Справа № 169/212/17
Провадження № 1-кп/169/31/17
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 травня 2017 року смт.Турійськ
Турійський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, непрацюючого, неодруженого, не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України,
В С Т А Н О В И В:
На початку вересня 2015 року ОСОБА_4 з метою крадіжки чужого майна, перелізши через огорожу, проник на охоронювану сторожовою охороною територію КЗСу сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дружба» (далі - СВК «Дружба»), що в с.Купичів Турійського району Волинської області, звідки з корисливих мотивів умисно таємно викрав дві чавунні труби загальною вартістю 800 гривень з розрахунку 200 гривень за один метр погонний, чим заподіяв потерпілому майнову шкоду на вказану суму.
Крім того, в середині січня 2016 року ОСОБА_4 з метою крадіжки чужого майна, перелізши через огорожу, проник на ту ж територію СВК «Дружба», звідки шляхом демонтажу з двох автомобілів ГАЗ-53 з корисливих мотивів повторно умисно таємно викрав акумуляторну батарею потужністю 120 А вартістю 1700 гривень та два автомобільні генератори вартістю 1500 гривень кожен, чим заподіяв потерпілому майнову шкоду на загальну суму 4700 гривень.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_4 повністю й беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні інкримінованого йому злочину та суду показав, що дійсно на початку вересня 2015 року він з метою крадіжки перелізши через огорожу проник на територію КЗСу СВК «Дружба», звідки викрав дві чавунні труби, а в середині січня 2016 року з території того ж господарства шляхом демонтажу з двох автомобілів ГАЗ-53 викрав акумуляторну батарею та два автомобільні генератори.
У вчиненому ОСОБА_4 щиросердно розкаявся, просив суворо його не карати.
Таким чином, показання обвинуваченого ОСОБА_4 в повній мірі відповідають фактичним обставинам справи, які, в свою чергу, ніким з учасників судового розгляду не оспорюються.
Дослідження інших доказів щодо тих обставин кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_4 , які ніким не оспорюються, судом за згодою учасників кримінального провадження та на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України визнано недоцільним.
Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винність ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, і кваліфікує такі його дії як таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно, поєднане з проникненням у сховище.
При обранні міри покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, що є тяжким злочином, особу обвинуваченого, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
До пом`якшуючих покарання обставин суд відносить щире каяття обвинуваченого у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину.
Обтяжуючі покарання обставини в даному випадку відсутні.
Також суд враховує те, що обвинувачений посередньо характеризується за місцем проживання, на обліку у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, вперше притягується до кримінальної відповідальності, згідно висновку досудової доповіді про обвинуваченого виправлення ОСОБА_4 можливе без позбавлення його волі або обмеження волі на певний строк, та він не становить небезпеки для суспільства, у тому числі для окремих осіб.
З врахуванням наведеного суд вважає, що виправлення обвинуваченого ОСОБА_4 в даному випадку можливе без ізоляції його від суспільства і щодо нього слід обрати міру покарання, передбачену санкцією закону, за яким він повинен нести кримінальну відповідальність, із застосуванням ст.ст.75, 76 КК України.
Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до ст.100 КПК України.
Керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
На підставі ст.ст.75, 76 КК України ОСОБА_4 звільнити від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки:
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Речові докази, а саме: акумуляторну батарею та два автомобільні генератори, які знаходяться на зберіганні у камері зберігання речових доказів Турійського ВП Володимир Волинського ВП ГУНП у Волинській області, - повернути сільськогосподарському виробничому кооперативу «Дружба»;
На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66286195 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Турійський районний суд Волинської області
Турак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні