РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 травня 2017 року Рівне №817/610/17
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дорошенко Н.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ГУ ДФС у Рівненській області
до ТОВ "Нанді"
про зупинення видаткових операцій, заборонення відчуження майна та зобов'язання вчинення певних дій, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у Рівненській області звернулось до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ТОВ "Нанді" про зупиненння видаткових операцій, заборонення відчуження майна та зобов'язання вчиненя певних дій.
Згідно з п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши відповідність позовної заяви статті 106 КАС України, суддя встановив наступне.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600,00грн.
За змістом позовних вимог позивач просить: зупинити видаткові операції на рахунках платника податків ТОВ "Нанді"; заборонити відчуження майна ТОВ "Нанді"; зобов'язати ТОВ "Нанді" допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.
Отже, позовна заява містить три самостійні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, встановлено ставку судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До адміністративного позову долучено платіжне доручення №287 від 13.04.2017 про сплату позивачем судового збору за подання позовної заяви до Рівненського окружного адміністративного суду в розмірі 1600,00 грн., що менше установленого законом.
Разом з тим, в адміністративному позові позивачем заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору. Клопотання обгрунтоване тим, що станом на 16.02.2017 не затверджений кошторис бюджетних установ.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
При зверненні до суду із заявою про відстрочення або розстрочення сплати судового збору особа повинна додати до такої заяви належні документи на підтвердження факту відсутності відповідних коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору. Водночас відсутність таких доказів чи їх неналежність є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Лише у виняткових випадках суд може відстрочити особі сплату судового збору, не порушуючи принципу юридичної рівноваги та враховуючи скрутне матеріальне становище, викликане об'єктивними обставинами, що підтверджуються відповідними доказами.
Попри це, Головне управління ДФС у Рівненській області не надало суду жодних доказів на підтвердження факту відсутності достатніх коштів (бюджетних асигнувань) для сплати судового збору на час звернення до суду з адміністративним позовом.
Крім того, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Також слід зауважити, що відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI ГУ ДФС у Рівненській області не звільнене від сплати судового збору під час розгляду справи у всіх інстанціях, а відтак зобов'язане сплачувати судовий збір при зверненні до суду.
За таких обставин підстави для відстрочення позивачу сплати судового збору відсутні.
Отже, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 3200,00 грн.
Вказаний судовий збір слід перераховувати за наступними реквізитами: р/р 31211206784002; одержувач: УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030101; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ одержувача: 38012714; МФО: 833017.
Виходячи з наведеного, позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути у спосіб подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору на суму 3200,00 грн.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 12 травня 2017 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ГУ ДФС у Рівненській області до ТОВ "Нанді" про зупинення видаткових операцій, заборонення відчуження майна та зобов'язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Встановити ГУ ДФС у Рівненській області строк для усунення недоліків позовної заяви - до 12 травня 2017 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дорошенко Н.О.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2017 |
Оприлюднено | 05.05.2017 |
Номер документу | 66294093 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Дорошенко Н.О.