Ухвала
від 10.05.2017 по справі 758/3506/17
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Спр e0ў|'e0 № 758/3506/17

Категорія 4

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 травня 2017 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Супрун Г. Б. ,

при секретарі - Прокопенко М. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву позивача про забезпечення позову ОСОБА_1 до ТОВ ВНГ ГРУП , ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ про розірвання договору купівлі-продажу, припинення права власності, визнання права власності та зобов язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з позовом до Подільського районного суду м. Києва, в якому просить розірвати договір купівлі-продажу часток у статутному капіталі ТОВ ВНГ ГРУП від 28.09.2015 року, укладений між ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ, ОСОБА_1 та ТОВ ВНГ ЕКО КАПІТАЛ , в частині відчуження позивачем на користь ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ частки в розмірі 99,9%; припинити право власності ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ на частку в розмірі 99,9% статутного капіталу; визнати право власності позивача на частку в статутному капіталі ТОВ ВНГ ГРУП ; зобов язати ТОВ ВНГ ГРУП у встановленому законом порядку подати державному реєстратору документи необхідні для державної реєстрації вказаних змін до статуту.

Позивачем подано заяву про забезпечення позову в порядку ст. 151 ЦПК України, в якій просить накласти арешт на частку в розмірі 99,9 % статутного капіталу ТОВ ВНГ ГРУП вартістю 1000,00 грн., яка належить на праві власності ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ, заборонити державному реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Подільського району Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві вчиняти дії щодо державної реєстрації змін до статуту ТОВ ВНГ ГРУП , визначити сторін провадження.

В обґрунтування заяви вказував, що відповідач ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ може відчужити належну йому частку в статутному капіталі ТОВ ВНГ ГРУП , яка була придбана останнім у нього за договором, однак укладений договір підлягає розірванню з огляду на те, що ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ не здійснило з позивачем розрахунку.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог частин 2, 3 ст. 151 ЦПК України, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб та забороною вчиняти певні дії.

Частина 3 ст. 152 ЦПК України імперативно встановлює, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Як роз'яснив Верховний Суд України у п. 4 Постанови Пленуму від 22.12.2006 № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.

Отже, важливими умовами для вжиття заходів забезпечення позову є наявність між сторонами дійсного спору та реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду.

Позивач просив накласти арешт на частку в статутному капіталі товариства, яка є предметом спору, та заборонити державному реєстратору вчиняти дії щодо державної реєстрації змін до статуту товариства.

Обрані позивачем види забезпечення позову є співмірними з заявленими позовними вимогами і їх не застосування, може призвести до утруднення виконання можливого рішення суду. При цьому, слід зазначити, що накладення арешту на частку у статутному капіталі та заборона державному реєстратору вчиняти дії щодо державної реєстрації змін до статуту товариства, не перешкоджає господарській діяльності товариства і не порушує права та інтереси інших осіб.

Таким чином, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, проаналізувавши відповідні норми процесуального права, а також врахувавши зміст позовних вимог, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви про забезпечення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 151, 152, ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заяву позивача про забезпечення позову ОСОБА_1 до ТОВ ВНГ ГРУП , ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ про розірвання договору купівлі-продажу, припинення права власності, визнання права власності та зобов язання вчинити дії - задовольнити.

Накласти арешт на частку в розмірі 99,9 відсотків статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю ВНГ ГРУП (код ЄДРПОУ 39365055, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 40, нежиле приміщення 1) вартістю 1000,00 грн., яка належить на праві приватної власності ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ, юридичній особі за законодавством Німеччини (місцезнаходження: 50829, Німеччина, Місто Кельн, Ріхард-Бірд-Штрасе, 6).

Заборонити державному реєстратору Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Подільського району Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві вчиняти дії щодо державної реєстрації змін до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю ВНГ ГРУП (код ЄДРПОУ 39365055, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 40, нежиле приміщення 1).

Стягувач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1, індивідуальний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Боржник - ВЕЛЕС ГРІН ЕНЕРДЖИ ГМБХ, юридична особа за законодавством Німеччини (місцезнаходження: 50829, Німеччина, Місто Кельн, Ріхард-Бірд-Штрасе, 6).

Боржник - Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Подільського району Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві (04070, м. Київ, вул. Костянтинівська/Хорива, 9/6).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Строк пред'явлення ухвали до виконання - один рік.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м.Києва в 5-тиденний строк з дня постановлення (отримання копії) ухвали.

СуддяГ. Б. Супрун

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.05.2017
Оприлюднено18.05.2017
Номер документу66473821
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/3506/17

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 29.08.2019

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 14.11.2018

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 10.05.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Супрун Г. Б.

Ухвала від 05.05.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Супрун Г. Б.

Ухвала від 10.04.2017

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Супрун Г. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні