Рішення
від 19.04.2017 по справі 904/2149/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

13.04.2017

Справа № 904/2149/17

За позовом Комунального підприємства "Парковка та реклама", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

до Приватного підприємства "Промхимснаб", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління комунальної власності міста Виконкому Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

про стягнення 8 186 грн. 78 коп.

Суддя Рудь І.А.

Представники:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

від третьої особи: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Комунальне підприємство "Парковка та реклама" звернулося до господарського суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного підприємства "Промхимснаб" заборгованості в розмірі 8 186 грн. 76 коп., з яких: 6 092 грн. 26 коп. - заборгованість з орендної плати, 2 094 грн. 52 коп. - пеня. відповідно до умов договору оренди об'єктів нерухомості комунальної власності міста від 04.02.2014р. № 9/44, укладеного між Управлінням комунальної власності міста Виконкому Криворізької міської ради та відповідачем.

Позовні вимоги обґрунтовує порушенням відповідачем умов п. 4.1 Договору, яким передбачений обов'язок орендаря перераховувати орендну плату на рахунок КП «Парковка та реклама» щомісячно не пізніше 20-го числа місяця, наступного після сплачуваного, з подальшим перерахуванням 70% коштів до міського бюджету, у зв'язку із чим у ПП «Промхимснаб» виникла заборгованість з орендної плати перед позивачем за період з травня по грудень 2015р. у заявленій сумі.

Справа розглядається за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління комунальної власності міста Виконкому Криворізької міської ради.

Відповідач явку повноважного представника у призначені судові засідання не забезпечив та не надав витребувані судом документи.

На адресу суду повернувся конверт з ухвалою, що направлялася відповідачу з відміткою відділення поштового зв'язку: "Організація вибула".

Поштове повідомлення про вручення відповідачау ухвали від 04.04.2017р., якою відкладений розгляд справи на 13.04.2017р., або поштовий конверт з вказаною ухвалою на адресу господарського суду не поверталися.

Відповідно до п. 3.9.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом зазначеної статті 64 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду.

На підтвердження направлення на адресу відповідача ухвали господарського суду від 04.04.2017р. до матеріалів справи долучена належним чином засвідчена копія реєстру на відправку рекомендованої пошти з повідомленням по Україні від 05.04.2017р. № 36, а також засвідчений судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача, оскільки за вказаних вище підстав, він вважається повідомленим про час та місце судового розгляду справи належним чином.

Третя особа надала письмові пояснення від 03.04.2017р. № 205, в яких підтвердила факт укладання із відповідачем договору та наявність заборгованості, та зазначила, що КП «Парковка та реклама» є учасником орендних відносин, які виникають між орендарями нерухомості, що перебуває в комунальній власності та Управлінням, а орендна плата, сплачена орендарями, розділяється між бюджетом та КП «Парковка та реклама». Просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі та розгляд справи провести без участі представника третьої особи.

У судове засідання 13.04.2017р. представники сторін та третьої особи не з'явились.

12.04.2017р. на адресу суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи без участі представника за наявними матеріалами.

Господарський суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників позивача та третьої особи, оскільки по час та місце розгляду справи останні повідомлені належним чином.

Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В порядку ст.85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

04.02.2014р. між Управлінням комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради (орендодавець) та Приватним підприємством "Промхимснаб" (орендар) укладено договір оренди об'єктів нерухомості комунальної власності міста №9/44 (далі –договір), відповідно до умов якого орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування нерухоме майно (надалі - об'єкт оренди), нежиле приміщення на поверсі окремо розташованої нежилої будівлі загальною площею 39,18м2, розташоване за адресою: вул. 22 Партз'їзду, 41 для використання під розміщення офісу, балансоутримувачем якого є УКВМ. Об'єкт оренди об лаштований холодним водопостачанням, каналізацією, центральним опаленням, електромережею. Використання орендованого державного майна не за призначенням забороняється (п.1.1. договору).

Договір оренди вважається укладеним з моменту його підписання сторонами (п. 2.1. договору).

Вступ орендаря у строкове платне користування об'єктом оренди настає одночасно з підписанням акту приймання-передавання, який треба оформити в 5-ти денний термін з КП „Парковка та реклама" (п. 2.2. договору).

Відповідно до п.4.1 договору за користування об'єктом оренди орендар сплачує річну орендну плату у розмірі 25% від незалежної вартості об'єкта оренди. Орендна плата становить 897,92грн. без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) – грудень 2013 року. Орендна плата за перший місяць оренди – лютий 2014 року визначається шляхом коригування її розміру за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяця до останнього числа першого місяця оренди. Орендна плата перераховується на розрахунковий рахунок КП "Парковка та реклама", щомісячно, не пізніше 20 числа місяця, наступного після сплачуваного, з подальшим перерахуванням 70% коштів до міського бюджету. Розмір орендної плати за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць Індекс інфляції визначається щомісячно Держкомстатом України. Розмір орендної плати може бути переглянуто у разі зміни методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється згідно з чинним законодавством.

Оплаті підлягає весь період строкового користування орендарем об'єктом оренди від дня вступу у строкове користування до фактичного повернення об'єкта орендодавцю за актом (п.4.5 договору).

У разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання - передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов'язку сплатити заборгованість з орендної плати, якщо така виникла, у повному обсязі КП «Парковка та реклама» (п. 4.8. договору).

За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України (п. 12.1. договору).

Цей договір діє з 04 лютого 2014 року по 04 січня 2017 року включно (п. 11.1. договору).

04.02.2014 р. актом прийому-передачі нежитлового приміщення (а.с. 10), Комунальне підприємство "Парковка та реклама" передало, а Приватне підприємство "Промхимснаб" прийняло у строкове платне користування нерухоме майно, нежиле приміщення на першому поверсі окремо розташованої нежилої будівлі загальною площею 39,18 кв.м., розташоване за адресою: вул. 22 Партз'їзду, 41, для використання під розміщення офісу. Балансоутримувачем цього приміщення є УКВМ виконкому міськради.

01.04.2009 р. Управлінням комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області прийнято наказ № 4 "Про впорядкування орендно-договірних відносин" (а.с. 14), яким комунальне підприємство "Парковка та реклама" визначено обслуговуючим комунальним підприємством комунального майна, яке перебуває на балансовому обліку управління комунальної власності міста та житлово-комунального господарства виконкому міськради. Доручено обслуговуючим комунальним підприємствам забезпечити своєчасну сплату орендарями орендної плати, повноти надходжень та перерахування її до міського бюджету за орендне використання об'єктів комунальної власності (нерухоме майно, окреме індивідуально визначене майно тощо), схоронність об'єктів комунальної власності, які не перебувають в орендному використанні, здійснення контролю за використанням об'єктів за цільовим призначенням, вживати інші дії, передбачені рішенням міської ради від 25.03.2009 №3163 "Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об'єктів комунальної власності міста" у відповідності з договором доручення.

27.12.2013р. між Управлінням комунальної власності міста виконкому міської ради (довіритель) та Комунальним підприємством "Парковка та реклама" (ОКП - повірений) укладено договір доручення (далі – договір доручення).

За цим Договором Довіритель доручає, а ОКП-Повірений зобов'язується від імені Довірителя вчиняти юридичні дії, передбачені рішенням міської ради від 23.11.2011 № 726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об'єктів комунальної власності міста" зі змінами, щодо майна яке знаходиться на балансовому обліку управління комунальної власності міста (УКВМ) та управління благоустрою та житлової політики (УБЖП) виконкому міської .ради та як таке, що перебуває в орендному користуванні відповідно до реєстру договорів оренди (додаток 1), станом на 01.01.2014р. з урахуванням їх руху, руху основних засобів (п. 1.1. договору доручення).

ОКП - Повірений за цим Договором бере на себе наступні обов'язки: здійснювати стягнення орендної плати за користування об'єктами комунальної власності (нерухоме майно, окреме індивідуально визначене майно) на умовах передбачених договором оренди; оформлювати акт приймання-передачі з орендарем при підписанні та розірванні відповідного договору оренди з передачею його Довірителю (п. 3.1. договору доручення).

Плата від орендарів (включно з нарахуванням штрафних санкцій), за нерухоме та окреме індивідуально визначене майно, балансоутримувачем якого є управління комунальної власності міста (Довіритель), та управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради згідно з рішеннями міської ради від 23.11.2011 № 726 «Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об'єктів комунальної власності міста" зі змінами, від 21.12.2011 № 778 «Про затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно та пропорції її розподілу» надходять на поточний рахунок ОКП-повіреного відповідно до договорів оренди та за термінами також визначеними договорами оренди (п. 4.1. договору доручення).

ОКП - Повірений перераховує кошти, отримані від оренди комунального майна 70%, до міського бюджету (без ПДВ) по мірі їх надходження на поточний рахунок ОКП - Повіреного, за винятком Винагороди, вказаної в п. 4.3 (п. 4.2. договору доручення).

За вчинення дій, визначених у розділі 3 цього Договору, винагорода ОКП -Повіреному складає 30% від загальних надходжень коштів від оренди комунального майна, після оподаткування їх податком па додану вартість (п. 4.3. договору доручення).

У випадку порушення зобов'язань, що виникають з цього Договору (надалі іменується "порушення Договору"), Сторона несе відповідальність, визначену цим Договором та відповідно до чинного законодавства України (п. 5.1. договору доручення).

Порушенням Договору є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом цього Договору. До Сторони, яка порушила зобов'язання за Договором, застосовуються штрафні санкції у розмірі двох облікових ставок НБУ (п. 5.2. договору доручення).

Цей договір набирає чинності з моменту підписання та діє по 31 грудня 2014 року. Цей Договір може бути розірваний за домовленістю сторін, яка оформляється Додатковою угодою та є невід'ємною частиною Договору. У випадку, якщо жодна зі сторін не заявить про свої наміри стосовно розірвання Договору або зміни його до закінчення терміну дії, він вважається продовженим на той же термін і на тих же умовах (п. 7.1. договору доручення).

Закінчення строку цього договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час цього договору (п. 7.2. договору доручення).

ПДВ щодо операцій з оренди нараховує і перераховує до державного бюджету позивач у повному обсязі, оскільки орендодавець (структурний підрозділ виконкому - органу місцевого самоврядування) не є платниками ПДВ відповідно до статті 180 Податкового кодексу України. Нарахування ПДВ на всю суму орендної плати, а також повна сплата його саме позивачем здійснюється відповідно до статей 185, 194 Податкового кодексу України (об'єкт оподаткування - операції з постачання послуг на території України). Тому до суми орендної плати входить сума ПДВ (нарахування на всю суму орендної плати). Таким чином, позивач самостійно сплачує до бюджету ПДВ у повному обсязі (нарахований на всю суму орендної плати). При цьому ПДВ перераховується позивачем за правилом "Першої події" - тобто за фактом нарахування орендної плати і виставлення рахунків орендарям (незалежно від факту надходження орендної плати від останніх). Отже, заборгованість відповідача з ПДВ, яка входить до складу нарахованої орендної плати і є заборгованістю перед позивачем.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2015р. по справі № 904/9475/15 (суддя Петрова В.І.) розірвано договір оренди об'єктів нерухомості комунальної власності міста №9/44 від 04.02.2014р., укладений між Управлінням комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради та Приватним підприємством "Промхимснаб". Зобов'язано Приватне підприємство "Промхимснаб" повернути нежиле приміщення на 1 поверсі окремо розташованої нежилої будівлі загальною площею 39,18 м2, розташоване за адресою: м. Кривий Ріг, вул. 22 Партз'їзду, 41, управлінню комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради шляхом укладення акту прийому-передачі з Комунальним підприємством "Парковка та реклама" у п'ятнадцятиденний строк з дати набрання рішенням законної сили

У разі припинення або розірвання цього договору орендар повертає об'єкт оренди орендодавцю в 5-ти денний термін (п. 2.3. договору).

Об'єкт оренди вважається повернутим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання з КП „Парковка та реклама" (п. 2.4. договору).

На виконання рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2015р. по справі № 904/9475/15 за актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 13.04.2016 р. (а.с. 13) позивач прийняв, а Приватне підприємство "Промхимснаб" повернуло з користування майно - нежиле приміщення на першому поверсі нежитлового будинку загальною площею 39,18 кв.м., розташоване за адресою: вул. 22 Партз'їзду, 41. Також у вказаному акті сторони зазначили, що на момент передачі приміщення заборгованість з орендної плати становить 14 621,42 грн. (без урахування пені).

Позивач стверджує, що протягом дії договору відповідач порушував його умови щодо сплати за оренду, сплачував несвоєчасно і не в повному обсязі, в результаті накопичилась заборгованість за оренду за період з травня 2015 р. по грудень 2015 року у заявленій сумі.

За розрахунками позивача за період травня 2015 р. по грудень 2015 року у відповідача існує заборгованість за договором № 9/44 від 04.02.2014р. з орендної плати перед позивачем - у сумі 6 092 грн. 26 коп. в тому числі ПДВ у сумі 2 436 грн. 90 коп.

Відповідно до п. 4.7. договору, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному розмірі, підлягає індексації і стягується за весь період заборгованості з урахуванням пені згідно з діючим законодавством у розмірі 0,5 % від простроченої до оплати суми за кожен день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня.

Позивач стверджує, що таким чином договором встановлене інше правило щодо нарахування пені, ніж передбачене ст. 232 Господарського кодексу України щодо 6-місячного строку нарахування пені. Враховуючи викладене, у зв'язку з тим, що відповідач регулярно допускав порушення строків внесення орендної плати, позивач нарахував відповідачу до сплати пеню за загальний період прострочення з 21.06.2015р. по 20.02.2017р. на загальну суму 6 981 грн. 72 коп., з яких на користь позивача 30% - 2 094 грн. 52 коп.

Доказів погашення зазначеної заборгованості відповідач на час розгляду справи суду не надав.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", який розповсюджується на спірні правовідносини, орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Згідно ч.1 ст.10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендна плата з урахуванням її індексації є однією з істотних умов договору оренди.

Як встановлено вимогами ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

За приписами ч.3 ст. 762 Цивільного кодексу України договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд (індексацію) розміру плати за користування майном.

Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено обов'язок орендаря вносити орендну плату орендаря своєчасно і в повному обсязі. Крім того, обов'язок орендаря щодо своєчасності внесення орендної плати за договором найму (оренди) передбачений статтею 762 Цивільного кодексу України.

Згідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання.

Передбачене законом право кредитора вимагати сплату боргу з урахуванням процентів річних є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Відповідно до ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання (частина 1 статті 230 Господарському кодексі України).

У відповідності до норм ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Згідно із п. 1.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань” від 17.12.13р. № 14 з огляду на вимоги частини першої статті 47 і статті 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має з'ясовувати обставини, пов'язані з правильністю здійснення позивачем розрахунку, та здійснити оцінку доказів, на яких цей розрахунок ґрунтується. У разі якщо відповідний розрахунок позивачем здійснено неправильно, то господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи самостійно визначає суми пені та інших нарахувань у зв'язку з порушенням грошового зобов'язання, не виходячи при цьому за межі визначеного позивачем періоду часу, протягом якого, на думку позивача, мало місце невиконання такого зобов'язання, та зазначеного позивачем максимального розміру відповідних пені та інших нарахувань.

Перевіривши розрахунок пені, судом встановлено, що він виконаний невірно, а саме позивачем при розрахунку не враховано приписи ч.6 ст.232 Господарського Кодексу України, відповідно до яких нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Пунктом 2.5 вказаної вище постанови Пленуму визначено, що щодо пені за порушення грошових зобов'язань застосовується припис частини шостої статті 232 ГК України. Даним приписом передбачено не позовну давність, а період часу, за який нараховується пеня і який не повинен перевищувати шести місяців від дня, коли відповідне зобов'язання мало бути виконане; законом або укладеним сторонами договором може бути передбачено більшу або меншу тривалість цього періоду. Його перебіг починається з дня, наступного за останнім днем, у який зобов'язання мало бути виконане, і початок такого перебігу не може бути змінений за згодою сторін. Необхідно також мати на увазі, що умова договору про сплату пені за кожний день прострочення виконання зобов'язання не може розцінюватися як установлення цим договором іншого, ніж передбачений частиною шостою статті 232 ГК України, строку, за який нараховуються штрафні санкції.

Господарський суд зазначає, що твердження позивача з цього приводу є помилковими, оскільки умовами укладеного між сторонами договору з урахуванням змісту п. 4.7 не установлений інший, ніж визначений ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України строк, за який нараховується пеня.

Крім того, при нарахуванні пені позивачем не дотримано вимог статті 254 Цивільного кодексу України, а саме якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Судом здійснено розрахунок, та встановлено, що стягненню підлягає пеня у загальному розмірі 3 024 грн. 06 коп., з яких 30% у розмірі 907 грн. 22 коп. підлягають стягненню на користь позивача. В решті позовних вимог в цій частині слід відмовити.

Згідно із ст. ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

За встановлених обставин, відповідач неналежним чином виконав свої договірні зобов'язання, чим порушив умови договору оренди та вищевказані приписи діючого законодавства, тому позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 6 092 грн. 26 коп. заборгованості з орендної плати та 907 грн. 22 коп. пені – є обґрунтованими і підлягають задоволенню. В решті позову слід відмовити.

Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст.4, 32-34, 43, 49, 75, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Промхимснаб" (50031, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Кремлівська, 18, прим. 23, код ЄДРПОУ 31385933) на користь Комунального підприємства "Парковка та реклама" (50057, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, майдан Праці, 1, код ЄДРПОУ 34811376) 6 092 грн. 26 коп. (шість тисяч дев'яносто дві грн.. 26 коп.) заборгованості з орендної плати, 907 грн. 22 коп. (дев'ятсот сім грн.. 22 коп.) пені, 1 367 грн. 96 коп. (одну тисячу триста шістдесят сім грн.. 96 коп.) витрат по сплаті судового збору.

В решті позову відмовити.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя І.А. Рудь

Повне рішення складено 18.04.2017

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.04.2017
Оприлюднено26.04.2017
Номер документу66115018
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/2149/17

Рішення від 19.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 04.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні