Постанова
від 03.03.2017 по справі 810/4338/16
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 березня 2017 року № 810/4338/16

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області до Дочірнього підприємства "КОДРАТОРФ" про стягнення платежів,

в с т а н о в и в:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області звернулося з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "КОДРАТОРФ" про стягнення платежів у сумі 75 200,66 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 13.04.2010 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи. На підставі статей 112, 110, 1205 Цивільного кодексу України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» , а також Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 765 Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області провело розрахунок капіталізованих коштів потерпілій від нещасного випадку на виробництві, загальний розмір яких згідно розрахунку станом на 18 листопада 2016 року становить 75200,66 грн. Відтак, 18 листопада 2016 року відділення Фонду направило відповідачу заяву про стягнення капіталізованих платежів №22/04-759, однак вказана заява залишена без задоволення. На підставі вищевикладеного позивач просить суд стягнути з ДП Кодраторф на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області капіталізовані платежі у розмірі 75200,66 грн.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, жодних заяв чи клопотання до суду не надав.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "КОДРАТОРФ" 01.12.2000 зареєстровано як юридична особа, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Підприємство зареєстровано страхувальником та перебуває на обліку у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Фастівському районі Київської області від 25.07.2001.

13.04.2010 до Єдиного державного реєстру внесено запис щодо припинення юридичної особи ДП Кодраторф .

Згідно з акту форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві за №1 від 02.08.1965, у відділенні перебуває на обліку та продовжує отримувати страхові виплати в разі часткової втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який отримав травму в наслідок нещасного випадку на виробництві, що стався 02.08.1965 на Кодрянському торфопідприємстві, яке 15.11.1988 перейменовано у виробничу дільницю Кодраторф .

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області була направлена заява про сплату поточних кредиторських вимог (капіталізованих платежів) 08.11.2010 №384/1.

18 листопада 2016 року позивачем була повторно направлена заява про стягнення капіталізованих платежів №22/04-759 голові ліквідаційної комісії ОСОБА_2

Ліквідаційна комісія ДП Кодраторф не визнає кредиторських вимог позивача.

Отже сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілим до ДП Кодраторф складає 75200,66 грн.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами суд зазначає наступне.

Оцінюючи належність та обґрунтованість розрахунків виконаних Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області, суд зазначає наступне.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, отримав травму внаслідок нещасного випадку на виробництві, що стався 02.08.1965 на Кодрянському торфопідприємстві.

Згідно виписки з акту огляду МСЕК від 20.05.1992 року ступінь професійної працездатності становить 50%.

Постановою ВД ФСНВВ та ПЗ України у Фастівському районі Київської області від 23.01.2015 №1014/59/59/24 призначено потерпілому щомісячні страхові виплати з 01.03.2014 в розмірі 1025,65 грн.

Згідно виконаного позивачем розрахунку, потреба в капіталізації коштів для потерпілого ОСОБА_1 становить 75200,66 грн.

Таким чином, проаналізувавши виконані Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області розрахунки потреби в капіталізації коштів по потерпілій від нещасного випадку на виробництві ОСОБА_1 суд дійшов висновку, що вищезазначені розрахунки є обґрунтовані та виконані позивачем у відповідності до вимог Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 765, а, відтак, капіталізовані кошти у розмірі 75200,66 грн. по вищезазначеній особі підлягають до стягнення з ДП Кодраторф .

Разом з тим суд зазначає, що представник відповідача проти суми капіталізованих платежів заперечував та на даний час не провів оплату.

За правилами частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 112 Цивільного кодексу України (далі по тексту - ЦК) у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у першу чергу щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

Частиною другою статті 1205 ЦК встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі по тексту - Закон № 1105-XIV).

Основними принципами страхування від нещасного випадку є серед іншого: обов'язковість страхування осіб відповідно до видів соціального страхування та можливості добровільності страхування у випадках, передбачених законом; державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав; обов'язковість фінансування Фондом витрат, пов'язаних із наданням матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, в обсягах, передбачених цим Законом; відповідальності роботодавців та Фонду за реалізацію права застрахованої особи на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом (ст.3 Закону № 1105-XIV).

В силу вимог п.1 ч.2 ст.15 Закону №1105-XIV роботодавець як страхувальник зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом.

За змістом статей 4, 5 цього Закону Фонд - це некомерційна самоврядна організація, яка провадить збір та акумулювання страхових внесків.

Згідно з п.5 ч.1 ст.11 Закону № 1105-XIV джерелами формування коштів Фонду є, зокрема, капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Капіталізація платежів платоспроможної юридичної особи, яка ліквідується, здійснюється на підставі Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 765 Про реалізацію статей 45 і 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .

Отже, оскільки позивач, суб'єкт владних повноважень, належними та допустимими доказами довів обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення 75200,66 грн. капіталізованих платежів по потерпілому ОСОБА_1, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом стягнення з Дочірнього підприємства Кодраторф на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області капіталізованих платежів у розмірі 75200,66 грн.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства Кодраторф (код ЄДРПОУ 24888028) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Фастівському районі Київської області капіталізовані платежі на загальну суму 75200 (сімдесят п'ять тисяч двісті) грн. 66 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Василенко Г.Ю.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.03.2017
Оприлюднено28.04.2017
Номер документу66191135
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/4338/16

Ухвала від 11.10.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Василенко Г.Ю.

Постанова від 03.03.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Василенко Г.Ю.

Ухвала від 29.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Василенко Г.Ю.

Ухвала від 25.01.2017

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Василенко Г.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні