ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.05.2017Справа №910/4930/17
За позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго";
до Громадської організації "Культурний осередок ХХІ ст.;
про стягнення заборгованості за самовільно спожиту електричну енергію 33 215,74 грн.
Суддя О.В. Мандриченко
Представники:
Від позивача: Кирищук В.П., представник, довіреність № 91/2016/10/1719 від 17.10.2016 р.;
Від відповідача:не з'явилися.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача 33 215,74 грн. нарахувань за самовільно спожиту електроенергію, а також 1 600,00 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.03.2017 року порушено провадження у справі № 910/4930/17, розгляд справи призначено на 11.05.2017 року.
У судовому засіданні 11.05.2017 р. представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням, яке повернулося на адресу суду і підтверджує факт направлення ухвал господарського суду на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. Згідно статті 64 Господарського процесуального кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала направляється за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
З огляду на неявку представника відповідача в судове засідання, господарський суд враховує, що за змістом ст. 22 Господарського процесуального кодексу України прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, керуючись принципами розумності строків судового провадження, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню справи по суті.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 26 ЗУ Про електроенергетику від 16.10.1997, споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов язаний додержуватися вимог нормативно технічних документів та договору про постачання енергії.
Ст. 27 Закону України Про електроенергетику визначає відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Зокрема, до правопорушень в електроенергетиці відносять: порушення правил користування енергією.
За змістом частини 2 статті 275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Аналогічна норма міститься в абзаці 2 пункту 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 (далі - ПКЕЕ), договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
У пункті 1.2 ПКЕЕ дано визначення споживача електричної енергії як особи, що використовує її для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору.
Водночас зі змісту інших положень ПКЕЕ, зокрема з того ж підпункту 1 пункту 10.2, вбачається, що даний термін необхідно застосовувати в значно ширшому значенні, оскільки він також розповсюджується і на осіб, які використовують електричну енергію без укладення договору на електропостачання.
Крім того, в п. 6.41. ПКЕЕ визначено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих ПКЕЕ або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень ПКЕЕ (далі - акт).
Уповноваженими представниками ПАТ Київенерго 22.08.2016 р. зафіксовано порушення ПКЕЕ Громадською організацією "Культурний осередок ХХІ ст. , а саме: Порушення статей 26, 27 Закону України Про електроенергетику , п. 1.3, 5.1, 6.40, 10.2 ПКЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електричної мережі, поза розрахунковими засобами обліку з метою без облікового споживання електричної енергії (адреса об'єкту: м. Київ, Володимирський узвіз, 2, в зв'язку з чим уповноваженими представниками позивача, складено акти порушень ПКЕЕ № 51789 та № 51790.
На підставі Актів про порушення уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ (далі - комісія) визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків (п.6.42 ПКЕЕ).
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків (п. 6.42. ПКЕЕ).
10.10.2016 року відбулось засідання Комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ № 51789 та № 51790, що супроводжувались веденням протоколу № 2309 та № 2310, даним протоколом оформлене рішення: Нарахування провести за актом, згідно з п. 2.6, та за формулою 2.7 Методики визначення обсягу вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією , що затверджена постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562, із змінами та доповненнями (далі - Методика), за період з 05.08.2016 по 22.08.2016 р., потужність самовільного підключення за актом-1 = 14,85 кВт., за актом-2 = 56,43 кВт. Режим роботи: 12 годин на добу, 7 днів на тиждень.
Згідно з розрахунком вартості електроенергії спожитої без обліку (договору) нарахування по акту-1 складає 6 919,94 грн., за актом-2 26 295,80 грн., разом: 33 215,74 грн.
Копії протоколів № 2309, № 2310 від 10.10.2016 р., розрахунки вартості електроенергії, рахунки для оплати, були направлені 11.10.2016 р. поштою на юридичну адресу відповідача, що підтверджується копією списка згрупованих поштових відправлень та копією фіскального чека поштового відділення.
Суд відзначає, що враховуючи приписи ПКЕЕ і Методики, ПАТ "Київенерго" правомірно застосувало положення вказаних нормативно-правових актів для визначення обсягу та обрахування вартості не облікованої електричної енергії.
Пунктом 6.43 ПКЕЕ визначено, що споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи на недораховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Винятком з цього положення, згідно п. 6.42. ПКЕЕ, є оскарження рішення комісії в суді.
Належних та допустимих доказів оскарження рішень засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ відповідачем суду представлено не було.
З огляду на викладене, заборгованість відповідача перед позивачем за самовільно спожиту електроенергію станом на момент звернення до суду становить 33 215,74 грн., а строк виконання грошового зобов'язання настав.
Частиною 1 статті 33 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За таких обставин суд приходить до висновку про необхідність повного задоволення позовних вимог та стягнення Громадської організації "Культурний осередок ХХІ ст. на користь ПАТ "Київенерго" заборгованості з нарахування вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення відповідачем правил користування електричної енергії в сумі 33 215,74 грн.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 43, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Громадської організації "Культурний осередок ХХІ ст. (02094, м. Київ, вул. Пожарського, буд. 15, код ЄДРПОУ 35912330) на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго" (01001, м. Київ, площа Івана Франка, буд. 5, ідентифікаційний код 00131305) 33 215 (тридцять три тисячі двісті п'ятнадцять) грн. 74 коп. нарахувань за самовільно спожиту електроенергію та 1 600 (одну тисячу шістсот) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 16.05.2017 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2017 |
Оприлюднено | 22.05.2017 |
Номер документу | 66535342 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні