ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
11.05.2017Справа №910/3752/17
За позовомДержавного підприємства Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Західна електроенергетична система до Товариства з обмеженою відповідальністю ЕНЕРДЖІ СЕРВІС про стягнення 448 639,21 грн. Суддя Демидов В.О. Представники сторін: від позивача:Юзва А.Я. (дов. №101 від 10.01.2017 р.); від відповідача:Губерський К.С. (дов. №10-4/2017 від 10.04.2017 р.);
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Національна енергетична компанія Укренерго в особі відокремленого підрозділу Західна електроенергетична система звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ЕНЕРДЖІ СЕРВІС про стягнення 448 639,21 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 13.03.2017 р. порушено провадження у справі №910/3752/17, розгляд справи призначено на 04.04.2017 р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 04.04.2017 р. у зв'язку із неявкою представника відповідача, невиконанням ним вимог ухвали суду про порушення провадження у справі, а також необхідністю витребування доказів по справі, розгляд справи відкладено на 20.04.2017 р.
19.04.2017 р. відповідачем через загальний відділ суду подано клопотання про долучення документів до матеріалів справи, а також клопотання про зупинення провадження у справі №910/3752/17 до вирішення та набрання законної сили рішенням господарського суду міста Києва у справі №910/5895/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЕНЕРДЖІ СЕРВІС до Державного підприємства Національна енергетична компанія Укренерго про визнання недійсним п.п. 7.3.1 п. 7.3 Договору №40-1/3541-15 від 13.11.2015 р.
Представник позивача в судове засідання 20.04.2017 р. з'явився, надав усні пояснення по справі.
Представник відповідача в судове засідання 20.04.2017 р. з'явився, клопотання про зупинення провадження у справі підтримав, подав відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 20.04.2017 відмовлено в задоволенні клопотання ТОВ ЕНЕРДЖІ СЕРВІС про зупинення провадження у справі №910/3752/17, оголошено перерву в засіданні до 11.05.2017 .
Представники позивача та відповідача в судове засідання 11.05.2017 з'явились, надали пояснення по справі.
Представником відповідача 11.05.2017 через канцелярію суду подано клопотання про зупинення провадження по справі № 910/3752/17 до вирішення та набрання законної сили рішенням господарського суду міста Києва у справі №910/5895/17 за позовом ТОВ ЕНЕРДЖІ СЕРВІС до ДП Національна енергетична компанія Укренерго про визнання недійсним п.п. 7.3.1 п. 7.3 Договору №40-1/3541-15 від 13.11.2015 р.
Також, представником відповідача 11.05.2017 через канцелярію суду подано клопотання про залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд (04071, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 56).
Розглянувши в судовому засіданні 11.05.2017 клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі, суд дійшов до висновку про необхідність відмови в його задоволенні з огляду на наступне.
Відповідно до приписів ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. Господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках: призначення господарським судом судової експертизи; надсилання господарським судом матеріалів прокурору або органу досудового розслідування; заміни однієї з сторін її правонаступником.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове або повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.
Неможливість розгляду даної справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені господарським судом самостійно у даній справі. Йдеться про те, що господарський суд не може розглянути певну справу через обмеженість своєї юрисдикції щодо конкретної справи внаслідок: непідвідомчості; обмеженості предметом позову; неможливості розгляду тотожної справи; певної черговості розгляду вимог.
Обставини даної справи суд може встановити самостійно в межах її розгляду, оскільки суд в даній ситуації жодним чином не обмежений ні своєю юрисдикцією, ні предметом позову щодо збирання та оцінки доказів.
Розглянувши в судовому засіданні 11.05.2017 клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд , суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі.
Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому (п. 1.6 постанови пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції №18 від 26.12.2011 р.).
Суд дослідивши матеріали та обставини справи, приходить до висновку щодо необхідності задоволення клопотання відповідача та залучення товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги залучення товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, з метою надання сторонам можливості реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні та надання додаткових доказів в обґрунтування заявлених вимог та заперечень, а також з метою всебічного, повного і об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд приходить до висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 27, 77, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ЕНЕРДЖІ СЕРВІС про зупинення провадження у справі №910/3752/17 відмовити.
2. Відкласти розгляд справи на 25.05.17 р. о 10:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б зал судових засідань №13 .
3. Залучити до участі у справі №910/3752/17 третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд (04071, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 56, ідентифікаційний код 37526725).
4. Зобов'язати позивача надати суду:
- письмові пояснення на відзив відповідача, документальне підтвердження і нормативне обґрунтування доводів викладених у запереченні.
- надіслати копію позовної заяви з доданими до неї документами на адресу залученої до участі у справі третьої особи - товариству з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд (04071, м. Київ, вул. Межигірська, буд. 56). Належні докази відправлення копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу третьої особи в оригіналах надати суду.
- надати письмові пояснення на відзив третьої особи, документальне підтвердження і нормативне обґрунтування доводів викладених у запереченні;
5. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю НПО Енерго-Трейд надати суду:
- оригінал Договору про поставки №18/15/1 від 21.12.2015 для огляду в судовому засіданні та його належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи;
- письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог;
- на підтвердження статусу юридичної особи і повного найменування надати суду оригінал (для огляду) і належно засвідчену копію статуту (положення);
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору.
6. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 36 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом Держспоживстандарту України №55 від 07.04.2003 р.
7. Запропонувати учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 ГПК України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
8. Зобов'язати сторони, з урахуванням приписів п. 2.4 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 р., всі документи подавати завчасно через відділ діловодства суду, з обов'язковим описом додатків у прошитому вигляді.
9. За відсутності витребуваних доказів надати суду обґрунтовані письмові пояснення з приводу неможливості їх надання.
10. Попередити сторони про передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про передбачені п. 5. ч. 1 ст. 81 ГПК України правові наслідки.
Суддя В.О. Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2017 |
Оприлюднено | 15.05.2017 |
Номер документу | 66457346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні