Рішення
від 14.04.2017 по справі 904/12372/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

11.04.2017 Справа № 904/12372/16

За позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпро

до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив №106 "Комунальник-2", м. Дніпро

про стягнення 27 131,02 грн. вартості недоврахованої активної електроенергії

Суддя Петрова В.І.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1, дов. №677/1001 від 14.12.2016р.

від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив №106 "Комунальник - 2" про стягнення вартості недоврахованої активної електроенергії у розмірі 27 131,02грн.

Позовні вимоги обгрунтовує самовільним підключенням струмоприймачів відповідача до електромережі повз розрахункового приладу обліку без порушення схеми обліку, яка не знаходиться на балансі енергопостачальної організації, з метою безоблікового споживання електричної енергії.

Ухвалою від 03.01.2017р. суддя Бондарєв Е.М. порушив провадження у справі №904/12372/16.

Розпорядженням керівника апарату суду за №151 від 28.02.2017р. призначено повторний автоматизований розподіл справи №904/12372/16 у зв'язку із знаходженням судді Бондарєва Е.М. у відпустці. Згідно повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №904/12372/16 передано для розгляду судді Петровій В.І.

Ухвалою від 02.03.2017р. суддя Петрова В.І. прийняла до свого провадження справу №904/12372/16.

Позивач у судових засіданнях підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач явку представника в судові засідання не забезпечив, відзив на позов та витребувані судом документи не подав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с.55-57), що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення "Укрпошта" та повернутими конвертами, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.

11.04.2017р. у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України, заслухавши представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

25.05.1998р. між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго", правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Дніпрообленерго", (постачальник) та Обслуговуючим кооперативом "Житлово-будівельний кооператив №106 "КОМУНАЛЬНИК-2" (споживач) укладений договір про постачання електричної енергії №860/23-86, за умовами якого постачальник зобов"язався постачати електричну енергію споживачу, а останній зобов"язався своєчасно оплачувати її вартість та здійснювати інші платежі, передбачені договором.

Додатковою угодою №1/682 від 19.02.2010р. умови договору викладені у новій редакції.

16.10.2015р. представниками ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" на належному відповідачу об"єкті за адресою: м. Дніпро, вул. Осіння, 12 проведено перевірку, під час якої виявлено порушення ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та п.6.40 Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення струмоприймачів до електромережі повз розрахункового приладу обліку без порушення схеми обліку, яка не знаходиться на балансі енергопостачальної організації. Самовільне підключення виконано дротом АПВ 2*2,5 мм 2 з квартирного електростояку в електрощитовій житлового будинку з метою безоблікового споживання електричної енергії. При ввімкненому навантаженні лічильний механізм лічильника не враховує електричну енергію, споживана електроенергія не враховується.

За результатами перевірки складено акт про порушення №102043 від 16.10.2015р., підписаний представниками позивача та представником відповідача, який підписав акт без будь-яких заперечень (а.с.15-16). Крім того, в акті повідомлено відповідача про дату та час засідання комісії з розгляду акту про порушення.

За результатами розгляду акту про порушення на засіданні комісії позивача прийнято рішення про проведення нарахування за період з 16.10.2012р. по 16.10.2015р., згідно п.2.9. та за формулою 2.7. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, у розмірі 27 131,02грн.

Рішення засідання комісії оформлено протоколом №11-18 від 17.11.2015р. (а.с.20-21).

У зв"язку із нез"явленням відповідача на засідання комісії, 01.12.2015р. позивач надіслав йому рахунок №111/860/23-86/11/102043 від 17.11.2015р. для оплати суми недоврахованої електричної енергії, а також протокол засідання комісії №11-18 від 17.11.2015р. та розрахунок недоврахованої електроенергії (а.с.22-24).

Відповідач вартість недоврахованої електричної енергії у сумі 27 131,02грн. не сплатив, що й стало причиною виникнення спору.

Частинами 1 і 4 статті 26 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що споживання електроенергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст.27 Закону України "Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці, до яких віднесено й самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку, тягнуть за собою встановлену законодавством України відповідальність.

Відповідно до п.6.41. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996р. №28, (далі - Правила) у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

За п.3.34. Правил будь-які роботи, пов'язані з порушенням або зміною схеми розрахункового обліку електроенергії, заміною типу розрахункового засобу обліку електроенергії, проводяться за погодженням заінтересованих електропередавальною організацією (постачальником електроенергії) у присутності представника заінтересованих сторін та оформляються актом.

Пунктом 6.40. Правил передбачено, що у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 №562.

Пунктом 1.2. Методики встановлено, що вона застосовується постачальником електричної енергії за регульованим тарифом (електропередавальною організацією) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електричною енергією та/або виявлення фактів крадіжки електричної енергії, самовільного підключення до об'єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Пункт 6.42 Правил передбачає, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Згідно п.6.43. Правил споживач має оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.

Відповідно до п.1.3. Правил постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Згідно п.5.1. Правил договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається. Між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом та споживачем укладається один договір про постачання електричної енергії за усіма об'єктами споживача, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. За взаємною згодою сторін можуть бути укладені окремі договори про постачання електричної енергії за кожним об'єктом споживача.

Позивачем проведено перевірку належного відповідачу об"єкту зі складанням акту про порушення та нарахуванням суми заборгованості.

Відповідач був повідомлений про дату та час засідання комісії з розгляду акту про порушення, рішення з розгляду цього акту не оскаржив, а виставлений рахунок на суму 27 131,02грн. не сплатив.

На підставі викладеного позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив №106 "Комунальник-2" (49051, м. Дніпро, вул. Осіння, 12, ЄДРПОУ 23075845) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" (49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, 22, ЄДРПОУ 23359034) вартість недоврахованої активної електроенергії у розмірі 27 131,02грн. (двадцять сім тисяч сто тридцять одна грн. 02коп.) та 1 378,00грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім грн. 00 коп.) судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 18.04.2017р.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення14.04.2017
Оприлюднено26.04.2017
Номер документу66114923
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/12372/16

Рішення від 14.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петрова Валентина Іванівна

Ухвала від 21.03.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петрова Валентина Іванівна

Ухвала від 02.03.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Петрова Валентина Іванівна

Ухвала від 24.01.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 03.01.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні