Справа № 592/4455/17
Провадження № 1-кс/592/2134/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2017 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області ОСОБА_4 про арешт тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 42017200000000099, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.03.2017 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України,
в с т а н о в и в:
20.04.2017 р. слідчий другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 своє клопотання погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області ОСОБА_4 мотивує тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017200000000099 від 01.03.2017 р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України,
Просить накласти арешт на майно, яке було вилучено згідно Протоколу обшуку 18.04.2017 р. у приміщенні гаражу № НОМЕР_1 , який розташований в автогаражному кооперативі «Зоря», що знаходиться по проспекту Курському в м. Суми, а саме: папку з документами синього кольору, в якій знаходяться: копії актів приймання-передачі виконаних робіт, інвойси, сертифікати, тощо; папку з документами чорного кольору, в якій знаходяться копії карантинних сертифікатів, сертифікатів про походження лісоматеріалів, товарно-транспортних накладних, тощо; паперовий конверт формату А-4, в якому містяться: копії сертифікатів, контракти, специфікації, товарно-транспортних накладних, тощо; папку синього кольору з документами: карантинні сертифікати, товарно-транспортні накладні, інвойси, тощо; папку зеленого кольору з документами: контракти, тощо; папку чорного кольору з документами: копії інвойсів, сертифікати, специфікації, контракти; блокнот чорного кольору з надписом «Геркулес» з чорновими записами; папку чорного кольору з документами: копії сертифікатів про походження лісоматеріалів, копії товарно-транспортних накладних, карантинних сертифікатів, видаткових накладних; папку зеленого кольору з документами: копії товарно-транспортних накладних, інвойси, тощо; папку з документами: інвойси, копії товарно-транспортних накладних, видаткових накладних, тощо; папку чорного кольору з документами: копії документів про експорт лісоматеріалів; папку зеленого кольору з документами: договори позики, контракти, тощо; товарно-транспортні накладні в полімерному прозорому файлі; папку синього кольору з контрактами; папку для файлів зеленого кольору з заявами на поставку пиломатеріалів; папку для документів рожевого кольору Skiper з товарно-транспортними накладними; папку для файлів синього кольору з документами: додаткові угоди, заяви, видаткові накладні, відомості про вантаж, копії сертифікатів, тощо; папку чорного кольору з документами: копії карантинних сертифікатів, сертифікатів про походження лісоматеріалів, товарно-транспортних накладних, актів приймання-здачі виконаних робіт, додатків до ТТН, контрактів, тощо; печатку ФОП ОСОБА_5 код НОМЕР_2 ; печатку ТОВ «Роялвуд ЛТД» код 40037654; блокнот зеленого кольору з надписом «Расчеті» з чорновими записами; блокнот чорного кольору з чорновими записами; блокнот чорного кольору з надписом «Атлас 2016» з чорновими записами; блокнот червоного кольору з чорновими записами; блокнот чорного кольору з чорновими записами; папку з надписом «Авангардліс» з документами: копії сертифікатів, товарно-транспортних накладних, тощо; папку з надписом «Викомах» з документами: договори купівлі-продажу, розходні накладні, тощо.
Зазначає, що вищевказаний мобільний телефон, системний блок комп`ютера, документи та копії документів визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, а тому на них може бути накладено арешт.
У судовому засіданні слідчий клопотання за наведених у ньому підстав підтримав та просив задовольнити.
Вислухавши слідчого, слідчий суддя вважає, що на підставі ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків виходячи з наступного.
Згідно ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
За вимогами ч. 2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу (ч. 3 ст. 170 КПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.
Подане клопотання не відповідає вимогам ст. 171 КПК України, оскільки у клопотанні зазначено, що речовими доказами у кримінальному провадженні визнані мобільний телефон, системний блок комп`ютера, документи та копії документів. Однак у переліку предметів, речей та документів, на які слідчий просить накласти арешт, мобільний телефон, системний блок комп`ютера, документи та копії документів відсутні.
Отже у клопотанні не зазначено: підстави і мету відповідно до положень ч. 2 статті 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна, не зазначено яким критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України воно відповідає.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить висновку, що відповідно до ч. 3 ст. 172 КПК України дане клопотання про арешт майна підлягає поверненню прокурору, з встановленням строку сімдесят дві години для усунення недоліків.
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою суду не здійснюється, відповідно положень ст.107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 170 - 172 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання слідчого другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42017200000000099, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.03.2017 р. за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України про арешт майна повернути прокурору відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Сумської області ОСОБА_4 для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Для усунення недоліків встановити строк - сімдесят дві години з моменту отримання копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66126338 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Косолап М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні