Рішення
від 04.05.2017 по справі 320/2179/17-ц
МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 04.05.2017

Справа №320/2179/17

2/320/1927/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 травня 2017 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:

головуючого - судді Редько О.В., при секретарі - Мазуріній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

До Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.

Позов обґрунтований тим, що 05.06.2015 року помер батько позивача ОСОБА_2 Після його смерті відкрилась спадщина. 17.12.2015 року позивач звернувся до приватного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини та йому було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом. В свідоцтво про спадщину, яке було видано позивачу, не було включено земельну ділянку кадастровий номер 2323085100:02:005:0012, що розташована на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, площею 2 га для ведення особистого селянського господарства, що належала померлому. За час свого життя батько позивача не встиг здійснити державну реєстрацію права власності на зазначену земельну ділянку у зв'язку з чим позивач вимушений звернутися до суду.

Позивач у судове засідання не з'явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, на задоволенні позову наполягає.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши зібрані по справі докази, приходить до висновку, що позов підлягає повному задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Як вбачається з вимог ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно вимог ст. 212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

05 червня 2015 року помер батько позивача ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ЖС номер 323035 (а.с.5).

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Як вбачається з вимог ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ч.1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Відповідно до ч.1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народженні живими після відкриття спадщини.

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування при розгляді цієї категорії справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину. За наявності у спадковій справі заяви спадкоємця про відмову від права на спадщину його вимоги про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задоволенню не підлягають.

В установлений законом строк позивач ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Якимівського районного нотаріального округу Запорізької області з заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2

17 грудня 2015 року приватним нотаріусом Якимівського районного нотаріального округу Запорізької області було видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом, відповідно до якого спадкоємцем зазначеного в заповіті майна ОСОБА_2, який помер 05.06.2015 року, є його син ОСОБА_1 Спадщина на яку видано свідоцтво про право на спадщину складається з земельної ділянки яка розташована на території Новоданилівської сільської ради Якимівського району Запорізької області , кадастровий номер 2320382400:18:008:0017, площею 6,4500 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.6).

Однак постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 08.02.2017 року, ОСОБА_1, було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2, померлого 05.06.2015 року на нерухоме майно яке складається з земельної ділянки площею 2,0000 га, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на майно (а.с.7-8).

Як було встановлено, наказом ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області було затверджено розроблений підприємцем ОСОБА_3 проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства та території Терпіннівського сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, за межами населеного пункту, передано у власність ОСОБА_2 земельну ділянку загальною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства та території Терпіннівського сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, за межами населеного пункту, ОСОБА_2 приступити до використання земельної ділянки після встановлення її меж в натурі (на місцевості) та здійснення державної реєстрації права власності у суб'єкта державної реєстрації прав на нерухоме майно земельну ділянку використовувати за цільовим призначенням (а.с.11).

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину, а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Позивач ОСОБА_1 звернувся з заявою про прийняття спадщини та прийняв її у встановленому законом порядку, про відмову від спадщини не заявляв.

Таким чином, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем після смерті батька ОСОБА_2 інших спадкоємців немає.

Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ч.1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом першої черги після смерті свого батька ОСОБА_2, який помер 05.06.2015 року, до складу спадщини після його смерті входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, зокрема право власності на земельну ділянку кадастровий номер 2323085100:02:005:0012, що розташована на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства.

Аналізуючи зібрані у справі докази, кожний окремо та всі в сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити у повному обсязі, визнавши за ним право власності на земельну ділянку кадастровий номер 2323085100:02:005:0012, що розташована на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства, після смерті ОСОБА_1В, який помер 05.06.2015 року.

Керуючись, Постановою Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , ст.ст. 1216-1218, 1220, 1222, 1225 ЦК України, ст.ст. 15, 57, 59, 84, 107, 208, 212-215 ЦПК України,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку кадастровий номер 2323085100:02:005:0012, що розташована на території Терпіннівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер 05.06.2015 року.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: О.В. Редько

СудМелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.05.2017
Оприлюднено05.05.2017
Номер документу66338124
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —320/2179/17-ц

Рішення від 04.05.2017

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Редько О. В.

Ухвала від 03.04.2017

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Редько О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні