ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" травня 2017 р.Справа № 916/557/17
Позивач: Державне підприємство „Одеський морський торговельний порт»
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю „ГРІН-ПОРТ»
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторона позивача : Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області
Про: стягнення 4039,00 грн.
Суддя Демешин О. А.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 - довіреність
від відповідача : не з`явився
від третьої особи: не з`явився
СУТЬ СПОРУ : Державне підприємство „Одеський морський торговельний порт» (далі - позивач) звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариство з обмеженою відповідальністю „ГРІН-ПОРТ (далі - відповідач) про стягнення 4039,00 грн., з яких: 3358,23 грн. - заборгованості; 591,71 грн. - пеня; 89,06 грн. - 3 % річних.
13.04.2017 року суд залучив до участі у справі, в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторона позивача: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області.
Відповідач відзиву на позов не надав, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, в порядку ст. 75 ГПК України.
В С Т А Н О В И В :
27.04.2009 року між Третьої особою - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області (орендодавець) та Відповідачем (орендар), за участю Позивача (балансоутримувач) укладено Договір № ДФ 174, відповідно до якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно. Майно передається в оренду з метою розміщення офісу.
Пунктом 3.5. Договору встановлено, що орендна плата перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу (Позивач), у співвідношенні 70% до 30%, щомісяця не пізніше 12 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж.
Відповідно до п. 5.3. Договору Товариство зобов'язується своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
Згідно до п.9.1. Договору за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за
Договором оренди сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України та договором.
Внаслідок порушення Відповідачем умов Договору, щодо своєчасної оплати орендних платежів, утворилась заборгованість перед Позивачем, яка складає 3358,23 грн.
Позивач направив на адресу Відповідача претензію №20/1-1482 від 12.09.16 року, яка була отримана 16.09.2016 року, щодо оплати боргу. Відповіді не отримано, борг не погашено.
Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з ч. 6 ст. 283 ГК України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Статтею 762 ЦК України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
За таких обставин, суд вважає обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги про стягнення з відповідача 3358,23 грн. боргу з орендної плати.
Крім того, згідно ст.611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають наслідки, встановлені договорі або законом, зокрема, відшкодування збитків.
Пунктом п.3.6. Договору передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується орендодавцем відповідно до чинного законодавства з урахуванням пені в розмірі подвійної ставки НБУ, діючої на дату нарахування пені, від суми заборгованості, з урахуванням індексації за кожний день прострочення, включаючи день оплати.
Відповідно до ст. 3 Закону України від 22.11.1996 №543/96-ВР „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Крім того, відповідно ч. 1 ст. 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Та, згідно ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Частиною 2 статті 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем, у відповідності до вимог чинного законодавства та умов договору, розраховано пеню та 3% річних, які підлягають дол. стягнення з відповідача. Їх розмірі, відповідно, становлять: 591,71 грн. - пеня та 89,06 грн. - сплата 3 % річних.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ГРІН-ПОРТ» (65029, м. Одеса, вул. Пішонівска, 30-А, код - 30747669) на користь Державне підприємство „Одеський морський торговельний порт» (65026, м. Одеса, пл. Митна, 1, код - 01125666): 3358 гривень 23 коп. боргу; 591 гривню 71 коп. пені; 89 гривень 06 коп. сплати 3 % річних та 1600 гривень судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя О.А. Демешин
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2017 |
Оприлюднено | 18.05.2017 |
Номер документу | 66478532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні