ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"24" квітня 2017 р. Справа № 911/463/17
за кредиторською заявою Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, Київська область, м. Біла Церква (код ЄДРПОУ 41249051)
у справі № 911/463/17
про банкрутство
Суддя Наріжний С.Ю.
без участі представників учасників у справі
ВСТАНОВИВ:
у провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 911/463/17 за заявою ліквідатора Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» .
Ухвалою суду від 21.03.2017 порушено провадження у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ; засідання суду щодо вирішення питання про визнання Боржника банкрутом призначено на 28.03.2017.
Постановою господарського суду Київської області від 28.03.2017 визнано банкрутом Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Співдружність» (код ЄДРПОУ 24886652), відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Банкрута ОСОБА_1 (09117, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями Боржника, визнаного банкрутом, суд за допомогою автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» 28.03.2017 здійснив офіційне оприлюднення Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» за № 41560 на веб-сайті Вищого господарського суду України.
18.04.2017 до господарського суду від Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області надійшла заява № 6365/16 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17) про заміну кредитора у справі про банкрутство СТОВ «Співдружність» .
При цьому, заявник просить суд: «Визнати Білоцерківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області кредитором у справі про банкрутство Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність» , із сумою заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, відповідно до пункту другого Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б - з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» із грошовими вимогами на суму 12904,15 грн. » .
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області заява № 6365/16 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17) за своїм змістом є заявою про визнання кредиторських вимог до Боржника.
У поданій заяві орган УПФ вказує на те, що 07.04.2017 за вих. № 6305/17 ним надіслано на адресу господарського суду Київської області заяву про збільшення суми грошових вимог 10210,15 грн. на суму 2694, 00 грн., що загалом становить 12904, 15 грн.
Дослідивши відомості системи документообігу «Діловодство спеціалізованого суду» на предмет надходження до суду названої вище заяви про збільшення розміру грошових вимог від Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, судом встановлено, що такої заяви не надходило та відповідна реєстрація не здійснювалась.
Суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на таке.
Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , заява має містити найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви.
До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна , а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно з п. 2.10 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , ставка судового збору за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, становить 2 розміри прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті заявником до Державного бюджету України при зверненні до господарського суду з грошовими вимогами до боржника після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 3200,00 грн. у поточному році.
Відповідно до пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої, відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» , форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а згідно з пунктом 61 вказаних Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпелю. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами надіслання копій заяви і доданих до неї документів учасникам провадження визнаються фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист з відтиском календарного штемпелю поштового відділення Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» .
Як вбачається з матеріалів заяви № 6365/17 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17), заявником не дотримано порядку на звернення до господарського суду з кредиторською заявою, зокрема, не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, доказів надсилання копії заяви ліквідатору Банкрута з доданими до неї документами, а в додатках навіть відсутнє посилання на такі документи.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство господарський суд здійснює перевірку відповідності заяви кредитора вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог ч. 3 ст. 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне зобов'язати заявника усунути виявлені недоліки заяви № 6365/16 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17) про визнання грошових вимог, а саме: надати суду докази оплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, докази надсилання копії заяви ліквідатору Банкрута з доданими до неї документами.
Разом з тим, суд звертає увагу Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на те, що якщо у строк встановлений судом вищезазначені недоліки не буде усунуто, подана заява разом з доданими до неї документами підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись статтями 23, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області № 6365/16 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17) залишити без руху.
2. Зобов'язати Білоцерківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області в строк до 26.05.2017 усунути виявлені недоліки заяви № 6365/16 від 10.04.2017 (вх. № 8081/17), а саме: надати суду докази сплати судового збору у встановленому законодавством порядку та розмірі, докази надсилання копії заяви ліквідатору Банкрута з доданими до неї документами.
3. Копію ухвали надіслати ліквідатору Банкрута та Білоцерківському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області.
Суддя С.Ю. Наріжний
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2017 |
Оприлюднено | 27.04.2017 |
Номер документу | 66137958 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Наріжний С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні