Ухвала
від 21.04.2017 по справі 824/245/17-а
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 квітня 2017 р. м. Чернівці Справа № 824/245/17-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області до Господарського товариства аграрно-промислова фірма "Риф Агро" про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в:

В поданому до суду адміністративному позові Управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі Чернівецької області просить стягнути з Господарського товариства аграрно-промислова фірма "Риф Агро" (відповідач) заборгованість по виплаті і доставці пільгових пенсій в сумі 1861,53 грн.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу. Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивач у переліку додатків до позовної заяви вказав, проте не надав наступні документи: копія протоколу про призначення пенсії - 3 арк.; копія трудової книжки - 2 арк., копія довідки про характер виконуваних робіт - 1 арк., копія довідки виданої сільською радою - 1 арк., копія акту зустрічної перевірки факту роботи для обчислення пенсії - 1 арк.

Вказаний факт був засвідчений актом про нестачу матеріалів або недоліки у формуванні справи від 21.04.2017 року.

Крім того, копії документів, які долучені позивачем до позовної заяви належним чином не засвідчені, у зв'язку з чим, суд не може вважати їх належними та допустимими доказами у справі.

Також, до матеріалів справи позивачем додано розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2017 року, однак до в матеріалах справи відсутні докази надіслання відповідачу вказаного розрахунку поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення.

Крім того, до матеріалів справи позивачем додано картку особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.12.2016 року по 25.02.2017 року. Проте, зважаючи на те, що позивач звернувся до суду із даним позовом 21.04.2017 року, суд не може вставити із наданої картки особового рахунку заборгованість станом на дату звернення до суду з даним позовом.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

В якості доказу надіслання відповідачу позовної заяви з додатками, позивач надав суду фіскальний чек №ПН215600426655 від 10.03.2017 року, проте такий розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, не дає можливості суду перевірити вміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Вміст поштового відправлення містить бланк опису вкладення, який згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв'язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. З огляду на викладене та з урахуванням вимог частини третьої статті 106 КАС України, належним доказом надіслання суб'єктом владних повноважень відповідачу і третім особам у справі копії позовної заяви та доданих до неї документів може бути опис вкладення разом з розрахунковим документом.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Позивач у позовній заяві вказав адресу відповідача: Чернівецька область, м. Новодністровськ, мікрорайон "Діброва"АДРЕСА_1. На вказану адресу позивач надсилав відповідачу копії розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та копію позовної заяви з додаткам.

Однак, відповідно до наданого позивачем ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 06.03.2017 року, адресою місцезнаходження Господарського товариства аграрно-промислова фірма "Риф Агро" зазначено: Чернівецька область, м. Новодністровськ, мікрорайон "Діброва"АДРЕСА_2.

Окрім того, відповідно до наданих позивачем розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій заборгованість відповідача за період з грудня 2016 року по лютий 2017 року становить 1861,59 грн, однак в позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1861,53 грн.

Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України. З огляду на викладене, є достатні підстави для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення її недоліків, у встановлений судом строк.

У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:

- належним чином засвідчені копії документів, які вказані у додатках до позовної заяви, а в разі неможливості їх подання, зазначити обґрунтовані причини їх неподання;

- належним чином засвідчені копії документів доданих до позовної заяви;

- докази надіслання відповідачу поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з 2017 року;

- пояснення причин надіслання відповідачу копій розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та копії позовної заяви з додаткам, на адресу: Чернівецька область, м. Новодністровськ, мікрорайон "Діброва"АДРЕСА_1;

- картку особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій станом на дату звернення до суду;

- опис вкладення рекомендованого листа з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;

- обґрунтування розбіжності суми заборгованості, яку позивач просить стягнути з відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали.

3. Копію ухвали направити позивачу.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.О. Григораш

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.04.2017
Оприлюднено25.04.2017
Номер документу66105335
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —824/245/17-а

Постанова від 07.06.2017

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

Ухвала від 03.05.2017

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

Ухвала від 21.04.2017

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Григораш Віталій Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні