Рішення
від 26.04.2017 по справі 904/3035/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26.04.2017 Справа № 904/3035/17 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлосервіс-КР", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармвіс", м. Кривий ріг Дніпропетровської області

про стягнення 4 800,33 грн.

Суддя Євстигнеєва Н.М.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 01.01.2017 року, представник

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлосервіс-КР" звернулося до господарського суду із позовом, яким просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармвіс" заборгованість у розмірі 4800,33 грн., з яких: основна заборгованість у розмірі 4193,62грн.; 3 % річних у розмірі 103,27грн.; інфляційні збитки у розмірі 503,44 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що, починаючи з 01.07.2013, ТОВ "Житлосервіс-КР" виконує функції з управління та надання послуг з утримання будинку, споруди або групи споруд та об'єктів благоустрою, що розташовані на прибудинкових територіях Довгинцівського району м. Кривого Рогу, в тому числі і по вул. Водоп'янова, буд.4 (Договір від 23.02.2013 про надання послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків у Довгинцівському районі (об'єкт №1).

03.07.2013 між ТОВ "Житлосервіс-КР" та ТОВ "Фармвіс" був укладений Договір №3107/12-13 про відшкодування витрат по утриманню нежитлового приміщення та при будинкової території №3107/12-13 від 03.07.2013 (за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Водоп'янова, буд. 4, прим. 1, загальною площею 110,4 м2.).

Відповідно до п.2.1.1. та п.2.1.2. договору №3107/12-13 від 03.07.2013 ТОВ "Житлосервіс-КР" в установленому законом порядку зобов'язується здійснювати надання послуг з утримання нежитлового приміщення та прибудинкової території власника, щомісяця надавати бухгалтерські документи на оплату по відшкодуванню витрат на утримання приміщення, приймати технічні заходи щодо усунення аварійних ситуацій у приміщенні (з матеріалу власника), а відповідач, як власник, відшкодувати витрати по утриманню нежилого приміщення, розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Водоп'янова, буд. 4, прим. 1, загальною площею 110,4 м2. Свої зобов'язання по відшкодуванню витрат відповідач у встановлений договором строк не виконав.

Відповідач у судове засідання не з'явився, явку повноважного представника не забезпечив, про день, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином (копія реєстру міститься в матеріалах справи) відповідно до вимог частини 1 статті 64 Господарського процесуального кодексу України.

Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.

Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Суд вважає, що матеріали справи містять достатньо доказів для вирішення даної справи, а тому підстави для відкладення розгляду справи відсутні.

Від відповідача (електронною поштою) надійшов відзив, у якому зазначено про часткове погашення заборгованості та відшкодовано судовий збір.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 21.03.2017 порушено провадження у справі №904/3035/17, розгляд справи призначений на 13.04.2017. З 13.04.2017 року розгляд справи відкладався до 26.04.2017.

У судовому засіданні 26.04.2017 проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

03.07.2013 між товариством з обмеженою відповідальністю "Житлосервіс-КР" (виконавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "Фармвіс" (власник, споживач) укладено договір №3107/12-13 про відшкодування витрат по утриманню не житлового приміщення та прибудинкової території, відповідно до п.1.1 якого предметом договору є відшкодування власником витрат по утриманню нежилого приміщення, розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Водоп'янова, буд4, прим. 1, загальною площею 110,4 м2.

Згідно з п.2.1 виконавець зобов'язується: в установленому законом порядку здійснювати надання послуг з утримання нежитлового приміщення та прибудинкової території власника. Щомісяця надавати бухгалтерські документи на оплату по відшкодуванню витрат на утримання приміщення. Приймати технічні заходи щодо усунення аварійних ситуацій у приміщенні (з матеріалу власника).

Власник зобов'язується:

- самостійно укласти з організаціями, що надають комунальні послуги, договори про оплату теплопостачання та електроживлення, водопостачання та водовідведення;

- встановити та зареєструвати за встановленим порядком електричний лічильник, згідно правил користування електричною енергією;

- своєчасно та у повному обсязі здійснювати оплату за договором, згідно з рахунком ТОВ "Житлосервіс-КР";

- дотримуватись правил технічної експлуатації електричних та теплових мереж, санітарних норм;

- при аварійних ситуаціях забезпечувати терміновий доступ в приміщення, де знаходяться інженерні мережі спільного користування (п.2.2 договору).

Відповідно до п.2.3 виконавець має право стягнути у встановленому порядку прострочену заборгованість по платежах, що є предметом цього договору, а також пеню за несвоєчасну сплату вартості послуг.

Оплата за договором визначається на підставі Рішення виконавчого комітету Криворізької міської ради №417 від 14.12.2011 (Додаток №1) та Рішення виконавчого комітету Криворізької міської ради № 435 від 27.12.2011 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкової території для власників (орендарів) нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках) у м. Кривому Розі" (Додаток №2), якими затверджено тарифи, періодичність і строки виконання робіт, та здійснюється власником не пізніше 30-го числа місяця, що настає за розрахунковим, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ "ЖИТЛОСЕРВІС-КР" або іншим видом розрахунку, що не суперечить діючому законодавству (п.3.1 договору ).

Згідно з п.7.1 договору цей договір укладається на 2 роки і набирає чинності з 01.07.2013.

Сторони зобов'язані протягом 20 днів після завершення строку цього договору здійснити остаточні розрахунки за ним. Договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення його строку однією зі сторін не буде письмово заявлено про його розірвання або необхідність перегляду.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживачем є фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу; виконавцем - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Таким чином, позивач і відповідач є учасниками правовідносин з приводу надання виконавцем та своєчасної оплати споживачем вартості одержаних житлово-комунальних послуг.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлосервіс-КР" (виконавець) надано на оплату товариству з обмеженою відповідальністю "Фармвіс" (власник) рахунки про відшкодування витрат по утриманню не житлового приміщення та прибудинкової території на підставі договору №3107/12-13 від 03.07.2013 на загальну суму 9 956,05 грн. (рахунки наявні в матеріалах справи (а.с.52-94)).

Позивач зазначає, що відповідачем надані рахунки своєчасно та у повному обсязі не оплачені, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 4193,62 грн., що і є причиною виникнення спору.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі договору, є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Статтею 193 Господарського кодексу України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 599 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 216-217, 230-231 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання, шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Згідно з ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивач просив стягнути заборгованість за надані послуги з утримання не житлового приміщення та прибудинкової території у розмірі 4 193,62 грн.

Разом з тим, відповідачем до звернення позивача з позовом до суду (звернення відбулося 20.03.2017) сплачена сума 180,66грн. згідно платіжного доручення від 21.02.2017.

Оскільки зазначена сума сплачена до звернення позивача з позовом до суду, вимоги позивача в частині стягнення цієї суми задоволенню не підлягають.

Також, в період розгляду справи відповідачем частково сплачена заборгованість у розмірі 1 452,2 грн., що підтверджується матеріалами справи: платіжні доручення №601 від 31.03.2017 на суму 155,8грн., №620 від 03.04.2017 на суму 469,17грн., №640 від 04.04.2017 на суму 231,31грн., №653 від 05.04.2017 на суму 229,11грн., №788 від 25.04.2017 на суму 366,81грн.

Оскільки зобов'язання відповідача щодо сплати частини боргу у сумі 1 452,2 грн., виконано після звернення позивача з позовом до суду провадження у справі в цій частині підлягає припиненню на підставі пункту 1-1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з відсутністю предмету спору.

У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається (частина друга статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

Доказів оплати решти заборгованості у розмірі 2 560,76 грн. відповідач не надав, доводи позивача в установленому порядку не спростував.

За таких обставин, позовна вимога про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 2 560,76грн. підлягає задоволенню.

Окрім вимоги про стягнення заборгованості за надані послуги позивач просить стягнути три відсотки річних у сумі 103,27грн. за період з 21.07.2015 по 21.02.2017 та втрати від інфляції за період з серпня 2015 року по січень 2017 року у сумі 503,44грн.

Згідно зі статтею 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Перевіркою наданого позивачем розрахунку порушень вимог чинного законодавства не виявлено, отже вимоги про стягнення трьох відсотків річних та втрати від інфляції підлягають задоволенню повністю.

У зв'язку з тим, що відповідачем відшкодовані на користь позивача судові витрати у розмірі 1600,00 грн. (платіжне доручення №694 від 12.04.2017 року), судовий збір між сторонами не розподіляється.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 1, 33, 34, 49, 80 (ч.1 п.1 1 ), 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Припинити провадження в частині стягнення заборгованості у розмірі 1 452,2 грн.

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармвіс" (50071, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, буд. 38, прим. 181: місцезнаходження: 50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Водоп'янова, 4, прим. 1, ідентифікаційний код 37664338) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Житлосервіс-КР" (50049, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул.. Спаська, 17А; адреса для листування: 50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, бул. Європейський, 3, ідентифікаційний код 38334911) заборгованість у розмірі 2 560,76грн., три відсотки річних у сумі 103,27грн., втрати від інфляції у сумі 503,44грн., про що видати наказ.

В задоволені решти позовних вимог - відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя Н.М. Євстигнеєва

Повне рішення складено 28.04.2017

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення26.04.2017
Оприлюднено04.05.2017
Номер документу66264258
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/3035/17

Рішення від 26.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Ухвала від 13.04.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

Ухвала від 21.03.2017

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Євстигнеєва Надія Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні