СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2017 р. Справа №818/521/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Гелети С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "АЗІМУТ-СВ" про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Запорізька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач, Запорізька ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "АЗІМУТ-СВ" (далі - відповідач, ТОВ "АЗІМУТ-СВ"), в якому просить стягнути з рахунків ТОВ "АЗІМУТ-СВ", відкритих в установах банків, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 41612,42 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на момент звернення до суду загальна сума податкового боргу відповідача з податку на додану вартість складає 41612,42 грн., який виник в результаті несплати податкових зобов'язань, донарахованих податковим органом. З метою погашення боргу відповідачу виставлена податкова вимога, проте сума боргу залишилась несплаченою.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.46).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся за місцезнаходженням, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 40021, м. Суми, пров. Громадянський, 8 та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження). Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд задовольняє позовні вимоги, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що ТОВ "АЗІМУТ-СВ" зареєстроване як юридична особа, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.43-44).
Так, в квітні 2016 року Запорізькою ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ "АЗІМУТ-СВ", за результатами якої складено акт від 11.04.2016 року № 754/08-27-12-00/39595785 (а.с.8-9).
На підставі акту перевірки Запорізькою ОДПІ прийнято податкові повідомлення рішення від 26.05.2016 року № НОМЕР_1 про застосування штрафних санкцій в розмірі 2381,17 грн. та № НОМЕР_2, яким донараховано податкові зобов'язання в сумі 31385,00 грн. та 7846,25 грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.11, 12).
Вказані рішення направлені на адресу ТОВ "АЗІМУТ-СВ", у встановленому законом порядку не оскаржені та не скасовані, суми грошових зобов'язань, визначених в рішеннях, відповідачем не сплачені.
Відповідно до вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України відповідачу виставлена податкова вимога від 09.08.2016 року № 3452-17 та направлена на його адресу, проте сума боргу залишилась несплаченою (а.с.13).
Згідно з п. 20.1.34 ст. 20 Податкового Кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу п. п. 95.3, 95.4 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи те, що сума податкового боргу ТОВ "АЗІМУТ-СВ" з податку на додану вартість складає 41612,42 грн., підтверджується матеріалами справи, на час розгляду справи не сплачена відповідачем, суд вважає позовні вимоги правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Запорізької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "АЗІМУТ-СВ" про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути в доход бюджету з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю "АЗІМУТ-СВ" (40021, м. Суми, пров. Громадянський, 8, ідентифікаційний код 39595785) та за рахунок готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 41612,42 грн. (на рахунок 31110029700005, код платежу - 14060100, код отримувача 38025435, банк ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2017 |
Оприлюднено | 04.05.2017 |
Номер документу | 66262476 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Гелета
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні