ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
24 квітня 2017 рокум. Ужгород№ 807/2250/16
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Кубічек Н.І.
за участю сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 24 квітня 2017 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 25 квітня 2017 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Хустська об'єднана державна податкова інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області в особі Міжгірського відділення до Товариства з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн?, якою просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до розгляду; 2. Винести постанову про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? суми податкового боргу в розмірі 3566,70 грн.; 3. Провести судовий розгляд даної справи за відсутності представника позивача; 4. Поштову кореспонденцію з приводу даної судової справи надсилати на адресу Міжгірського відділення Хустської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області (90000, Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгір'я, вул. Шевченка, 38).
Позовна заява мотивована тим, що за відповідачем залишається несплаченим податковий борг на загальну суму 3566,70 грн., а саме: по податку на прибуток приватних підприємств - в сумі 1530,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій та по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - в сумі 2036,70 грн..
Позивач, в судове засідання не з'явився, проте пунктом третім прохальної частини позовної заяви просив суд розгляд даної справи провести без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами (а.с. 6).
В судові засідання відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Розгляд даної справи неодноразово відкладався у зв'язку з існуванням на те об'єктивних причин.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З'ясувавши усі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? (далі по тексту - Відповідач) внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та зареєстроване за адресою: 90000, Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгір'я, вул. Добролюбова, будинок 12, код ЄДРПОУ 34887859 та перебуває на обліку у контролюючому органі.
Судом встановлено, що ДПІ у Міжгірському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області було прийнято податкове повідомлення рішення форми "Р" від 21 листопада 2014 року № 0009411500/197/1502/2124, яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 510 грн. за платежем податок на прибуток приватних підприємств (а.с. 12). Вказане податкове повідомлення-рішення надсилалося Відповідачу засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак таке було повернуто на адресу позивача з відміткою органу поштового зв'язку: "за закінченням терміном зберігання" (а.с. 13 (на звороті)).
02 червня 2015 року ДПІ у Міжгірському районі ГУ ДФС у Закарпатській області було прийнято податкове повідомлення рішення форми "Р" № 0002671500/103/1502/836, яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 1020 грн. за платежем податок на прибуток приватних підприємств (а.с.15). Вказане податкове повідомлення-рішення надсилалося Відповідачу засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак таке було повернуто на адресу позивача з відміткою органу поштового зв'язку: "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 16 (на звороті)).
Також 21 листопада 2014 року ДПІ у Міжгірському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області було прийнято податкове повідомлення рішення форми "Р" № 0009421500/2126/10-15/198, яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 2040 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.18). В зв'язку з тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? застосовані до нього штрафні (фінансові) санкції сплатило частково - в сумі 3,30 грн. (за рахунок переплати) - у даного платника виник борг з цього платежу в сумі 2036,70 грн.. Вказане податкове повідомлення-рішення надсилалося Відповідачу засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак таке було повернуто на адресу позивача з відміткою органу поштового зв'язку: "за закінченням терміном зберігання" (а.с. 13 (на звороті)).
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України (далі по тексту ПК України), податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Статтею 14 пунктом 14.1 підпунктом 14.1.175 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно статті 59 пункту 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Така податкова вимога № 101 від 21 серпня 2012 року надсилалася Відповідачу засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак така було повернута на адресу позивача з відміткою органу поштового зв'язку: "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 19 (на звороті)).
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Нормами статті 95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового Кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Заборгованість відповідача підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про стан заборгованості (а.с. 9).
Застосоване судом законодавство - використане в редакції, станом на час виникнення спірних правовідносин.
Зважаючи на вказані норми Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Відповідно до статті 94 частини 4 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? (90000, Закарпатська область, Міжгірський район, смт. Міжгір'я, вул. Добролюбова, будинок 12, код ЄДРПОУ 34887859) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю ?ДДСА-Продакшн? податковий борг у розмірі 3566,70 (трьох тисяч п'ятиста шістдесяти шести грн. 70 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_1
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2017 |
Оприлюднено | 27.04.2017 |
Номер документу | 66152947 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гаврилко С.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні