ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2017 рокуСправа № 912/462/17 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/462/17
за позовом: Кіровоградської міської ради, м. Кропивницький
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
- Кропивницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби
та
- Фінансового управління Кіровоградської міської ради
про розірвання договору.
Представники :
від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 97мр/з від 04.05.2016 р.;
від відповідача - участі не брали;
від третіх осіб - участі не брали.
Кіровоградська міська рада звернулась до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про розірвання договору оренди землі від 11.10.2007 р., укладеного між Кіровоградською міською радою та Дочірнім підприємством "Теплоенергоцентраль" товариства з обмеженою відповідальністю "Високі енергетичні технології", який зареєстрований у Кіровоградській філії Державного підприємства Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.12.2007 р. за № 193.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди землі від 11.10.2007 р., укладеного між сторонами, в частині сплати коштів за користування земельною ділянкою.
У судовому засіданні 21.04.2017 р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач участі в судовому засідання не брав, хоча належним чином повідомлений про дату, час місце судового розгляду справи.
Конверти, якими на адресу відповідача, зазначену у позові, свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи та у інформації про юридичну особу (а.с. 33-36), а саме: м. Кропивницький (Кіровоград), вул. Енергетиків, 20, направлялись копії ухвал суду у даній справі, зокрема, ухвали про порушення провадження у справі від 09.02.2017 р., повернулись з поштовою відміткою про невручення "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 28-29, 77-78, 98-99, 115-116).
У відповідності до пп. 3.9.1. п. 3.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом зазначеної ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації- адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Таким чином, господарським судом виконано вимоги процесуального закону щодо належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового розгляду справи.
Згідно письмового відзиву на позов від 13.03.2017 р., відповідач просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, посилаючись на ч. 6 ст. 762 Цивільного кодексу України, у відповідності до якої наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.
Так, відповідач стверджує, що оскільки з вини позивача відповідач протягом тривалого часу не в змозі користуватися належним йому та орендованим майном, що знаходиться на орендованій земельній ділянці, орендар має бути звільнений від сплати орендної плати за земельну ділянку, а тому підстави для задоволення позову відсутні (а.с. 79-80).
Представники третіх осіб у справі участі в судовому засіданні не брали. Кропивницька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби (третя особа 1) та Фінансове управління Кіровоградської міської ради (третя особа 2) належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується поштовими повідомленнями про отримання останніми ухвали суду про відкладення розгляду справи від 07.04.2017 р. (а.с. 113-114).
Згідно письмових пояснень від 05.04.2017 р. та наданих на їх підтвердження доказів, третя особа 1 повідомила господарський суд, що станом на 04.04.2017 р. податкова заборгованість Дочірнього підприємства "Теплоенергоцентраль" Товариства з обмеженою відповідальністю "Високі енергетичні технології" по орендній платі з юридичних осіб відсутня, оскільки 25.11.2014 р. було прийнято рішення № 3266-25 про списання безнадійного податкового боргу на підставі ст. 101 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України в сумі 132 672,09 грн. Дочірнім підприємством "Теплоенергоцентраль" Товариства з обмеженою відповідальністю "Високі енергетичні технології" з 2010 року та по теперішній час податкові декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) до податкового органу не подавались (а.с. 101, 118-120).
У письмових поясненнях від 24.03.2017 р. № 04-12/253 третя особа 2 зазначила, що Фінансове управління Кіровоградської міської ради не є отримувачем коштів за оренду земельної ділянки і не здійснює облік коштів, які надходять до міського бюджету. У зв'язку з цим, у фінансового управління відсутні докази щодо наявності чи відсутності заборгованості відповідача за договором оренди земельної ділянки від 11.10.2007 р. № 653 (а.с. 83-84).
Розглянувши наявні у справі матеріали, оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступні обставини та факти.
11.10.2007 р. на підставі рішення Кіровоградської міської ради від 26.09.2003 р. № 371 між Кіровоградською міською радою (далі - Орендодавець) та Дочірнім підприємством "Теплоенергоцентраль" Товариства з обмеженою відповідальністю "Високі енергетичні технології" (далі - ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" або Орендар) укладено договір оренди землі від 11.10.2007 р. № 653 (далі - Договір, а.с. 13-15), за умовами якого Орендодавець надавав, а Орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для розміщення теплоелектроцентралі, яка знаходиться по вул. Енергетиків, 20 в м. Кіровограді, загальною площею 100354,34 кв.м. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 7465359,35 грн. згідно довідки державного земельного кадастру про грошову оцінку земельної ділянки № 1359 від 11.08.2006 р.
Згідно розділу 3 Договору, Договір укладено на двадцять п'ять років.
У розділі 4 Договору сторони погодили орендну плату за Договором. Так, орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 6 221,13 грн. на місяць починаючи з дня державної реєстрації Договору. Періодичність внесення орендної плати - щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов Договору чи впродовж його дії. На кожен наступний рік орендна платав переглядається протягом січня-лютого такого року у разі: зміни умов господарювання, передбачених Договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Договір підписано сторонами, скріплено печатками Орендодавця і Орендаря, зареєстровано у Кіровоградській регіональній філії Державного підприємства Центру Державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.12.2007 р. за № 193.
До вказаного Договору сторонами підписано розрахунок орендної плати, погоджено опис меж земельної ділянки та згідно акту про передачу та прийом земельної ділянки (в натурі) земельну ділянку площею 100354,34 кв.м передано ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" (а.с. 15 зв. бік - 18).
29.01.2008 р. та 09.02.2009 р. Орендодавцем та Орендарем підписано Додаткові угоди до Договору, якими змінено розмір та зазначено реквізити сплати орендної плати за Договором (а.с. 23).
Разом з цим, відомості щодо державної реєстрації вказаних Додаткових угод до Договору в матеріалах справи відсутні.
Як зазначає позивач, обґрунтовуючи пред'явлений позов, відповідач в порушення умов Договору самоусунувся від виконання визначених Договором зобов'язань з оплати орендних платежів та починаючи з 2013 року не сплачує орендну плату за відповідну земельну ділянку. Вказане, за твердженням позивача, порушує майнові права Кіровоградської міської ради та є підставою для розірвання Договору за рішенням суду згідно зі ст. 141 Земельного кодексу України та ст. 32 Закону України "Про оренду землі".
Вирішуючи даний спір по суті, господарський суд виходив з наступного.
Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України "Про оренду землі").
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією з істотних умов договору оренди є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно зі ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Статтею 24 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендодавець має право вимагати від орендаря, зокрема, своєчасного внесення орендної плати.
Зі змісту наведених норм вбачається, що основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, який, відповідно до п. 1.1 ст. 1, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
За змістом пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України, платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Останні ж, як визначає зміст пп. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу, - це особи, яким, зокрема, на умовах оренди надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, Податковий кодекс України визначив обов'язок й орендаря сплачувати земельний податок у формі орендної плати.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).
Справляння плати за землю, в тому числі і орендної плати, здійснюється відповідно до положень розділу ХIII Податкового кодексу України.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни (п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України).
У відповідності до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Позивачем на підтвердження доводів щодо несплати відповідачем орендної плати за Договором надано лист Кіровоградської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області від 25.11.2016 р. №1645/9/11-23-12-03, згідно якого зазначено, що ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" за 2013-2016 роки податкові декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) до ОДПІ не подавались; у зазначений період жодної суми з орендної плати не сплачено (а.с. 25).
Згідно розрахунку позивача, за період з січня 2014 року по грудень 2016 р. заборгованість відповідача з орендної плати за землю за Договором склала 301512,00 грн. (а.с. 86-87).
Відповідачем доводи позивача щодо несплати орендної плати за Договором не спростовано та жодних доказів на підтвердження внесення орендних платежів до справи не подано.
Господарський суд також враховує, що земельна ділянка площею 100354,34 кв.м. за адресою: м. Кіровоград, вул. Енергетиків, 20 надавалась в оренду відповідачу для розміщення теплоенергоцентралі на підставі рішення Кіровоградської міської ради від 26.09.2003 р. № 371, у зв'язку з передачею в оренду відповідачу цілісного майнового комплексу по вул. Енергетиків, 20.
З пояснень позивача та матеріалів справи слідує, що договір оренди цілісного майнового комплексу КП "Теплоелектроцентраль" № 18/17 від 15.10.2004 р. розірвано згідно рішення господарського суду Кіровоградської області від 08.05.2012 р. у справі № 5/215, з підстав невиконання ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" своїх зобов'язань щодо своєчасного і в повному обсязі внесення орендної плати (а.с. 37-46).
Вказаним рішенням також встановлено, що на час прийняття рішення у справі цілісний майновий комплекс КП "Теплоелектроцентраль" перебуває у фактичному користуванні і володінні КП "Теплоенергетик".
Рішення господарського суду Кіровоградської області від 08.05.2012 р. у справі № 5/215 залишено без змін за результатами апеляційного і касаційного перегляду та є таким, що набрало законної сили (а.с. 47-71).
За положеннями ч. 3 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, цілісний майновий комплекс, який перебував в користуванні ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" та під розміщення якого надано земельні ділянки, у тому числі за спірним Договором, не пізніше ніж з травня 2012 року перебуває у фактичному користуванні КП "Теплоенергетик".
Разом з цим, у розумінні положень пп. 14.1.73 п. 14.1. ст. 14, пп. 269.1.2. п. 269.1 ст.269, пп. 270.1.1. п. 270.1. ст. 270, п.п. 287.1., 287.7. ст. 287 Податкового кодексу України обов'язок з оплати орендної плати за землю виникає у землекористувачів (юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди) з моменту набуття (переходу) в установленому законом порядку права користування земельною ділянкою та триває до моменту припинення (переходу) цього права (крім випадків, коли фактичне користування земельною ділянкою здійснюється після закінчення права користування).
Згідно ст. 125 Земельного кодексу України в редакції, чинній на час укладення між сторонами Договору, право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи - орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
Таким чином, припинення відповідачем користування цілісним майновим комплексом, не є підставою для автоматичного припинення Договору оренди землі.
За правилами ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути розірваний або змінений за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладанні договору.
За правилами частини 1 ст. 32 Закону України "Про оренду землі" на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
У відповідності зі ст. 141 Земельного кодексу України підставою припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Відповідно до інформації Кіровоградської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області від 05.04.2017 р., станом на 04.04.2017 р. податкова заборгованість ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" по орендній платі з юридичних осіб відсутня, оскільки 25.11.2014 р. було прийнято рішення № 3266-25 про списання безнадійного податкового боргу на підставі ст. 101 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України в сумі 132 672,09 грн. ДП "Теплоенергоцентраль" ТОВ "Високі енергетичні технології" з 2010 року та по теперішній час податкові декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) до податкового органу не подавались (а.с. 101, 118-120).
Таким чином, матеріалами справи підтверджується невиконання відповідачем умов Договору щодо своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати та згідно інформації податкового органу така несплата є систематичною.
При цьому, списання податкового боргу (орендної плати) не виключає встановлені обставини несплати відповідачем орендних платежів за Договором.
Відповідач заявлених до нього вимог не спростував, доказів належного виконання ним зобов'язань щодо сплати орендних платежів за Договором не надав.
Заперечення, викладені відповідачем у письмовому відзиві на позов, не спростовують позовних вимог у зв'язку з наведеними вище обставинами.
Крім того, за змістом ч. 2 ст. 792 Цивільного кодексу України майнові відносини, що виникають з договору найму (оренди) земельної ділянки, є цивільно-правовими, ґрунтуються на засадах рівності, вільного волевиявлення та майнової самостійності сторін договору та, крім загальних норм цивільного законодавства, щодо договору, договору найму регулюються актами земельного законодавства - Земельним Кодексом України, Законом України "Про оренду землі".
А тому, до спірних правовідносин першочергово застосовуються положення Закону України "Про оренду землі", зокрема, і стосовно сплати орендних платежів.
Наведені вище обставини є підставою для розірвання Договору, у зв'язку з чим позовні вимоги у даній справі підлягають задоволенню повністю.
Щодо наявного в матеріалах справи рішення Кіровоградської міської ради від 07.11.2013 р. № 2530 "Про закріплення за КП "Теплоенергетик" майна на праві господарського відання" (а.с. 104-107), п. 2 якого припинено договір оренди землі (державна реєстрація від 13.12.2007 р. № 193) господарський суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
З огляду на викладене, спірний Договір на момент прийняття рішення у даній справі не є розірваним та є чинним.
Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33-34, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України господарський суд
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Розірвати договір оренди землі від 11.10.2007 року, укладений між Кіровоградською міською радою та Дочірнім підприємством "Теплоенергоцентраль" товариства з обмеженою відповідальністю "Високі Енергетичні Технології", який зареєстрований у Кіровоградській філії Державного підприємства Центру Державного земельного кадастру при Держкомземі України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.12.2007 р. за № 193.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Теплоенергоцентраль" товариства з обмеженою відповідальністю "Високі енергетичні технології" (25002, м. Кіровоград, вул. Енергетиків, 20, ідентифікаційний код 32718692) на користь Кіровоградської міської ради (25022, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 41, ідентифікаційний код 26241020) - судовий збір в сумі 1600 грн.
Наказ видати після набрання законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання повного рішення.
Копію рішення надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення
відповідачу за адресою: 25002, м. Кропивницький, вул. Енергетиків, 20;
Кропивницькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби за адресою: м. Кропивницький, вул. Глінки, 2;
Фінансовому управлінню Кіровоградської міської ради за адресою: м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41, кімн. 420.
Повне рішення складено 26.04.2017 року.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2017 |
Оприлюднено | 03.05.2017 |
Номер документу | 66194786 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні