Справа 127/8930/17
Провадження 1-кс/127/3529/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2017 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковбаса Ю.П., секретаря Дацюк Ю.Ю., за участі прокурора Вознюка Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до речей та документів Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (код ЄРДПОУ - 39402165), розташованого за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, за відсутності клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів, -
ВСТАНОВИВ:
26.04.2017, прокурор Вознюк Д.В. звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017020000000111 від 27.03.2017, за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, у зв'язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що на офіційному веб-сайті Держказначейства України опубліковано в Єдиному реєстрі відшкодування ПДВ відомості щодо переліку платників податків, яким проведено бюджетне відшкодування податку, із зазначенням сум отриманого ПДВ. Так, за вказаний період ряду підприємств, які зареєстровані на території Вінницької області здійснено бюджетне відшкодування ПДВ, зокрема: ТОВ Компанія-Еліт -у сумі 8млн.грн., ТОВ Кедр-КВ -у сумі 6 млн.грн., ТОВ Вінфорест -у сумі1,5 млн.грн.
Вказані грошові кошти повернуто вищезазначеним суб'єктам підприємницької діяльності через органи державної казначейської служби України на підставі відповідних висновків органів державної фіскальної служби України, складених за результатами проведення документальних перевірок щодо правомірності відшкодування ПДВ.
Водночас, установлено, що службові особи зазначених підприємств з метою незаконного отримання відшкодування податку на додану вартість, подали до органів фіскальної служби Вінницької області податкову звітність, у якій відображали недостовірні відомості щодо формування податкового кредитувнаслідок здійснення господарських операцій з фіктивними підприємствами, що мали на меті лише прикриття незаконної діяльності.
На підставі даних звітних документів проведеноперевірки щодо правомірності відшкодування ПДВ та повернуто податок з бюджету органами Держказначейства України.
Разом з тим, отримати інформацію з відповідними підтверджуючими документами щодо проведення документальних, камеральних перевірок органами державної фіскальної служби України та відшкодування ПДВ органами Держказначейства України не представилося можливим, оскільки згадані контролюючі органи її не надають, посилаючись на те, що дана інформація має обмежений доступ.
Для встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, кваліфікації вчиненого діяння, а також встановлення обставин проведення повернення ПДВ, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу додокументів щодо відшкодування ПДВ у 2015-2016 роках, які знаходяться у володінні Головного управління ДФС у Вінницькій області (код ЄРДПОУ - 39402165), розташованого за адресою: м.Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7.
Вказані документи мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які у них містяться необхідні для встановлення осіб, які вчинили зазначене кримінальне правопорушення, а також за їх допомогою можливо встановити наявність або відсутність обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що зазначені документи можуть бути використанні як докази у кримінальному провадженні та потребують дослідження у ході проведення відповідних судових експертиз, крім того існує загроза їх зміни або знищення з метою приховування злочину та перешкоджання у проведенні розслідування.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав за обставин викладених у ньому.
Володілець документів до яких планується тимчасовий доступ в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням прокурора підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче прокурор мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити частково.
Клопотання в частині вилучення оригіналів вказаних у клопотанні слідчого документів задоволенню не підлягає, оскільки стороною кримінального провадження не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів представниками Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (код ЄРДПОУ - 39402165), розташованого за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл прокурору відділу прокуратури Вінницької області ОСОБА_1, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (код ЄРДПОУ - 39402165), розташованого за адресою: м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, а саме:
- висновків щодо проведення документальних та камеральних перевірок у 2015-2017 роках щодо повернення податку на додану вартість ТОВ ДА-ГРУП (код ЄДРПОУ 38985595), ТОВ Кедр-КВ (код ЄДРПОУ 34272710), ТОВ Вінфорест (код ЄДРПОУ 39014948);
- матеріалів податкових перевірок щодо правомірності заявленого до відшкодування податку на додану вартість (актів, довідок тощо), на підставі яких зазначені висновки були складені.
В іншій частині клопотання слідчого - відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2017 |
Оприлюднено | 04.05.2017 |
Номер документу | 66243093 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні