Ухвала
від 12.04.2017 по справі 757/21182/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21182/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2017 року

Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні у приміщенні Печерського районного суду міста Києва клопотання слідчого в особливо важливих справах другого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку,

В С Т А Н О В И В:

У провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження - слідчого в особливо важливих справах четвертого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засідання слідчий внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 року фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Як вбачається з матеріалів клопотання Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України досудового розслідування у кримінальному провадженні

№42016000000003527 від 17.11.2016, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДФС України та його територіальних підрозділів за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ГУ ДФС у Харківській області зловживаючи своїм службовим становищем у власних інтересах та інтересах третіх осіб, діючи умисно, всупереч інтересам служби, за попередніми домовленостями з представниками ряду суб`єктів господарської діяльності, які здійснюють незаконне виробництво сировини для виготовлення лікеро-горілчаної продукції, що може містити небезпечні речовини для життя та здоров`я людини, прикривають незаконну діяльність вказаних суб`єктів господарювання та сприяють виробництву такої продукції у підпільних цехах у Харківському регіоні. При цьому службові особи ГУ ДФС у Харківській області сприяють незаконній діяльності вказаних виробництв шляхом не втручання в їх діяльність та сприяють їм у придбанні, транспортуванні не облікованої сировини та будь-яких домішок контрабандного походження, а також використанню підроблених марок акцизного податку підконтрольними суб`єктами господарювання отримуючи за це щомісячну грошову винагороду.

Відповідно до оперативної інформації встановленої працівниками ГУ ВБ ДФС України під час виконання доручення слідчого встановлено, що службові особи ГУ ДФС у Харківській області, а саме: перший заступник начальника Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_5 , начальник оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області ОСОБА_6 , начальник відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_7 , начальник відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_8 , старший оперуповноважений з ОВС відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_9 не перешкоджають протиправній діяльності СГД, пов`язаної із незаконним виробництвом сировини для виготовлення лікеро-горілчаної продукції, що може містити небезпечні речовини для життя та здоров`я людини, а також використанню підроблених марок акцизного податку, з метою прикриття своєї протиправної діяльності, таких підприємств, як ДП «Дублянський спиртзавод» (код ЄДРПОУ 00375289); ДП «Івашківський спиртзавод» (код ЄРДПОУ 00375250); ДП «Укрспирт» Артемівське МДП (код ЄРДПОУ 37199618); ДП «Харківській завод шампанський вин» (код ЄРДПОУ 30590422); ТОВ «ЛГЗ «Прайм» (код ЄРДПОУ 33867056).

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ДП «Харківський завод шампанських вин» залучають суб`єктів господарювання, які з метою надання послуг з ухилення від сплати податків шляхом проведення безтоварних операцій протягом тривалого часу формують фіктивний податковий кредит по податку на додану вартість, а також штучно завищують валові витрати з метою ухилення від сплати податку на прибуток підприємств суб`єктів господарської діяльності реального сектору економіки шляхом проведення безтоварних операцій, створення низки суб`єктів господарської діяльності без мети здійснення господарської діяльності, а з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в виведенні грошових коштів з легального безготівкового в нелегальний готівковий обіг, що завдає великої матеріальної шкоди інтересам держави.

Так, відповідно до оперативної інформації встановленої працівниками ГУ БКОЗ СБУ на виконання доручення слідчого встановлено, що службові особи ДП «Харківський завод шампанських вин», з метою переведення в готівку грошових коштів, отриманих внаслідок ухилення від сплати податків, залучило до протиправної схеми у тому числі фінансові установи, які здійснюють роздрібний обмін валют на території України.

Так, з метою проведення вказаних протиправних вказаних операцій з ухилення від сплати податків та виведення грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, зареєстровано ряд підприємств, а саме: ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЛІБЕРТІ ФІНАНС» (код ЄДРПОУ 39806926); ТОВ «КИТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 39052517);

ТОВ «ФІРМА «КИТ» (код ЄДРПОУ 30038426); ПП «МАГДАЛІНА» (код ЄДРПОУ 32674839); ПП «ФІРМА «ДІМ» (код ЄДРПОУ 30139306);ТОВ «КІТ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 39052606); ПТ «ЛОМБАРД «КИТ ГРУП ПЛЮС» ТОВ «КИТ ГРУП» І КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 39074991); ТОВ «ХАРТО» (код ЄДРПОУ 38279924); ТОВ «БІЗНЕС-ЦЕНТР «САЛТІВСЬКИЙ» (код ЄДРПОУ 38634917);ТОВ «ФІРМА «СИГНАЛ» (код ЄДРПОУ 25465154); ТОВ «ЕРУТ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 36372227); ТОВ «ВІКА-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 38280160); ТОВ «СЕЛЕНА» (код ЄДРПОУ 30034442); ТОВ «ФІРМА «АВТОДІАГНОСТИКА» (код ЄДРПОУ 32564415); ТОВ «АВТОДІАГНОСТИКА-2010» (код ЄДРПОУ 37190091); ТОВ «АВТОДІАГНОСТИКА-Х» (код ЄДРПОУ 37190107);

ТОВ «СИГНАЛ-2007» (код ЄДРПОУ 35246875); ТОВ «АВТОТРАНС-2005» (код ЄДРПОУ 33460451); ТОВ «ЛТ ГРУПП» (код ЄДРПОУ 35351515); ПП «ЗМІЇВ-ТРАНСАВТО» (код ЄДРПОУ 34707923); ТОВ «ФІНОД ГРАНД» (код ЄДРПОУ 39781446).

Вказані підприємства підконтрольні ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, код ДРФО НОМЕР_1 , уродженець м. Харків, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) та ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, код ДРФО НОМЕР_2 , уродженець м. Харків, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ).

Разом з тим, вказані особи контролюють діяльність мережі пунктів обміну валют - ТОВ «Кит-Групп» (діють на підставі ліцензій Національного банку України на провадження діяльності з роздрібного обміну валют, виданих ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ЛІБЕРТІ ФІНАНС" (код ЄДРПОУ 39806926).

На даний час, отримано інформацію про те, що з метою ухилення від сплати податків, співробітники вказаної мережі пунктів обміну валют проводять фінансові операції без їх відображення у бухгалтерській та податковій документації, а також без надання відповідних касових чеків клієнтам.

Крім того, проводяться операції з обміну валюти, за попередньою домовленістю з клієнтами, поза межами обмінних пунктів. При цьому, суми коштів, які обмінюються, значно перевищують допустимий ліміт обміну готівки, встановлений для роздрібного обміну валют Постановою НБУ № 342 від 07.06.2016 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України».

У вказаній діяльності використовуються пункти обміну валют, що розташовані за такими адресами: АДРЕСА_2 ,

АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ;

АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_5 ; АДРЕСА_6 ; АДРЕСА_7 ;

м. Суми, 1-а Набережна вулиця р. Стрілки, зупинка громадського транспорту № 7; АДРЕСА_8 ; АДРЕСА_9 ;

АДРЕСА_10 ; АДРЕСА_11 .

Зазначена діяльність ОСОБА_10 та ОСОБА_11 , під час здійснення неправомірної діяльності з виведення грошових коштів з легального безготівкового в нелегальний готівковий обіг та незаконного обміну валют, здійснюється під прикриттям співробітників ДФС України та їх структурних підрозділів, які зловживаючи своїм службовим становищем не вживають заходів щодо припинення незаконної діяльності.

Крім того обставини, що вказують на можливу причетність службових осіб ДП «Харківській завод шампанський вин» до ухилення від сплати податків шляхом проведення безтоварних операцій з зазначеними вище суб`єктами господарювання викладені у протоколі допиту свідка ОСОБА_12 від 31.03.2017 року, у матеріалах ГУ БКОЗ СБ України від 31.03.2017 зібраних на виконання доручення слідчого, а також містяться в інших матеріалах кримінального провадження в їх сукупності.

Згідно ч.4 ст.12 КК України злочин, передбачений ч.2 ст.364 КК України, є тяжким.

Таким чином є підстави вважати, що необхідні для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження документи та речі, що мають значення доказів у кримінальному провадженні та грошові кошти здобуті злочинним шляхом, можуть зберігатись за адресою: м. Суми, 1-а Набережна вулиця р. Стрілки, зупинка громадського транспорту № 7.

Відповідно запиту до з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, інформація про право власності на нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: м. Суми, 1-а Набережна вулиця р. Стрілки, зупинка громадського транспорту № 7, відсутня.

Приймаючи до уваги викладене, для всебічного дослідження всіх обставин справи та отримання доказів систематичного зловживання службовим становищем працівниками правоохоронних органів Харківської області, що виражається у забезпеченні безперешкодної протиправної діяльності, пов`язаної із формуванням фіктивного податкового кредиту по податку на додану вартість, штучного завищення валових витрат з метою ухилення від сплати податку на прибуток підприємств суб`єктів господарської діяльності реального сектору економіки, проведенням безтоварних операцій та виведення грошових коштів з легального безготівкового в нелегальний готівковий обіг, у зв`язку із систематичним отриманням ними неправомірної грошової винагороди від суб`єктів господарювання за ненастання негативних наслідків, у зв`язку з чим орган досудового розслідування приходить до висновку, що іншими слідчими (розшуковими) діями докази, а саме: предмети, речі і документи, які стосуються місця, часу, обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема: підроблені примірники, шаблони чи проекти договорів купівлі-продажу, надання послуг, товаро-транспортних накладних, акти виконаних робіт, довіреностей, інших договорів та правочинів, штампи, відтиски, кліше і бланки підконтрольних злочинній організацій суб`єктів господарювання, а також електронні документи, фото та відео копії, які містяться на комп`ютерах, планшетних комп`ютерах, ноутбуках, флеш накопичувачах; чернетки, блокноти та інші записники; платіжні доручення банківські виписки, інші розрахункові та банківські документи; майно та предмети, що зберегли на собі предмети злочину та на які були спрямовані злочинні дії; грошові кошти; банківські картки; майно, речі і цінності, здобуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення; документи, що посвідчують право власності на рухоме та нерухоме майно; оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості про вчинений злочин у тому числі на відеореєстраторах, та інші документи та речі, які свідчать про взаємовідносини між членами злочинної групи та мають значення для установлення істини у кримінальному провадженні, які можуть містити відомості щодо розрахунків (передання неправомірної грошової винагороди або інших цінностей) працівникам правоохоронних органів за не настання негативних наслідків отримати неможливо, так як вони можуть бути знищені, сховані або спотворені, а також з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також з метою підтвердження факту здійснення невстановленими працівниками ГУ ДФС України та їх структурних підрозділів злочину, а саме отримання неправомірної вигоди суб`єктів господарювання, а також для з`ясування обставин злочину та встановлення осіб, причетних до нього.

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що за місцем знаходження пункту обміну валют, що за адресою: м. Суми, 1-а Набережна вулиця р. Стрілки, зупинка громадського транспорту № 7, можуть знаходитись відшукуванні речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуванних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого в особливо важливих справах другого відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчому в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих Генеральної прокуратури України, прокурору Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 та за їх відповідним дорученням, наданим оперативним підрозділам на проведення обшуку у нежитловому приміщенні за місцем знаходження пункту обміну валют, що за адресою: м. Суми, 1-а Набережна вулиця р. Стрілки, зупинка громадського транспорту № 7, відомості про право власності на яке відповідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відсутні з метою відшукання, виявлення та вилучення речей, майна і документів, що мають значення для досудового розслідування та містять відомості, які можуть бути доказами під час судового розгляду, зокрема: речі, предмети і документи, які стосуються місця, часу, обставин вчинення кримінальних правопорушень, зокрема: підроблені примірники, шаблони чи проекти договорів купівлі-продажу, надання послуг, товаро-транспортних накладних, акти виконаних робіт, довіреностей, інших договорів та правочинів, штампи, відтиски, кліше і бланки підконтрольних злочинній організацій суб`єктів господарювання, а також електронні документи, фото та відео копії, які містяться на комп`ютерах, планшетних комп`ютерах, ноутбуках, флеш накопичувачах; чернетки, блокноти та інші записники; платіжні доручення банківські виписки, інші розрахункові та банківські документи; майно та предмети, що зберегли на собі предмети злочину та на які були спрямовані злочинні дії; грошові кошти; банківські картки; документи, що посвідчують право власності на рухоме та нерухоме майно; оптичні (магнітні) чи паперові носії інформації, що містять відомості про вчинений злочин у тому числі на відеореєстраторах, та інші документи та речі, які свідчать про взаємовідносини між членами злочинної групи та мають значення для установлення істини у кримінальному провадженні, які можуть містити відомості щодо розрахунків (передання неправомірної грошової винагороди або інших цінностей) працівникам правоохоронних органів за не настання негативних наслідків та інші документи та речі, які свідчать про взаємовідносини між членами злочинної групи та мають значення для установлення істини у кримінальному провадженні.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.04.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу66118960
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/21182/17-к

Ухвала від 12.04.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні