Рішення
від 04.05.2017 по справі 310/8912/16-ц
БЕРДЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 310/8912/16-ц

2/310/928/17

РІШЕННЯ

Іменем України

04 травня 2017 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Черткової Н.І.,

при секретарі судового засідання - Димовій Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Азовської сільської ради Бердянського району до ОСОБА_1, третя особа - Азовське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства про відшкодування шкоди, заподіяної тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до суду до ОСОБА_1, третя особа - Азовське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства про відшкодування шкоди, заподіяної тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу, посилаючись на наступні обставини.

Позивач вказав, що 20.05.2015 р. в районі пляжу поблизу с.Луначарське (с.Азовське) Бердянського району біля бази відпочинку Тюльпан інспекторами Бердянського територіального відділу Азоврибоохорони затриманий ОСОБА_1, який займався незаконним ловом риби забороненими знаряддями лову та виловив рибу - бичок у кількості 6936 штук.

Згідно такс для обчислення розміру шкоди, завданої внаслідок незаконного добування цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, вартість одного бичка становить 34 гривні.

Позивач вказав, що ОСОБА_1 завдав збитків тваринному світу на суму 235 824 грн., що є істотною шкодою.

Вироком Бердянського міськрайонного суду від 10.08.2015 року , який набрав законної сили 10.09.2015 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України та призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь промислу та всього добутого.

Позивач зазначив, що ОСОБА_2 своїми діями заподіяв шкоду тваринному світу, яка підлягає стяганню з нього до бюджету Азовської сільської ради Бердянського району. Добровільно відшкодувати заподіяну шкоду відповідач відмовляється.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність та підтримання позовних вимог, і що не заперечує проти заочного розгляду справи у разі неявки відповідача в судове засідання.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав. Тому суд у відповідності до ст. 224 ЦПК України, вважає за можливим провести заочний розгляд справи.

Представник третьої особи - Азовського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в судове засіданні не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність та прохав прийняти рішення на розсуд суду, не заперечує проти заочного розгляду справи у разі неявки відповідача в судове засідання

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що 20.05.2015 р. в районі пляжу поблизу с.Луначарське (у подальшому перейменованому на с.Азовське) Бердянського району біля бази відпочинку Тюльпан інспекторами Бердянського територіального відділу Азоврибоохорони затриманий ОСОБА_1, який займався незаконним ловом риби забороненими знаряддями лову та виловив рибу -бичок у кількості 6936 штук.

Згідно такс для обчислення розміру шкоди, завданої внаслідок незаконного добування цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 р., вартість одного бичка становить 34 гривні.

Згідно вироку Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 10.08.2015 року у справі №310/5956/15-к, який набрав законної сили 10.09.2015 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.249 КК України та призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі з конфіскацією знарядь промислу та всього добутого.

Згідно з ч.4 ст.61 ЦПК України вирок у кримінальному провадженні, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, і питань, чи мали місце ці дії та вчинені вони цією особою.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону Україні Про тваринний світ порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворенні тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону .

Відповідно до ч.2 ст.10 Закону України Про тваринний світ громадяни відповідно до закону зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу.

Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 своїми діями заподіяв шкоду тваринному світу у розмірі 235824, 00 грн., яка підлягає стяганню з нього до бюджету Азовської сільської ради Бердянського району.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави необхідно також стягнути судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 3537,36 грн.

На підставі ст..ст. 10, 63 ЗУ Про тваринний світ , ст. 1166 ЦК України і керуючись ст.ст. 10 , 11 , 15 , 60 , 61, 88 , 169 , 209 , 212-215 , 224-228 ЦПК України , -

В И Р І Ш И В :

Позов Азовської сільської ради Бердянського району до ОСОБА_1, третя особа - Азовське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства про відшкодування шкоди, заподіяної тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) на користь Азовської сільської ради (одержувач: Бердянське УК/Азовська/24062100, код ЄДРПОУ 25483873, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, рахунок 33117331700040) шкоду, заподіяну твариному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання та відтворення тваринного світу у розмірі 235824 (двісті тридцять п ять тисяч вісімсот двадцять чотири гривні), 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1) на користь держави судовий збір у розмірі 3537 (три тисячі п ятсот тридцять сім гривень), 36 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Запорізької області на протязі десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

СудБердянський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.05.2017
Оприлюднено15.05.2017
Номер документу66405271
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —310/8912/16-ц

Рішення від 04.05.2017

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Черткова Н. І.

Ухвала від 01.03.2017

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Черткова Н. І.

Ухвала від 27.01.2017

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Черткова Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні