ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
"11" травня 2017 р. Справа № 911/1400/17
Суддя Христенко О.О. , розглянувши позовні матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Мілагро в особі ліквідатора ОСОБА_2 (01024, м. Київ, Печерський район, вул. лютеранська, буд. 25, прим. 3, код ЄДРПОУ 38985218)
до Товариства з обмеженою відповідальністю Маршал-Тур (98600, Автономна Республіка Крим, м. Ялта, вул. Загородна, буд. 17, блок Д, код ЄДРПОУ 32198955)
про стягнення 766 525,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Мілагро в особі ліквідатора ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Маршал-Тур про стягнення 766 525,00 грн. Крім того, позивач просить суд відстрочити йому сплату судового збору за подання позовної заяви до товариства з обмеженою відповідальністю Маршал-Тур до прийняття судового рішення у даній справі.
Згідно із пунктом 4 частини першої ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно пункту 3 частини першої ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини другої ст. 44 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Спеціальним законом, що регулює зазначені питання, є Закон України Про судовий збір , статтею 2 якого визначено, що платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду, тобто позивачі . Відповідно до частини 1 ст. 3 вказаного закону, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За таких обставин, в даному випадку обов'язок сплати судового збору законом покладено на позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю Мілагро в особі ліквідатора ОСОБА_2
Судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку одержувач зазначити найменування територіального органу казначейської служби за місцем знаходження господарського суду, який розглядає справу. Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Оригінал платіжного доручення має бути доданий до позовної заяви.
Проте, як вбачається з матеріалів позовної заяви, в порушення вищезазначених вимог, позивачем до позову доказів сплати судового збору не додано.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може за своєю ініціативою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до позиції Пленуму Вищого господарського суду України, викладеної в пункті 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. № 7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України , клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Позивачем не подано належних та допустимих доказів на підтвердження існування обставин, які б об'єктивно свідчили про неможливість позивачу виконати вимоги закону та сплатити судовий збір у встановленому законом порядку та розмірі.
Відповідно до вищевикладеного, враховуючи конституційний принцип рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом (ст. 129 Конституції України), суд робить висновок про те, що заява про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає, позивачем не подано належних та допустимих доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, що є підставою для повернення позовної заяви без розгляду на підставі пунктів 4 частини першої статті 63 ГПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з ним до господарського суду у загальному порядку після усунення допущених порушень.
Враховуючи наведене вище, керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву позивача про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Позовну заяву № 2/28/04/17/02 від 28.04.2017 Товариства з обмеженою відповідальністю Мілагро в особі ліквідатора ОСОБА_2 разом з доданими до неї документами (всього на 27 аркушах) повернути заявнику без розгляду.
Суддя О.О. Христенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2017 |
Оприлюднено | 17.05.2017 |
Номер документу | 66460796 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Христенко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні