Рішення
від 14.03.2017 по справі 183/7252/16
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/7252/16

№ 2/183/1024/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

14 березня 2017 року м. Новомосковськ

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Парфьонова Д.О., за участі: секретаря судового засідання Соловйової Т.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, третя особа - Управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,

встановив:

позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, який помер 16 січня 2013 року - на земельну ділянку площею 3,2899 га, кадастровий номер 1223285500:01:039:0936, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16 січня 2013 року помер батько позивача - ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина, в тому числі й на земельну ділянку площею 3,2899 га, кадастровий номер 1223285500:01:039:0936, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області. За життя ОСОБА_2 склав заповіт, посвідчений секретарем Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області 30 листопада 2012 року за реєстровим № 132, яким все своє майно заповів ОСОБА_1 15 січня 2014 року позивач звернувся до приватного нотаріуса Новомосковського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_3 із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом, однак постановою нотаріуса від 03 квітня 2014 року йому було відмовлено у вчиненні нотаріальних дій через те, що позивачем не надано документів на підтвердження належності зазначеної земельної ділянки ОСОБА_2Означену відмову позивач вважає неправомірною та такою, що порушує його право власності.

Позивач, його представник до суду не з'явилися, представник позивача згідно з заявою, наданою суду просила розглянути справу за її відсутності, наполягала на задоволенні позову.

Відповідач до суду не з'явився, підстав неявки не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Третя особа у судове засідання не з'явилась, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутність, не заперечила проти задоволення позову.

Згідно ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У зв'язку з тим, що сторони в судове засідання не з'явилися, на підставі ст.197 ЦПК України, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалося.

З урахуванням зазначених положень закону та думки позивача суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги з огляду на наступні обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 на підставі рішення Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 14 січня 2009 року № 13-р-09 передано у власність земельну ділянку, кадастровий номер 1223285500:01:039:0936, розташовану на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, площею 3,2899 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується листом Управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області від 31 січня 2017 року № 99-406-99.8-349/2-17.

30 листопада 2012 року ОСОБА_4 складено заповіт, зареєстрований у реєстрі за № 132 та посвідчений секретарем Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області ОСОБА_5, відповідно до якого все своє майно заповів ОСОБА_1

16 січня 2013 року ОСОБА_2 помер.

Як свідчать матеріали спадкової справи, 28 січня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Новомосковського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_3 із заявою про прийняття спадщини.

15 січня 2014 року позивач звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок з погосподарськими будівлями і спорудами, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н, с. Піщанка, вул. Комсомольська, буд. 43 б . 15 січня 2014 року приватним нотаріусом Новомосковського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_3 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом на означений житловий будинок.

03 квітня 2014 року позивач звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку (пай) площею 3,2899 га, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, кадастровий номер 1223285500:01:039:0936.

Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 03 квітня 2014 року приватним нотаріусом Новомосковського районного нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_3 відмовлено позивачу у видачі у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на означену земельну ділянку узв'язку з відсутністю документів, що підтверджують право власності .

У відповідності до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, не заборонених законом.

Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно зі ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, зазначені в заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

У відповідності до ст.ст.1233, 1235, 1236 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач має право охопити заповітом права та обов'язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому.

Відповідно до ч. 1 ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

Ст.1268 ЦК України передбачає, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Ч.1 ст.1269 ЦК України визначає, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

В зв'язку з наведеним, враховуючи підтвердження матеріалами справи факту належності померлому за життя нерухомого майна, який останній набув у власність, здійснив його державну реєстрацію, відсутність оригіналу правовстановлюючого документу у позивача, враховуючи те, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом на вказане спадковемайно та відсутність інших спадкоємців, які мають право на обов`язкову частку у спадщині, враховуючи своєчасність прийняття спадщини позивачем, відмову нотаріуса, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, суд -

вирішив:

позовні вимоги ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, третя особа - Управління Держгеокадастру у Новомосковському районі Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, померлого 16 січня 2013 року, право власності на земельну ділянку площею 3,2899 гектарів, кадастровий номер 1223285500:01:039:0936, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, належну ОСОБА_2, померлому 16 січня 2013 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя Д.О. Парфьонов

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення14.03.2017
Оприлюднено05.05.2017
Номер документу66329097
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —183/7252/16

Рішення від 14.03.2017

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 30.12.2016

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні