Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
11 травня 2017 р. № 820/1592/17
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого - судді Білової О.В.
за участю секретаря судового засідання Ділбаряна А.О.,
за участю представника позивача - Юрчик Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна мережа "Хліб-Сіль Плюс" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна мережа "Хліб-Сіль Плюс", в якому просить суд: стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна мережа "Хліб-Сіль Плюс" (код ЄДРПОУ 38494731), суму коштів за податковим боргом у загальному розмірі 18396,75 грн. з податку на прибуток приватних підприємств.
Позивач обґрунтовує свої вимоги наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА МЕРЕЖА ХЛІБ-СІЛЬ ПЛЮС" перебуває на обліку у Центральній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області як платник податків та має заборгованість перед бюджетом у сумі 18396,75 грн., яка виникла на підставі поданої податкової декларації з податку на прибуток приватних підприємств, податкова вимога набула направлена відповідачу, але заборгованість не була сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв, заперечень та клопотань не надав.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА МЕРЕЖА ХЛІБ-СІЛЬ ПЛЮС" зареєстровано як юридична особа та знаходиться на обліку як платник податків у Центральній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області як платник податків, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9-11).
На момент розгляду справи судом заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА МЕРЕЖА ХЛІБ-СІЛЬ ПЛЮС" перед бюджетом складає 18396,75 грн., що підтверджується обліковою карткою АІС Податковий Блок та даними розрахунку загальної суми заборгованості станом на 15.03.2017 (а.с. 14, 28-43).
Щодо підстав виникнення заборгованості, судом встановлено таке.
Станом на 30.11.16 у відповідача рахувалася переплата по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1403,25 грн.(а.с.23-39).
Товариством з обмеженою відповідальністю "ТОРГІВЕЛЬНА МЕРЕЖА ХЛІБ-СІЛЬ ПЛЮС" до податкового органу була надана декларація з податку на прибуток приватних підприємств від 09.11.16 за три квартали 2016 року, якою позивач самостійно визначив суму податкового зобов'язання - авансового внеску у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 19800 грн. (а.с.40-42), яка не сплачена відповідачем.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача з податку на прибуток приватних підприємств, з урахуванням переплати, становить 18396,75 грн.
Згідно з п. 54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
На виконання зазначеної норми Центральна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області направила на адресу відповідача податкову вимогу №411-17 від 04.01.17 (а.с.20), яка не була вручена відповідачу, що підтверджується копією конверта з зазначенням причини невручення за закінченням терміну зберігання (а.с.21).
Відповідно до абз. 3 п.58.3 ст. 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
На момент розгляду справи судом сума заборгованості відповідачем не погашена, з моменту направлення податкової вимоги податковий борг не переривався.
Відповідно до норм п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України:
- контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
- стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, позивачем у передбачений законом спосіб заявлені позовні вимоги на погашення наявної суми податкового боргу відповідача.
Приписами ст. 95 Податкового кодексу України передбачено наступний порядок дій податкового органу по стягненню боргу: в першу чергу звертається стягнення на кошти з розрахункових рахунків платника податку у банках, у разі їх недостатності - погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі.
Щодо суми стягнення за позовом будь-яких заперечень відповідачем не надано, а судом в ході судового розгляду справи встановлено їх правомірність.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна мережа "Хліб-Сіль Плюс" про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельна мережа "Хліб-Сіль Плюс" (код ЄДРПОУ 38494731, 61058, м. Харків, вул. Культури, буд. 10), суму коштів за податковим боргом у загальному розмірі 18396,75 грн. (вісімнадцять тисяч триста дев'яносто шість гривень 75 копійок) з податку на прибуток приватних підприємств.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 13 травня 2017 року.
Суддя Білова О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2017 |
Оприлюднено | 16.05.2017 |
Номер документу | 66449640 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Білова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні