УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/5700/16-ц
Провадження № 2-зз/638/55/17
13 травня 2017 року. м. Харків
Дзержинський районний суд міста Харкова в складі головуючого судді Штих Т.В. при секретарі Тарасовій О.П., розглянувши позовну заяву Товариства з Обмеженою відповідальністю ИНТЕХСЕРВИС до ОСОБА_1 про визнання договору недійсним в порядку розгляду заяви про скасування заходів забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання договору недійсним.
Ухвалою від 07 листопада 2016 року вказана позовна заява залишена без розгляду.
Ухвалою від 14 квітня 2016 року були вжиті заходи щодо забезпечення позовних вимог.
27 квітня 2017 року до суду надійшла заява представника позивача про скасування заходів забезпечення позовних вимог.
Згідно ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити передбачені цим Кодексом заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.06 № 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Згідно пункту 3 статті 154 Цивільного процесуального кодексу України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Згідно пункту 6 статті 154 Цивільного процесуального кодексу України якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження у справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
При таких обставинах, а саме залишення позовних вимог без розгляду, суд вважає необхідним скасувати раніше застосовані заходи забезпечення позовних вимог відповідно до ухвали суду 14 квітня 2016 року.
Згідно ст. 155 ЦПК України суд допускаючи забезпечення позовних вимог має право вимагати від позивача забезпечення збитків, які можуть наступити для відповідача у зв'язку із забезпеченням позову і у разі відмови від задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 151,152,153,155 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заявлену заяву про скасування заходів забезпечення позовних вимог позивача - задовольнити .
Скасувати заборону будь - яким державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, які уповноважені відповідно до законодавства України здійснювати будь - які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, в тому числі нотаріусам, іншим акредитованим суб'єктам, посадовим особам, які уповноважені здійснювати реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вчиняти будь - які реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ИРБИС-АГРО ( код ЄДРПОУ 30511100), про що внести відповідних запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань
Копії ухвали суду направити для виконання до компетентних органів .
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області шляхом подачі до Дзержинського районного суду м. Харкова протягом 5 днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Штих Т.В.
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2017 |
Оприлюднено | 16.05.2017 |
Номер документу | 66447907 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні