Ухвала
від 17.05.2017 по справі 552/3016/17
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районний суд м. Полтави

Справа № 552/3016/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2017 року Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області старшого радника юстиції ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, -

В С Т А Н О В И В:

Начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області старший радник юстиції ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку автотранспортного засобу.

Посилався на знаходження в провадженні матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016170000000313 від 08.11.2016 р. за ч.1 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212, ч.1 ст.366 КК України.

Вказував, що прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42016170000000313 стосовно того, що невстановлені досудовим розслідуванням особи 03.08.2016 придбали з метою прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) ТОВ «Бест-Полтава» (код 39120335). У подальшому упродовж 2016 року вказані особи, шляхом маскування незаконного походження зерна кукурудзи унаслідок внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів щодо походження та джерел придбання зерна кукурудзи, використали реквізити фіктивного підприємства ТОВ «Бест-Полтава» для документального оформлення незаконних експортних операцій із постачання зерна за межі митної території України на користь підприємства-нерезидента «Plus Ultra L.P.» (Великобританія) у кількості 34,75 тис. тонн на суму 139 млн. грн.

Також вказував, що невстановлені особи, використовуючи реквізити ТОВ «Бест-Полтава» (код 39120335), вчинили пособництво в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах для підприємств с/г виробників, постачальників зерна кукурудзи.

Крім цього зазначав, що у даному кримінальному провадженні здійснюється розслідування фактів вчинення невстановленими особами від імені директора ТОВ «Вімес Агро Трейд» (код 37741286) ОСОБА_5 , директора ТОВ «АВМ Технолоджі» (код 40058323) ОСОБА_6 та вчинення службовими особами ПП «Кольчуга-С» (код 33250937) службового підроблення, за ч.1 ст.366 КК України.

З метою реалізації свого злочинного умислу, невстановлені особи від імені службових осіб ТОВ «Бест-Полтава», зокрема директора указаного підприємства ОСОБА_7 , внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів (документів, які подавались для митного оформлення експорту с/г продукції) щодо джерел походження сільськогосподарської продукції.

Придбана за готівку сільськогосподарська продукція транспортувалась до складів морського порту в м. Миколаєві (ТОВ «МСП «Ніка-Тера» та ТОВ «Дунайська судноплавна стівідорна компанія») залізничним транспортом по документах як ТМЦ, які нібито належать ТОВ «Бест-Полтава», та зберігалась на терміналах вказаних портів з метою подальшого відвантаження в адресу підприємства-нерезидента «Plus Ultra L.P.» (Great Britain) для полаьшого продажу підприємствам-нерезидентам COFKO Resources S.A., Луи Дрейфус Компани Суис СА.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів по кримінальному провадженню установлено, що учасниками групи, яка проводить незаконну закупівлю с/г продукції (кукурудзи) на території Полтавської області за готівкові кошти (в т.ч. за валюту) без оформлення відповідних документів бухгалтерського та податкового обліку та підпільного виробництво соєвої макухи і т.д. є ОСОБА_8 (код НОМЕР_1 ) та ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ).

Також зазначав, що на основі отриманої інформації встановлено, що вищевказані громадяни, на даний час, в своїй протиправній діяльності використовують реквізити підприємств ТОВ «Агромультіпродукт» (код 41097630), ТОВ «ТГ «Агро - Альянс» (код 37439816), ТОВ «САП «Мрія» (код 38921678) та ТОВ «СП Грано Трейд» (код 39562084).

Тому, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у вилученні документів підприємств ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд» за період з 01.01.2016 по дату винесення ухвали суду.

Вказував, що в ході своєї повсякденній фінансово господарській діяльності ОСОБА_8 користується автомобілем Audi A4 д.н.з. НОМЕР_3 та Audi A6 д.н.з. НОМЕР_4 . Таким чином, відшукуванні речі, предмети та документи, які мають доказове значення по кримінальному провадженню, знаходяться в автомобілі Audi A6 д.н.з. НОМЕР_4 .

Просив слідчого суддю надати дозвіл на проведення обшуку в автомобілі Audi A6 д.н.з. НОМЕР_4 .

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши слідчого, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Надані до слідчого судді матеріали містять дані, які дають достатні підстави вважати, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016170000000313 від 08.11.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212, ч.1 ст.366 КК України.

Матеріалами клопотання підтверджено, що відшукуванні речі мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду.

Є достатні обґрунтовані підстави вважати, що вказані речі знаходяться у зазначеному в клопотанні автомобілі.

Згідно Інформаційної довідки з Регіонального сервісного центру МВС України у Полтавській області від 25.04.2017 право власності на автомобіль Audi A6 д.н.з. НОМЕР_4 , належить ОСОБА_8 .

Тому клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.234 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку в автомобілі Audi A6 д.н.з. НОМЕР_4 , який фактично використовує ться в своїй повсякденній фінансово господарській діяльності ОСОБА_8 (код НОМЕР_1 ), який на праві власності належать ОСОБА_8 , з метою виявлення та вилучення документів ТОВ «Агромультіпродукт» (код 41097630), ТОВ «ТГ «Агро - Альянс» (код 37439816), ТОВ «САП «Мрія» (код 38921678) та ТОВ «СП Грано Трейд» (код 39562084) та інших підприємств за період з 01.01.2016 по дату винесення ухвали суду, зокрема угод, договорів та додатків до них, додаткових угод; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних; актів приймання передачі виконаних робіт (надання послуг); актів приймання передачі ТМЦ; довіреностей на отримання ТМЦ; оригіналів договорів про складське зберігання продукції; складських квитанцій; свідоцтв (подвійних складських свідоцтв), у тому числі погашених; письмових вимог про видачу товару; оригіналів документів для відпуску та переоформлення продукції, у тому числі: письмових звернень власника, доручень на право отримання продукції, наказів керівника зернового складу (форми №16), актів-розрахунків; актів приймання-передавання продукції; пропусків; матеріальних перепусток; оригіналів документів, що підтверджують оплату поставленого товару чи наданих послуг (квитанцій до прибуткового касового ордеру, банківських виписок); оригіналів документів, що засвідчують якість продукції, у тому числі: приймальних актів форми № 14 (форми №15), карток аналізу продукції (форма №47); оригіналів документів щодо зважування вантажів, вагових журналів; журналів обліку в`їзду/виїзду автотранспорту; чорнових записів; комп`ютерної техніки (жорстких дисків), на якій містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд»; USB-флеш накопичувачів, на яких містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд», мобільних телефонів, готівкових коштів в тому числі в іноземній валюті, а також інших речей та документів, які можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і судового слідства.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

17.05.2017

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення17.05.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу66541590
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —552/3016/17

Ухвала від 17.05.2017

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні