Рішення
від 11.05.2017 по справі 921/251/17-г/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

11 травня 2017 рокуСправа № 921/251/17-г/13 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Стопника С.Г.

Розглянув матеріали справи

за позовом Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру", вул. Народного ополчення, 3, м.Київ 151, 03151

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗСК-АЕРО", вул. 15 Квітня, 3Б, кв.4, м.Тернопіль, 46023

про стягнення заборгованості в сумі 43 656,14 грн.

За участю представників:

Позивача: Гановська М.В., довіреність №835 від 30.12.2016 року

Відповідача: не з'явився

Учаснику судового процесу роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22, 81-1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу не здійснювалася.

В судовому засіданні 11.05.2017р. відповідно до ст.85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть справи: Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", м.Київ, звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗСК-АЕРО", м. Тернопіль, про стягнення заборгованості в сумі 43 656,14 грн, в тому числі: 36 753,15 грн боргу, 5308,00 грн інфляційних втрат та 1594,99 грн 3% річних.

Ухвалою суду від 14.04.2017 року порушено провадження у даній справі та призначено її розгляд в судовому засіданні на 24.04.2017 року на 11 год. 20 хв., який відповідно до ст.77 ГПК України відкладався на 11.05.2017 року на 12 год. 00 хв. для надання можливості відповідачу подати свої заперечення проти позову та забезпечити участь уповноваженого представника в судовому засіданні.

Представник позивача в судове засідання з'явилася, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, зазначивши, що станом на дату розгляду справи заявлена до стягнення заборгованість відповідачем не погашена.

Відповідач відзиву на позов не подав, участь уповноваженого представника в жодному судовому засіданні не забезпечив, хоча про час і дату розгляду справи повідомлявся належним чином у відповідності до ст.ст.64, 77 ГПК України за адресою вказаною в позовній заяві, а також у Витягах з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованих за електронним запитом суду, станом на 24.04.2017 та на 11.05.2017 року.

Як роз'яснено у п.3.9.1. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом статті 64 ГПК України, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Враховуючи наведене, а також те, що участь представників сторін в судовому засіданні 11.05.2017 року не визнавалася судом обов'язковою, подавати відзив на позов, як і брати участь в судовому засіданні, є правом сторони, передбаченим ст.ст.22, 59 ГПК України, поданих доказів є достатньо для вирішення спору по суті, а тому суд визнає за можливе розглянути справу відповідно до ст.75 ГПК України за наявними у ній матеріалами та за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив:

У відповідності до вимог ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

За змістом ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати: з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

- 18 травня 2015 року між Державним підприємством "Центр державного земельного кадастру" (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЗСК-АЕРО" (Замовник) укладено Договір №15 (далі - Договір), відповідно до умов якого (п.1.1) Виконавець взяв на себе зобов'язання надати Замовнику послуги із виконання аерофотозйомки та створення ортофотопланів на територію сіл Пилипівка, Королівка, Єлізаветівка (загальна площа 643 га з врахуванням буферної зони 50 м) Фастівського району Київської області згідно Технічних умов, що є Додатком №1 цього Договору (далі - послуги), а Замовник - прийняти і оплатити такі послуги.

Згідно п.1.2. Договору, найменування, мета, зміст, обсяг технічні вимоги до послуг, визначені в Технічному завданні, що є Додатком №1 цього Договору та узгоджені Сторонами.

Результатом послуг, що надаються за цим Договором, є матеріали аерофотозйомки та цифрові ортофотоплани на територію сіл Пилипівка, Королівка, Єлізаветівка (загальна площа 643 га з врахуванням буферної зони 50 м) Фастівського району Київської області, що відповідають Технічним вимогам (Додаток №1 цього Договору) та передані Замовнику в електронному (цифровому) вигляді, в обсязі та в строки, передбачені цим Договором (п.1.4 Договору).

Пунктом 3.1 Договору передбачено, що ціна Договору становить 36753,15 грн, в тому числі ПДВ 6125,53 грн, у відповідності з Протоколом погодження договірної ціни (Додаток №2) та Кошторисом (Додаток №3), що є невід'ємними частинами цього Договору.

Порядок проведення розрахунків визначено сторонами в п.4.1 Договору, а саме: Замовник протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами актів наданих послуг здійснює розрахунок з Виконавцем на підставі підписаних уповноваженими представниками Сторін актів наданих послуг в строки, зазначені в Календарному плані, який є Додатком №4 цього Договору, за фактично надані послуги.

Згідно п.5.8 Договору, послуги, які надаються за умовами цього Договору, вважаються наданими з моменту підписання Сторонами відповідного акта наданих послуг, що є підставою для здійснення розрахунків між Сторонами та направлення Замовнику супровідним листом звіту про надані послуги.

Відповідно до п.п.10.1, 10.2 Договору, останній набирає чинності з дня підписання його Сторонами і діє до 31 грудня 2015 року. Закінчення строку дії Договору не звільняє Сторони від відповідальності за невиконання чи несвоєчасне виконання умов Договору, які вони допустили протягом строку дії Договору.

У відповідності до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Між сторонами у даній справі виникли зобов'язання, що випливають із договору про надання послуг, згідно якого та в силу ст.901 ЦК України, одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ст.526 ЦК України та ст.193 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином згідно умов договору та актів цивільного законодавства, а при відсутності таких вказівок - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною другою статті 193 ГК України передбачено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони.

Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), а у випадку, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає з договору або актів цивільного законодавства.

Як свідчать матеріали справи, позивач належним чином та у відповідності до умов укладеного сторонами Договору №15 від 18.05.2015 року виконав взяті на себе зобов'язання, що підтверджується Актом №ЗК-0140119 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 09 липня 2015 року, підписаним без заперечень представниками сторін та скріпленим відтисками їх печаток.

Проте, як стверджує позивач, відповідач у визначений п.4.1 Договору строк (протягом 10 банківських днів з моменту підписання сторонами акту наданих послуг) за надані послуги не розрахувався, направлену на його адресу претензію від 23.10.2015 №5/2602 щодо сплати заборгованості за Договором залишив без відповіді та задоволення, у зв'язку з чим станом на дату розгляду справи за ТОВ "ЗСК-АЕРО" рахується заборгованість в сумі 36 753,15 грн .

Наявність вказаної заборгованості підтверджується також актами звірки розрахунків, складеними між ДП "Центр державного земельного кадастру" і ТОВ "ЗСК-АЕРО" станом на 18.05.2015 року та 23.05.2016 року, підписаними представниками сторін та скріпленими відтисками їх печаток.

Відповідно до ст.4-3 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно вимог ст.ст. 32, 33 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи, що відповідач викладені у позовній заяві обставини не спростував, доказів погашення заявленої до стягнення заборгованості станом на дату розгляду справи не подав, а тому суд визнає позовні вимоги щодо стягнення 36753,15 грн заборгованості обгрунтованими.

Частиною 2 ст.625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У зв'язку із непроведенням відповідачем своєчасних розрахунків по договору, позивачем заявлено до стягнення 5308,00 грн інфляційних втрат та 1594,99 грн 3% річних, нарахованих за період з 24.07.2015 по 01.01.2017 року.

Суд, перевіривши надані позивачем розрахунки інфляційних втрат та трьох процентів річних, визнає їх обгрунтованими.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі як обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та неоспорені відповідачем.

Відповідно до ст.49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.33, 34, 43, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗСК-АЕРО" (вул. 15 Квітня, 3Б, кв.4, м.Тернопіль, код 39117123) на користь Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" (вул. Народного ополчення, 3, м.Київ, 21616582) - 36753 (тридцять шість тисяч сімсот п'ятдесят три) грн 15 коп. боргу, 5308 (п'ять тисяч триста вісім) грн 00 коп. інфляційних втрат, 1594 (одну тисячу п'ятсот дев'яносто чотири) грн 99 коп 3% річних та 1600 (одну тисячу шістсот) грн 00 коп. в повернення сплаченого судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.

На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони, прокурор, треті особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення через місцевий господарський суд.

Повне рішення складено та підписано "15" травня 2017 року .

Суддя С.Г. Стопник

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.05.2017
Оприлюднено19.05.2017
Номер документу66508676
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/251/17-г/13

Судовий наказ від 22.06.2017

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 08.06.2017

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Дубник О.П.

Ухвала від 26.05.2017

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Рішення від 11.05.2017

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 24.04.2017

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

Ухвала від 14.04.2017

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Стопник С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні