Справа № 761/16494/17
Провадження № 1-кс/761/10289/2017
У Х В А Л А
Іменем України
15 травня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017100110000035 від 24 березня 2017 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
15 травня 2017 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100110000035 від 24 березня 2017 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 українська гривня, відкритому в ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Львів (МФО 325321), який належить ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» (код ЄДР 41179545), шляхом зупинення усіх видаткових операцій за винятком операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету станом на дату, годину та хвилину отримання ухвали суду. Зобов`язати службових осіб ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», що за адресою: м. Львів вул. Липинського В. № 13а, невідкладно надати довідку про залишок коштів на момент накладення арешту на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , який належать ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ», та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на зазначеному рахунку на запит слідчого.
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні СУФР ОВПП ДФС перебувають матеріали кримінального провадження № 32017100110000035 від 24 березня 2017.
Так, невстановлені слідством особи у 2015-2017 роках вчинили фіктивне підприємництво шляхом придбання 100% частки статутного капіталу ТОВ «Схід-маркет плюс» (код ЄДР 40169363), ТОВ «Експерт-трейд маркет» (код ЄДР 39957506), ТОВ «Комфорт маркет груп» (код ЄДР 39957752), ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» (код ЄДР 41179545) та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА» (код ЄДР 39957642) від імені підприємств нерезидентів: Партнерство з обмеженою відповідальністю «СОЛТЕР ТРЕЙД» (реєстраційний номер SL22188), Партнерство з обмеженою відповідальністю «Локі бестур», (реєстраційний номер ОС 400633) та Партнерство з обмеженою відповідальністю «Флештон Системс» (реєстраційний номер SL 15478) відповідно, від імені підприємства нерезидента: ТОВ «ФІНТЕРСО ОУ ВАЙ», від імені підприємств нерезидента: ТОВ «ФОРЕТОН ІНДАСТРІЕС» (реєстраційний номер OC391019) з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає у наданні послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємств реального сектору економіки.
Згідно отриманих даних, довіреною особою юридичних осіб нерезидентів ПОВ «СОЛТЕР ТРЕЙД», ПОВ «Локі бестур», ПОВ «Флештон Системс», ТОВ «ФІНТЕРСО ОУ ВАЙ» та ТОВ «ФОРЕТОН ІНДАСТРІЕС» (є громадянин України ОСОБА_5 , паспорт НОМЕР_2 виданий 25.05.2000 Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області).
Будучи допитаним в якості свідка, ОСОБА_5 повідомив, що ПОВ «СОЛТЕР ТРЕЙД», ПОВ «Локі бестур», ПОВ «Флештон Системс», ТОВ «ФІНТЕРСО ОУ ВАЙ» та ТОВ «ФОРЕТОН ІНДАСТРІЕС» йому не відомі, представництвом даних підприємств він не займався.
В ході проведення досудового розслідування отримано копії протоколів зборів учасників ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА» згідно яких ОСОБА_5 від імені зазначених вище юридичних осіб нерезидентів, придбав 100% статутного капіталу ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА». Крім того, отримано копії протоколів зборів учасників вказаних підприємств, які підписані ОСОБА_5 , згідно з якими, призначено керівників ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА».
Також, в матеріалах справи наявні копії статутів ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», ТОВ "Шлях Вільний" та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА», які від імені власників підприємств підписані довіреною особою ОСОБА_5 .
В ході допиту ОСОБА_5 повідомив, що вказані підприємства йому не відомі, ніяких документів, в тому числі протоколів зборів учасників, статутів та будь-яких інших документів, які пов`язані із створенням та придбанням підприємств на території України не підписував.
Крім того, проведено огляд податкових адрес ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та ТОВ «ТД «ПАЛЬМІРА», за результатами якого встановлено відсутність будь-яких ознак наявності цих підприємств за податковими адресами.
Отримано інформацію про кількість працівників ТОВ «Схід-маркет плюс», встановлено, що згідно поданих протягом 2016 року Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (Форма 1 ДФ), на даному підприємстві протягом 2016 року отримує заробітну платню 5 гр. ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 іпн. НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ).
В ході допиту в якості свідка ОСОБА_6 , повідомила, що ТОВ «Схід-маркет плюс» їй не відоме, на ньому вона ніколи не працювала. Керівник ТОВ «Схід-маркет плюс» ОСОБА_7 та інші працівники їй не знайомі. Також, вказаний свідок повідомив, що дана ситуація може бути пов`язана з тим, що в лютому 2016 року в неї вкрали паспорт громадянина України та інші особисті документи.
Під час досудового розслідування кримінального провадження проведено тимчасові доступи в банківській установі ПАT "ПУМБ" (МФО 334851) по рахункам ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп», в ході аналізу рахунків зазначених юридичних осіб встановлено, що за допомогою ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп» було виведено грошові кошти підприємств реального сектору економіки та державних підприємств, приблизно трьох мільярдів гривень, після проведення тимчасових доступів по рахункам ТОВ «Схід-маркет плюс», ТОВ «Експерт-трейд маркет», ТОВ «Комфорт маркет груп» перерахування грошових коштів зупинилося.
З огляду на викладене, з метою забезпечення відшкодування збитків нанесених державі та зупиненню незаконних фінансових операцій, необхідно накласти арешт на банківський рахунок № НОМЕР_1 , відкритий ТОВ "ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ" в банківській установі ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Львів (МФО 325321), який знаходиться за адресою: м. Львів вул. Липинського В. б. 13-а.
Враховуючи вищевикладене, є всі підстави вважати, що гроші, які знаходяться на вищезазначеному банківському рахунку, є предметом протиправної діяльності невстановленої групи осіб та отримані внаслідок проведення незаконної діяльності шляхом сприяння суб`єктам підприємницької діяльності мінімізації ними податкових зобов`язань, розкраданню державного майна та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, отримані злочинним шляхом та можуть бути засобами для розкриття кримінального правопорушення та виявлення винних осіб, в подальшому, визнані речовими доказами по кримінальному провадженню, а також з метою забезпечення можливої конфіскації майна та цивільного позову. Є всі підстави вважати, що грошові кошти з зазначеного рахунку можуть бути перераховані на розрахункові рахунки інших юридичних/фізичних осіб, що призведе до їх втрати і унеможливить встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб.
З метою запобігання протиправним діям з використанням вказаного банківського рахунку, припинення злочинної діяльності, в подальшому відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів та конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на банківські рахунки ТОВ "ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ", відкритий у ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», зокрема видаткової частини рахунків за виключенням податкових платежів до бюджетів усіх рівнів.
Таким чином, з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою припинення злочинної діяльності, попередження збитків, що заподіюються Державі, діями щодо здійснення фіктивного підприємництва, проведення псевдо-розрахункових фінансово-господарських операцій, не сплати податків підприємствами реального сектору економіки, виникла необхідність у накладенні арешту на кошти, розміщені на рахунках ТОВ "ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ", зокрема, на рахунку № НОМЕР_1 , який відкритий у ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Разом з тим, з метою забезпечення арешту майна коштів на рахунку ТОВ "ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ", з метою попередження можливості повідомлення представниками банківської установи особам, які використовують указаний банківських рахунок для злочинної діяльності та прикриття такої діяльності, про наміри слідства арештувати кошти на рахунку, з метою уникнення перерахувань ними грошових коштів після виклику судом для участі у розгляді даного клопотання, вважає за необхідне розгляд даного клопотання провести без участі представників ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав з мотивів наведених у ньому та просив задовольнити його.
Враховуючи те, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт не було тимчасово вилучене, то розгляд клопотання в силу ч. 2 ст. 172 КПК України можливо здійснити без повідомлення власника майна.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, прийшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України регламентовано, що арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті (збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Зі змісту клопотання та доданих до нього копій матеріалів кримінального провадження №32017100110000035 від 24 березня 2017 року вбачається, що досудове розслідування у ньому здійснюється за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, тобто за фактом фіктивного підприємництва.
При цьому, слідчий у клопотанні просить накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 українська гривня, відкритому в ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Львів (МФО 325321), що належить ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» (код ЄДР 41179545).
Згідно з даними витягу з кримінального провадження № 32017100110000035, невстановлені особи у 2015 2017 роках вчинили фіктивне підприємництво, шляхом придбання 100% частки статутного капіталу ряду юридичних осіб, в тому числі, ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ», з метою прикриття незаконної діяльності, що полягає у наданні послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємств реального сектору економіки.
Разом з тим, аналіз наданих в розпорядження слідчого судді матеріалів, свідчить про те, що слідчим не доведено правову підставу для арешту грошових коштів, можливість використання їх як доказу в кримінальному провадженні, в межах якого подано клопотання, а так само, розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, та наслідки арешту майна для третіх осіб.
Так, слідчим не доведено, що грошові кошти, на які необхідно накласти арешт, відповідають критеріям ст. 98 КПК України, тобто, що вони є речовими доказами у кримінальному провадженні №32017100110000035 за ч. 2 ст. 205 КК України та як наслідок можуть бути використані як доказ в даному кримінальному провадженні.
Окрім того, зі змісту клопотання слідує, зокрема, що арешт на грошові кошти ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» на зазначеному рахунку необхідно накласти з метою відшкодування завданих державі збитків, у вигляді несплати податків, в результаті здійснення фіктивного підприємства, проведення псевдо-розрахункових фінансово-господарських операцій.
Разом з тим, відомості щодо ухилення від сплати податків згаданим товариством до ЄРДР не внесено, окрім того, відсутні дані щодо завданих ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» збитків державі.
Так само, відсутні будь-які дані на підтвердження взаємозв`язку між діяльністю ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та підприємствами реального сектору економіки, які взагалі не конкретизовано, щодо надання ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» послуг з мінімізації податкових зобов`язань підприємств реального сектору економіки.
Тобто, фактично слідчим не доведено причетність ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, відомості щодо якого внесено до ЄРДР за № 32017100110000035, в межах якого подано клопотання.
Також, слідчим не доведено факту наявності грошових коштів на згаданому рахунку, а так само, що грошові кошти на цьому рахунку можуть бути засобами для розкриття кримінального правопорушення.
Тому, голослівним є твердження слідчого в клопотанні про те, що грошові кошти на згаданому банківському рахунку ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» отримані в результаті протиправної діяльності.
Таким чином, в розпорядження слідчого судді не надано достовірних даних на підтвердження необхідності арешту грошових коштів.
Більше того, з урахуванням таких даних, слідчим не доведено наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України, згідно з якою, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Формальне їх перерахування у клопотанні, не є підтвердженням їх об`єктивного існування.
Таким чином, слідчим належним чином не обґрунтовано та не доведено підстави і мету відповідно до положень ст. 170 КК України для накладення арешту на грошові кошти в на рахунку ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ».
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, а також необґрунтованість та недоведеність необхідності застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя не знаходить правових підстав для задоволення вказаного клопотання.
Керуючись вимогами ст. ст. 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити старшому слідчому з ОВС 1-го ВКР СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС податкової міліції ОСОБА_3 в задоволенні клопотання в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100110000035 від 24 березня 2017 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 українська гривня, відкритому в ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Львів (МФО 325321), який належать ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» (код ЄДР 41179545), а також в зобов`язанні службових осіб ЗАХІДНЕ ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», що за адресою: м. Львів вул. Липинського В. № 13а, невідкладно надати довідку про залишок коштів на момент накладення арешту на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , який належать ТОВ «ШЛЯХ ВІЛЬНИЙ» та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на зазначеному рахунку на запит слідчого.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66526991 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Голуб О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні