Рішення
від 15.07.2015 по справі 618/419/15-ц
ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №618/419/15-ц

Провадження №2-о/618/30/15

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2015 року

Дворічанський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Буніна Є.О.,

за участю секретаря Кучеренко О.І.,

представника заявника - прокурора Кльоца Р.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Дворічна справу за заявою прокурора Дворічанського району Харківської області в інтересах держави в особі Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою,-

встановив:

Прокурор Дворічанського району Харківської області в інтересах держави в особі Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області звернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлою обґрунтовуючи свої вимоги тим, що проведеною перевіркою за зверненням голови сільської ради були встановлені підстави для представництва інтересів держави в особі Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області шляхом подачі заяви про визнання спадщини відумерлою після смерті ОСОБА_1. На підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ХР №0213171 від 18 березня 1997 року ОСОБА_1 мала право на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, загальною площею 7,29 умовних кадастрових гектар, яка розташована за межами населеного пункту на території Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області. ОСОБА_1 померла 21 січня 2005 року. Станом на 01 червня 2015 року спадкоємці за довідками про оформлення спадщини до Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області та Дворічанської державної нотаріальної контори Харківської області не зверталися.

В судовому засіданні прокурор Кльоц Р.С. підтримав заяву в повному обсязі, просив її задовольнити.

Відповідно до ч. 3 ст. 235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 померла 21 січня 2005 року (а.с.11).

На день смерті ОСОБА_1 проживала ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6).

Після смерті ОСОБА_1 залишилася спадщина у виді сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ХР №0213171 від 18 березня 1997 року, загальною площею 7,29 умовних кадастрових гектар, яка розташована за межами населеного пункту на території Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області (а.с.12).

Із заявами про прийняття спадщини або про відмову від прийняття спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_1, до нотаріальної контори ніхто не звертався, тому спадкова справа не заводилася. (а.с.17).

З часу відкриття спадщини минуло понад два роки.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Частиною 1 ст. 1221 ЦК України передбачено. що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за

законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 278 ЦПК України, суд, установивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на прокуратуру покладено обов'язок представництва інтересів держави у випадках, передбачених законом.

Підставою представництва інтересів держави у суді відповідно до ч. 2 ст. 36-1 Закону України Про прокуратуру є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Враховуючи, що внаслідок бездіяльності органів місцевого самоврядування по передачі таких земельних ділянок у власність територіальних громад зачіпаються інтереси держави, тому до суду із заявою звертається районний прокурор.

За таких обставин справи суд вважає, що заява прокурора Дворічанського району Харківської області про визнання спадщини відумерлою є обґрунтованою.

Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини, на які посилається заявник, як на підставу своїх вимог, заслухавши його пояснення, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви прокурора.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 15, 60, 208, 209, 212-215, 218, 234, 235, 274-278, 292, 294, 296 ЦПК України, суд -

вирішив:

Заяву прокурора Дворічанського району Харківської області в інтересах держави в особі Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області задовольнити.

Право на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 7,29 умовних кадастрових гектар, яка розташована за межами населеного пункту на території Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області, що залишилось після смерті ОСОБА_1, яка померла 22 грудня 2009 року, визнати відумерлою спадщиною.

Передати право на земельну частку (пай) площею 7,29 умовних кадастрових гектар, яка розташована за межами населеного пункту на території Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області, - територіальній громаді Кутьківської сільської ради Дворічанського району Харківської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.

Суддя Є.О. Бунін

СудДворічанський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.07.2015
Оприлюднено25.04.2017
Номер документу66108603
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —618/419/15-ц

Рішення від 26.03.2018

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Ухвала від 14.02.2018

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Рябоконь Є. А.

Рішення від 15.07.2015

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Бунін Є. О.

Ухвала від 30.06.2015

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Бунін Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні