Справа
№ 200/5436/16-ц
Провадження №2н/200/259/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 квітня 2016 року м. Дніпропетровськ
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Женеску Е.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 підприємства Дніпротеплоенерго Дніпропетровської обласної ради до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про видачу судового наказу,-
ВСТАНОВИВ:
29 березня 2016 року заявник ОСОБА_1 підприємства Дніпротеплоенерго Дніпропетровської обласної ради звернувся в Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська з заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про видачу судового наказу.
Згідно ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину , наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом .
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 р. за N 3674-VI /зі змінами/ судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Суд, оглянувши матеріали, позовної заяви вважає за необхідне залишити заяву без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до ЗУ Про судовий збір за подання до суду про видачу судового наказу, яка подана юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,5 відсотка ціни позову, тобто -689 грн.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати, відстрочення, розстрочення сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір .
Перелік підстав для звільнення від сплати судового збору та пільг щодо його сплати визначено статтями 3 та 5 Закону України Про судовий збір .
Згідно частин 3 та 4 статті 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Подача позовної заяви є процесуальною дією, сплата судового збору за подачу позовної заяви передбачена Законом України Про судовий збір , який є спеціальним законом, положення якого не тільки передбачають необхідність сплати судового збору, а також встановлюються порядок та способи оплати судового збору, його розмір, визначають платників судового збору та об'єкти справляння судового збору, а також встановлюють звільнення від сплати судового збору.
Виходячи з того, що Законом України Про судовий збір на час подання заяви ОСОБА_1 підприємства Дніпротеплоенерго Дніпропетровської обласної ради не звільняється від сплати судового збору за подання зазначеної заяви.
Отже, заявнику ОСОБА_1 підприємства Дніпротеплоенерго Дніпропетровської обласної ради необхідно сплатити судовий збір у сумі 689 грн. та направити на адресу Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська оригінал документу, що підтверджує оплату.
Відповідно до положень статті 82 ЦПК України , статті 8 Закону України Про судовий збір" , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій статті 82 ЦПК України , суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Таким чином, фактичною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є майновий стан сторони, що ускладнює сплату судового збору в зазначеному законодавством розмірі.
Разом з тим, позивач. не надав суду доказів в підтвердження такого майнового стану, який дає підстави до звільнення від сплати судового збору.
Згідно зі ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
За таких обставин суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119-121 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 підприємства Дніпротеплоенерго Дніпропетровської обласної ради до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про видачу судового наказу - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання ухвали, попередивши позивача, що в разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : Е.В. Женеску
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2016 |
Оприлюднено | 05.05.2017 |
Номер документу | 66277252 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Женеску Е. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні