Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
490/3215/17
н\п 1-кс/490/1935/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2017 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., за участю секретаря Головацького О.С., слідчого Нікітіна С.В., власника майна ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області ОСОБА_2 про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2017 року слідчий звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з погодженим із прокурором відділу прокуратури Миколаївської області ОСОБА_3 клопотанням про накладення арешту на вилучені в ході обшуку 10.04.2017 року автомобіля НОМЕР_1, в ході якого було проведено обшук ОСОБА_1, грошові кошти в сумі 1 342 000 гривень.
В обґрунтування клопотання вказав, що в провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області перебувають матеріали кримінального провадження №32016150000000075 від 30.09.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ Лідер Південь .
В ході досудового розслідування встановлено, що організованою групою осіб: організатором ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, є керівником ТОВ АМП Трейд (код ЄДРПОУ 39876747, м. Херсон, вул. Сенявіна, 7) та його співучасниками: ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_2, є керівником ТОВ Лідер Південь (код ЄДРПОУ 37844210, м. Херсон, вул. Сенявіна, 7) здійснюється пошук підприємств з метою їх перереєстрації на підставних осіб та реєстрація нових суб'єктів господарювання, які в подальшому будуть використані для обготівковування грошових коштів та формування витрат, податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам - користувачам по операціях, пов'язаних з купівлею-продажем сільськогосподарської продукції.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів підтверджуються відомості про те, що ТОВ Лідер Південь (код ЄДРПОУ 37844210), ТОВ АМП Трейд (код ЄДРПОУ 39876747) використовуються даними особами з метоюнадання послуг з конвертації грошових коштів, прикриття незаконної діяльності, пов'язаної з безпідставним формуванням валових витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість підконтрольним їм підприємствам та іншим суб'єктам господарювання, діяльність яких пов'язана з купівлею-продажем сільськогосподарської продукції, вирощеної на території Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей та її транспортуванням.
Фізичні особи, які не є суб'єктами господарювання та які мають власний капітал, з метою збагачення за готівкові кошти придбають у фермерських господарств без документального оформлення сільськогосподарську продукцію: пшеницю, кукурудзу, ячмінь, насіння соняшника та в той же час реалізовують їх на адресу зернотрейдерів: ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України (код ЄДРПОУ 37243279, м. Київ), ТОВ "БТГ Пактуал комодітіс (Україна)" (код ЄДРПОУ 39112319, м. Київ), ТОВ СП Нібулон (код ЄДРПОУ 14291113, м. Миколаїв), ТОВ "Грінтур-екс" (код ЄДРПОУ 25380435, м. Київ) в залежності від того, де більша ціна на зернові та технічні культури.
Враховуючи той факт, що без первинних документів (податкових накладних, товарно-транспортних накладних, договорів, специфікацій) вказані зернотрейдери та підприємства-посередники не приймають даний товар, фізичні особи звернулись до ОСОБА_4 з проханням надати зазначені документи від виробників сільськогосподарської продукції за винагороду у вигляді готівкових коштів.
За замовленням фізичних осіб ОСОБА_4 та ОСОБА_1 здійснюють пошук недіючих та/або малоприбуткових фермерських господарств, у яких є незначні посівні площі для виробництва сільськогосподарської продукції та за згодою їх службових осіб, домовляються з ними про використання первинних, перевізних та юридичних документів для легалізації сільськогосподарської продукції, придбаної фізичними особами у інших фермерських господарствах за готівкові кошти без документального оформлення. З метою несплати податку на додану вартість, ОСОБА_4 та ОСОБА_1 надають даним фермерським господарствам документи на придбання продукції, таким чином формують псевдо кредит.
Окрім того, дані особи, з метою маскування фактичного походження продукції та обготівковування грошових коштів, використовують підконтрольні їм транзитні підприємства. Грошові кошти за поставлену продукцію на адреси зернотрейдерів, перераховуються на банківські рахунки інших створених чи придбаних підприємств.
В ході проведення досудового розслідування при проведенні комплексу негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що ОСОБА_1 використовує марки « VOLKSWAGEN PASSAT 1.8» , н/з НОМЕР_2, який на праві власності належить ОСОБА_1
10.04.2017 року було проведено обшук автомобіля НОМЕР_1, який на праві власності належить ОСОБА_1 В ході обшуку автомобіля було встановлено, що ОСОБА_1 в ході проведення обшуку покинув автомобіль, взявши з нього сумку синього кольору. Таким чином, в ході обшуку автомобіля було проведено обшук ОСОБА_1, в результаті якого в сумці, яку останній взяв з автомобіля, було виявлено грошові кошти в сумі 1342000 гривень.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_1 отримують грошові кошти за експортовану сільськогосподарську продукцію, частину яких переводять у національну валюту України для розрахунків за придбану за готівку сільськогосподарську продукцію. Таким чином, є всі підстави вважати, що вилучені грошові кошти в сумі 1342000 гривень, незаконно проконвертовані та обготівковані через розрахункові рахунки підприємств з ознаками фіктивності та були призначені для розрахунку за поставлену без документального оформлення сільськогосподарську продукцію. Тобто, грошові кошти є матеріальними об'єктами, які містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі є предметами, що були об'єктом кримінально протиправних дій, та набутими кримінально протиправним шляхом, тобто відповідають критеріям, визначеним у ст. 98 КПК України. Накладення арешту на них необхідно з метою забезпечення збереження речових доказів та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити. Додав, що на даний час в кримінальному провадженні цивільного позову не заявлено.
Власник майна ОСОБА_1 заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що вилучені грошові кошти не мають жодного відношення до кримінального провадження, а були отримані від знайомих для організації весілля.
Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З урахуванням викладеного, оскільки є достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 212 КК України, вилучені під час проведення обшуку грошові кошти мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, тобто є речовими доказами, з метою забезпечення їх збереження, вважаю необхідним клопотання слідчого задовольнити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на вилучені в ході обшуку 10.04.2017 року автомобіля НОМЕР_1, в ході якого було проведено обшук ОСОБА_1, грошові кошти в сумі 1 342 000 (один мільйон триста сорок дві тисячі) гривень.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області протягом п'яти днів.
Повний текст ухвали оголошено 18 квітня 2017 року о 16 год. 00 хв.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2017 |
Оприлюднено | 04.05.2017 |
Номер документу | 66243643 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Подзігун Г. В.
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Подзігун Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні