. На кожному мішку компанії вказується торговельна марка - "Limagrain" і логотип "LG".
У ході проведення подальшого досудового слідства та проведення негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що на території м. Запоріжжя та Запорізької області діє організована злочинна група, до складу якої у різний час були залучені різні особи, які діючи умисно, за попередньою змовою, з метою незаконного збагачення, у складі організованої злочинної групи, у період часу з травня 2015 року по теперішній здійснюють незаконне використання знаків для товарів і послуг "Лімагрейн" та інших відомих торгівельних марок , з метою реалізації фальсифікованого насіннєвого матеріалу - насіння соняшника, кукурудзи та ін. (далі - фальсифікований насіннєвий матеріал) та хімічних засобів захисту рослин (далі - ХЗЗР) сільгоспвиробникам Запорізької, Харківської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Херсонської та Одеської областей, у тому числі на тимчасово непідконтрольні Україні окремі райони Луганської та Донецької областей та Російську Федерацію.
Досудовим розслідуванням встановлено, що співорганізатором вказаної злочинної групи є ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який будучи активним учасником організованої злочинної групи, контролює процес та безпосередньо сам займається виготовленням, пакуванням та збутом фальсифікованого насіннєвого матеріалу та ХЗЗР всесвітньо відомих торгових марок із незаконним використанням знаків для товарів і послуг та фірмового найменування.
З метою документування протиправних діянь даної злочинної групи, на підставі ухвал Апеляційного суду Запорізької області та постанови прокурора про здійснення контролю за вчиненням злочину, 04.07.2016 на території м. Запоріжжя у іншого члена злочинної групи ОСОБА_4 проведено санкціоновану контрольовану закупівлю фальсифікованого насіннєвого матеріалу, під час якої було придбано шість мішків насіння соняшнику нібито гібриду "Тунка" торгівельної марки "Лімагрейн" на загальну суму 15 000 грн.
Після візуального огляду мішків, співробітниками СГК "Лімагрейн" встановлено, що вони мають ознаки підробки. Зокрема, на мішках відсутній невидимий при звичайному світлі торговий логотип "LG", який можна побачити виключно за допомогою ультрафіолетового світла, а використані знаки для товарів та послуг на мішках схожі на стільки, що їх можна сплутати з оригінальною продукцією. Також факт не відповідності продукції, яка придбана у ОСОБА_4 стандартам продукції, яку виготовляє СГК "Лімагрейн", підтверджений висновком експерта Запорізького НДЕКЦ МВС України від 28.10.2016 № 5-ІВ.
Допитана у якості свідка ОСОБА_4 пояснила, що фальсифікований насіннєвий матеріал, який нею збувається, для реалізації їй надається ОСОБА_3.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що з метою прикриття незаконної діяльності, ОСОБА_5 використовує реквізити та печатки ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_4, ТОВ "Трансойлтрейд" (ЄДРПОУ 38229281), ТОВ "Аграріан" (ЄДРПОУ 40543630), ТОВ "Агро Імперія" (ЄДРПОУ 37056897), ТОВ "ДАНК ТОРГ" (ЄДРПОУ 40208150) та інші.
Також, у ході досудового розслідування, 22.02.2017 з метою належного документування злочинної діяльності вказаних осіб, фіксації доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин кримінального провадження, за адресою АДРЕСА_1, за місцем мешкання ОСОБА_3, було проведено обшук, в ході якого вилучено предмети злочинної діяльності вказаних осіб, а також банківська картка А-Банк № 4323 3552 0088 1779, яка використовувалась ОСОБА_3 для прикриття незаконної діяльності.
У теперішній час, для проведення подальших слідчих дій, з метою встановлення фактичних об'ємів реалізації фальсифікованого насіннєвого матеріалу та ХЗЗР, а також обсягу отриманих грошових коштів від такої реалізації, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до банківських документів, які перебувають у володінні ПАТ АКЦЕНТ-БАНК , МФО 307770, ЄДРПОУ 14360080, адреса: м. Дніпро, вул. Батумська, 11, із можливістю вилучення оригіналів документів (здійснити їх виїмку), для встановлення особи - власника банківської картки А-Банк № 4323 3552 0088 1779, повних анкетних даних власника даної картки, документів щодо її оформлення (відкриття), інформації щодо руху грошових коштів по вказаній банківській картці за період з 01.01.2016 по 27.03.2017, із зазначенням дати, суми, призначення платежу, повних даних юридичної особи (назва, код ЄДРПОУ, номеру розрахункового рахунку, назва та МФО банку) або фізичної особи (прізвище, ім'я, по-батькові, ідентифікаційний код, а якщо поповнення здійснювалось через термінал - номер мобільного телефону, за допомогою якого здійснювалось підтвердження платежу та повні анкетні дані такої особи), які здійснювали перерахування коштів на вказану банківську картку та на адресу яких здійснювалось перерахування коштів із вказаної банківської картки .
Крім того, з метою недопущення розголошення таємниці досудового слідства та можливості проведення повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження розгляд даного клопотання необхідно провести без участі представників ПАТ АКЦЕНТ-БАНК .
Враховуючи наведене, а також те, що вказані документи неможливо отримати в інший спосіб, а також те, що під час тимчасового доступу до речей і документів, можуть бути отримані докази, які самостійно та в сукупності з іншими доказами, можуть мати суттєве значення для з'ясування обставин злочину та особи, що його вчинила, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які містять банківську таємницю.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст.163 КПК України передбачено можливість розгляду клопотання про надання тимчасового доступу без виклику сторони, у володінні якої перебувають документи.
Клопотання слідчого узгоджено із прокурором міської прокуратури №3 м. Запоріжжя, оформлене відповідно до вимог ст. 160 КПК України.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів.
Слідчий суддя, перевіривши доводи, вказані у клопотанні, думку прокурора, вивчивши надані до клопотання матеріали, приходить до висновку про можливість задовольнити клопотання слідчого та надати тимчасовий доступ до речей і документів .
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 36, 110, 131, 132, 159-166 КПК України, ст. 62 Закону України Про банки та банківську діяльність ,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання та надати тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ АКЦЕНТ-БАНК , МФО 307770, ЄДРПОУ 14360080 , адреса: м. Дніпро, вул. Батумська, 11, із можливістю вилучення оригіналів документів (здійснити їх виїмку ), а саме: документів щодо оформлення (відкриття) банківської картки А-Банк № 4323 3552 0088 1779, повних анкетних даних власника даної картки, документів щодо її оформлення (відкриття), інформації щодо руху грошових коштів по вказаній банківській картці за період з 01.01.2016 по 27.03.2017 (у паперовому та електронному вигляді) , із зазначенням дати, суми, призначення платежу, повних даних юридичної особи (назва, код ЄДРПОУ, номеру розрахункового рахунку, назва та МФО банку) або фізичної особи (прізвище, ім'я, по-батькові, ідентифікаційний код, а якщо поповнення здійснювалось через термінал - номер мобільного телефону, за допомогою якого здійснювалось підтвердження платежу та повні анкетні дані такої особи), які здійснювали перерахування коштів на вказану банківську картку та на адресу яких здійснювалось перерахування коштів із вказаної банківської картки .
Проведення тимчасового доступу до речей та документів дозволити здійснити слідчому СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області майору поліції ОСОБА_7, слідчим слідчої групи або співробітникам управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України за їх дорученням.
Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 28.04.2017 року.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: Добрєв М. В.
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66071945 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Добрєв М. В.
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Добрєв М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні