ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" травня 2017 р. Справа № 911/818/17
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД», Кіровоградська обл., м. Знам'янка
до Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС СТРАЙК», м. Бровари
про зобов'язання вчинити певні дії
без виклику представників сторін
встановив:
Господарським судом Київської області розглядається справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД» до товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС СТРАЙК» про зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою господарського суду Київської області від 24.04.2017 розгляд справи відкладено на 22.05.2017.
13.05.2017 року від представника позивача надійшло клопотання, в якому останній просить забезпечити проведення судового засідання по справі №911/818/17, що призначене на 22.05.2017 о 12 год. 30 хв., в режимі відеоконференції, забезпечення проведення якого, просить доручити господарському суду Харківської області.
За результатами розгляду даного клопотання суд зазначає наступне.
Згідно ст. 74-1 ГПК України, господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Виходячи з викладеного, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, що є його правом, а не обов'язком.
Випадки, в яких суд може винести ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції законодавчо не встановлені. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які з незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Клопотання представника позивача обґрунтоване неможливістю забезпечити участь представника в судовому засіданні, яке відбудеться в господарському суді Київської області 22.05.2017, у зв'язку з його участю в іншому судовому засіданні.
Згідно вимог частини третьої статті 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Явка в судове засідання представників сторін – це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Одночасно, відповідно до статті 28 ГПК України, справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації (за наявності).
Суд звертає увагу позивача, що у разі неможливості участі в судовому засіданні одного представника, позивач не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь в судовому засіданні іншого представника згідно з частинами першою – п'ятою статті 28 ГПК України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами.
Позивачем не подано доказів, що представник, який не має можливості з'явитись на вказане судове засідання, є єдиним можливим представником підприємства чи доказів на підтвердження тієї обставини, що жоден з його представників не матиме змоги прийняти участь в судовому засіданні.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо відсутності достатніх підстав для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, у зв'язку з чим клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД» задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 74-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ухвалив:
1. У задоволенні клопотання представника товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
2. Копію ухвали направити товариству з обмеженою відповідальністю «АВТОТРАНС-СХІД».
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2017 |
Оприлюднено | 22.05.2017 |
Номер документу | 66535460 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні