печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13175/17-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2017 року суддя Печерського районного суду м. Києва Тарасюк К.Е., за участю представника Національного агентства з питань запобігання корупції Журавля В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_4 за ст. 212-21 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучи головою політичної партії Нове життя (код ЄДРПОУ 37639322), що знаходиться за юридичною адресою: АДРЕСА_1, порушив встановлений порядок подання фінансового Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, за наступних обставин.
11.10.2016 до Національного агентства з питань запобігання корупції надійшов Звіт політичної партії Нове життя про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року у паперовій формі та в електронному вигляді.
Включені до Звіту партії дані не відповідають вимогам законодавства, а саме на титульній сторінці Звіту партії зазначено місцезнаходження: АДРЕСА_1 та додано копію заяви ОСОБА_3 про те, що він не заперечує відносно того, щоб його квартира використовувалася як юридична адреса партії, що засвідчує надання в безоплатне користування приміщення за вищевказаною адресою: Проте в главі 2 розділу I Звіту Партії зазначена інформація про відсутність нерухомого майна в його користуванні. Крім того, якщо право користування приміщенням відбувається на безоплатній основі чи пільгових умовах, то згідно з ч. 4 ст. 14 Закону України Про політичні партії в Україні (далі Закон), таке користування вважається внеском на підтримку політичної партії та повинне відображатися у пункті 6.1 глави 6 розділу III Звіту. Не відображення вищезазначеної інформації є порушенням п. 1 ч. 9 ст. 17 Закону. На титульній сторінці Звіту партії зазначені відомості про відкриття партією рахунку в АТ Укрсімбанк , МФО 322313, р/р 26001010054183, проте в розділі ІІ Звіту надана інформація про відсутність рахунку, стану та руху коштів у відповідних розділах Звіту, що є порушенням п.1 ч. 9 ст. 17 Закону.
На титульній сторінці Звіту місцевої організації політичної партії зазначено місцезнаходження: АДРЕСА_3, 03048, та додано копію заяви ОСОБА_4 про те, що він не заперечує відносно того, щоб його квартира використовувалася як юридична адреса партії, що засвідчує надання в безоплатне користування приміщенням за вищевказаною адресою: Проте в главі 2 розділу I Звіту Партії зазначена інформація про відсутність нерухомого майна в його користуванні. Крім того, якщо право користування приміщенням відбувається на безоплатній основі чи пільгових умовах, то згідно з ч. 4 ст. 14 Закону України Про політичні партії в Україні , таке користування вважається внеском на підтримку політичної партії та повинне відображатися у пункті 6.1 глави 6 розділу III Звіту. Не відображення вищезазначеної інформації є порушенням п.1 ч. 9 ст. 17 Закону.
На титульній сторінці Звіту місцевої організації зазначені відомості про відкриття місцевою організацією рахунку в ПАТ КБ Приватбанк , МФО 300711, р/р 26008052723956, проте в розділі ІІ Звіту надана інформація про відсутність рахунку, стану та руху коштів у відповідних розділах Звіту, що є порушенням п.1 ч. 9 ст. 17 Закону.
Додатки, які є складовими частинами Звіту, не підшиті до Звіту згідно пункту 12 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2016 за № 1185/29315.
Правопорушення виявлено 14.12.2016.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не визнав свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення. Фактично не оспорюючи, що Звіт політичної партії Нове життя про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року складений з порушенням вимог діючого законодавства, ОСОБА_2 в обґрунтування процесуальної позиції захисту стверджував, що останнє мало місце у зв'язку з відсутністю єдиного нормативного акту та відповідних роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції, які б визначали порядок заповнення Звіту.
В судовому засіданні представник Національного агентства з питань запобігання корупції Журавель В.В. підтримав фактичні дані, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, за встановлених судом обставин, яка підтверджуються фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, який складений компетентною особою і зміст якого відповідає вимогам ст. 256 КУпАП; змістом Звіту політичної партії Нове життя про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року; висновком про результати аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 27.12.2016 № 452, який затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.01.2017 № 6.
Твердження ОСОБА_2, що допущенні порушення мали місце у зв'язку з відсутністю єдиного нормативного акту та відповідних роз'яснень Національного агентства з питань запобігання корупції, які б визначали порядок заповнення Звіту, не звільняє його від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Між тим, статтею 247 КУпАП (пунк 7) імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.
У відповідності до положень ч. 2 ст.38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як зазначено судом вище, вчинене ОСОБА_2 правопорушення виявлено 14.12.2016.
Таким чином, на час судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП трьохмісячний строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 245, 247, 283, 284 КпАП України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст. 212-21 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції.
СуддяТарасюк К.Е.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66130374 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Печерський районний суд міста Києва
Тарасюк К. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні