Справа № 417/4087/17
Провадження № 2-о/417/81/17
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"12" травня 2017 р. смт Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Дідоренко А.Е., ознайомившись з заявою ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей ,-
В С Т А Н О В И В:
11.05.2017 року заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Марківського районного суду Луганської області з заявою про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей.
Вивчивши заяву та додані до неї матеріали, вважаю за необхідне залишити її без руху, оскільки вона не відповідає вимогам діючого законодавства, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.234 ЦПК України , окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Як вбачається з заяви заявники зазначають ,що це позовна заява ,хоча необхідно вказати ,що це заява.
Згідно з ч.3 ст.234 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч.3 ст. 235 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Згідно з ч.1 ст.109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Відповідно до ч.2 ст.109 СК України договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений.
Заявниками не було надано до суду нотаріально посвідчений договір між подружжями про розмір аліментів на дітей .
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України , до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно положень ст. 3 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору із заяв у справах окремого провадження ,які подані фізичною особою складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік від 21.12.2016 № 1801 , прожитковий мінімум на працездатну особу станом на 1 січня 2017 року становить - 1600 грн. 00 коп. Тому підлягає сплаті судовий збір в даному випадку в розмірі - 320 грн., які необхідно сплатити код ЄДРПОУ 05381372, код класифікації доходів 22030101, № доходного рахунку 31212206700188, код ОКРО отримувача коштів 38043302, МФО 804013, в ГУ ДКУ у Луганській області.
Згідно квитанцій №TS201821 від 28.04.2017 року , яка долучена до матеріалів справи вбачається, що судовий збір сплачує Трофімов Трофімова ,які не є учасниками справи.
Відповідно до ч.1 ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу , або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене вважаю за необхідне застосувати вимоги ч.1 ст.121 ЦПК України та надати заявникам строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявниками ухвали.
У зв'язку з наведеним, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заяви буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
За таких обставин та керуючись ч.5 ст.119, ч. 1ст. 121 , ч.1,3 ст.234, ч.5 ст.235 ЦПК України , ч.1,2 ст.109 СК України , суддя-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей - залишити без руху.
Встановити заявникам строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків -5 днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що якщо заявники відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усунуть зазначені недоліки заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявникам.
Ухвала може бути оскаржена щодо розміру судових витрат в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : А.Е. Дідоренко
Суд | Марківський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2017 |
Оприлюднено | 15.05.2017 |
Номер документу | 66423714 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Марківський районний суд Луганської області
Дідоренко А. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні