ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
20 квітня 2017 р. Справа № 804/11546/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Сліпець Н.Є., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпрі заяву представника Дніпровського міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження у справі №804/11546/15 за адміністративним позовом Ленінського районного центра зайнятості м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Самсон-ЛТД" про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ:
13.04.2017 року представник Дніпровського міського центру зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, в якій просив змінити стягувача як сторону у виконавчому провадженні, а саме: Ленінський районний центр зайнятості м. Дніпропетровська на Дніпровський міський центр зайнятості.
В обґрунтування заяви представник Дніпровського міського центру зайнятості зазначає, що постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.11.2015 року у справі №804/11546/15 за позовом Ленінського районного центра зайнятості м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Самсон-ЛТД" про стягнення заборгованості було стягнуто заборгованість заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 1161, 96 грн. На виконання даної постанови 14.12.2016 року був виданий виконавчий лист про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Самсон-ЛТД" на користь Ленінського районного центра зайнятості м. Дніпропетровська суми в розмірі 1161, 96 грн. Відповідно до наказу Державної служби зайнятості (Центральний апарат) №228 від 14.12.2016 р. «Про реорганізацію базових центрів зайнятості Дніпропетровської області» , з 01.03.2017 р. Ленінський районний центр зайнятості м. Дніпропетровська було реорганізовано шляхом приєднання до Дніпровського міського центру зайнятості та установлено, що Дніпровський міський центр зайнятості є правонаступником майна, прав та обов'язків Ленінського районного центру зайнятості м. Дніпропетровська.
14.04.2017 р. ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду було прийнято до провадження дану адміністративну справу, та призначено заяву до розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с. 37).
В судове засідання сторони не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив здійснити розгляд заяви за відсутності представника відповідача, який був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.11.2015 року було задоволено адміністративний позов Ленінського районного центра зайнятості м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Самсон-ЛТД" про стягнення заборгованості було стягнуто заборгованість заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 1161, 96 грн. (а.с. 24-25). 23.08.2016 р. вказана постанова набрала законної сили та 13.01.2017 р. представником позивача було отримано виконавчий лист (а.с. 29).
З метою виконання рішення суду в примусовому порядку позивач звернувся до органів державної виконавчої служби. Однак, на момент розгляду справи у суді відомості щодо відкриття виконавчого провадження за вищезазначеним рішенням суду відсутні. Дані обставини також підтверджуються поясненнями представника позивача, наданими в судовому засіданні.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про виконавче провадження сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналіз зазначених норм дав підстави зробити висновок, про те що замінити стягувача або боржника можливо лише в рамках виконавчого провадження, тобто після прийняття державним виконавцем відповідного рішення на підставі поданого виконавчого документу.
З урахуванням встановлених судом обставин щодо відсутності відкритого виконавчого провадження за виконавчим листом, виданим у даній справі, заява Дніпровського міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З метою повного захисту прав заявника та виконання рішення суду, що набрало законної сили про стягнення боргу, суд вважає за необхідне вийти за межі вимог, викладених у заяві про заміну сторони виконавчого провадження.
В той же час, відповідно до ч. 1 ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
У відповідності до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Наказу Державної служби зайнятості (Центральний апарат) №228 від 14.12.2016 р. «Про реорганізацію базових центрів зайнятості Дніпропетровської області» , з 01.03.2017 р. Ленінський районний центр зайнятості м. Дніпропетровська було реорганізовано шляхом приєднання до Дніпровського міського центру зайнятості та установлено, що Дніпровський міський центр зайнятості є правонаступником майна, прав та обов'язків Ленінського районного центру зайнятості м. Дніпропетровська.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Дніпровський міський центр зайнятості (ЄДРПОУ 40991299) 30.11.2016 р. зареєстровано у вищезазначеному реєстрі.
Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає за необхідне здійснити заміну відповідача у справі №804/11546/15 за позовом Ленінського районного центра зайнятості м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Самсон-ЛТД" на належного - Дніпровський міський центр зайнятості.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 122, 160, 165, 186, 254, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Дніпровського міського центру зайнятості про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.
Здійснити заміну позивача - Ленінський районний центр зайнятості м. Дніпропетровська у справі №804/11546/15 його правонаступником - Дніпровським міським центром зайнятості (ЄДРПОУ 40991299).
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66104295 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сліпець Надія Євгенівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Сліпець Надія Євгенівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні