КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/3017/17
Провадження № 1-кс/552/871/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.05.2017 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю заступника начальника 1-го ВРКП СУФР ГУДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про проведення обшуку, клопотання обгрунтовував тим , що Прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за №42016170000000313від 08.11.2016 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.205, ч.5 ст.27 ч.3 ст.212, ч.1 ст.366 КК України.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за №42016170000000313здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області.
Зокрема, у ході досудового слідства встановлено, що невстановлені досудовим розслідуванням особи 03.08.2016 року придбали з метою прикриття незаконної діяльності із ухилення від сплати податків суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) ТОВ «Бест-Полтава» (код 39120335). У подальшому упродовж 2016 року вказані особи, шляхом маскування незаконного походження зерна кукурудзи унаслідок внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів щодо походження та джерел придбання зерна кукурудзи, використали реквізити фіктивного підприємства ТОВ «Бест-Полтава» для документального оформлення незаконних експортних операцій із постачання зерна за межі митної території України на користь підприємства-нерезидента «Plus Ultra L.P.» (Великобританія) у кількості 34,75 тис. тонн на суму 139 млн. грн.
Також встановлено, що невстановлені особи, використовуючи реквізити ТОВ «Бест-Полтава» (код 39120335), вчинили пособництво в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах для підприємств с/г виробників, постачальників зерна кукурудзи.
Крім цього, у даному кримінальному провадженні здійснюється розслідування фактів вчинення невстановленими особами від імені директора ТОВ «Вімес Агро Трейд» (код 37741286) ОСОБА_5 , директора ТОВ «АВМ Технолоджі» (код 40058323) ОСОБА_6 та вчинення службовими особами ПП «Кольчуга-С» (код 33250937) службового підроблення, за ч.1 ст.366 КК України.
З метою реалізації свого злочинного умислу, невстановлені особи від імені службових осіб ТОВ «Бест-Полтава», зокрема директора указаного підприємства ОСОБА_7 , внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів (документів, які подавались для митного оформлення експорту с/г продукції) щодо джерел походження сільськогосподарської продукції.
При цьому, сільськогосподарська продукція придбавалася за готівку у сільгоспвиробників Полтавської та інших областей України, які вироблену продукцію реалізовували за готівку та жодним чином не відображали вказані операції у бухгалтерському та податковому обліку, ухиляючись від сплати податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість.
Придбана за готівку сільськогосподарська продукція транспортувалась до складів морського порту в м. Миколаєві (ТОВ «МСП «Ніка-Тера» та ТОВ «Дунайська судноплавна стівідорна компанія») залізничним транспортом по документах як ТМЦ, які нібито належать ТОВ «Бест-Полтава», та зберігалась на терміналах вказаних портів з метою подальшого відвантаження в адресу підприємства-нерезидента «Plus Ultra L.P.» (Great Britain) для полаьшого продажу підприємствам-нерезидентам COFKO Resources S.A., Луи Дрейфус Компани Суис СА.
В ході проведення слідчо-оперативних заходів по кримінальному провадженню установлено, що учасниками групи, яка проводить незаконну закупівлю с/г продукції (кукурудзи) на території Полтавської області за готівкові кошти (в т.ч. за валюту) без оформлення відповідних документів бухгалтерського та податкового обліку та підпільного виробництво соєвої макухи і т.д. є ОСОБА_8 (код НОМЕР_1 ) та ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ).
Також стало відомо, що вищевказані громадяни здійснюють перевезення продукції (сої, макухи соєвої, і т.д.) в адресу підприємств - покупців власним вантажним транспортом, а по документах бухгалтерського та податкового обліку дані послуги відображаються від підприємств з ознаками «фіктивності».
В ході проведених заходів, встановлено, що ОСОБА_8 підтримуючи дружні, ділові та афілійовані зв`язки з посадовими особами лабораторій підприємств - покупців фактично постачає в адресу останніх соєву макуху з заниженими якісними показниками, від показників, які відображаються в документах бухгалтерського обліку.
Додатково, на основі отриманої інформації встановлено, що вищевказані громадяни, на даний час, в своїй протиправній діяльності використовують реквізити підприємств ТОВ «Агромультіпродукт» (код 41097630), ТОВ «ТГ «Агро - Альянс» (код 37439816), ТОВ «САП «Мрія» (код 38921678) та ТОВ «СП Грано Трейд» (код 39562084).
Згідно рапорту ст. о/у з ОВС ВОСА ПДВ ОУ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 встановлено, що ОСОБА_8 та ОСОБА_9 є активними співучасниками злочинної діяльності із умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах; координують злочинну діяльність осіб, які здійснюють придбання та транспортування сільськогосподарської продукції за готівковий розрахунок; підтримують зв`язки із представниками підприємств-постачальників та виробників продукції, які здійснюють за сприяння членів злочинної групи його продаж за готівкові кошти, без подальшого відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліках; організовують одержання та передачу готівкових коштів, підроблених документів, які використовують для приховування незаконної діяльності «фіктивних» підприємств; координують документальне оформлення зберігання та транспортування незаконно придбаного продукції.
На сьогоднішній день, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у вилученні документів підприємств ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд» за період з 01.01.2016 року по дату винесення ухвали суду, зокрема угод, договорів та додатків до них, додаткових угод; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних; актів приймання передачі виконаних робіт (надання послуг); актів приймання передачі ТМЦ; довіреностей на отримання ТМЦ; оригіналів договорів про складське зберігання продукції; складських квитанцій; свідоцтв (подвійних складських свідоцтв), у тому числі погашених; письмових вимог про видачу товару; оригіналів документів для відпуску та переоформлення продукції, у тому числі: письмових звернень власника, доручень на право отримання продукції, наказів керівника зернового складу (форми №16), актів-розрахунків; актів приймання-передавання продукції; пропусків; матеріальних перепусток; оригіналів документів, що підтверджують оплату поставленого товару чи наданих послуг (квитанцій до прибуткового касового ордеру, банківських виписок); оригіналів документів, що засвідчують якість продукції, у тому числі: приймальних актів форми № 14 (форми №15), карток аналізу продукції (форма №47); оригіналів документів щодо зважування вантажів, вагових журналів; журналів обліку в`їзду/виїзду автотранспорту; чорнових записів; комп`ютерної техніки (жорстких дисків), на якій містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд»; USB-флеш накопичувачів, на яких містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд», мобільних телефонів, готівкових коштів в тому числі в іноземній валюті, а також інших речей та документів, які можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і судового слідства.
Указані документи мають значення для встановлення істини по справі, необхідні для проведення документальних перевірок підприємств, судово-економічної, судової почеркознавчої та технічної експертиз з метою встановлення належності підписів службовими особам указаних підприємств, які видали офіційні документи, у тому числі для митного оформлення експортних операцій; будуть використані як докази, і без оригіналів цих документів неможливо іншим способом встановити обставини, які передбачається дослідити у кримінальному провадженні.
В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи є джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, які неможливо встановити іншим способом, а їх вилучення можливе лише на підставі ухвали суду.
У інший спосіб, окрім вилучення оригіналів та подальшого використання для проведення судових експертиз, довести факт вчиненого кримінального правопорушення у слідства немає можливості.
Спроба вилучення вищезазначених документів та предметів у спосіб відмінний від обшуку може призвести до їх знищення, переховування або втрати, оскільки службові особи вказаних вище підприємств усвідомлюють про свою протиправну діяльність.
Згідно інформації з АІС «Податковий блок» юридичною адресою підприємств ТОВ «Агромультіпродукт» та ТОВ «САП «Мрія» є: м. Полтава, вул. Зигіна, 29, а юридичною адресою підприємств ТОВ «ТГ «Агро - Альянс» та ТОВ «СП Грано Трейд» є: м. Полтава, вул. Європейська, 27/24, кв. 38.
В ході досудового розслідування встановлено фактичну адресу розташування офісного приміщення ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , а саме: АДРЕСА_1 .
Тобто адресою, де фактично знаходяться відшукуванні речі, предмети та документи, які мають доказове значення по кримінальному провадженню, є саме офісне приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №85802039 від 25.04.2017 право власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , належить ТОВ «Автомаркет» (код 30486372).
У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 107 КПК України застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження не здійснювалось.
Інші особи в порядку ч.2 ст. 163 КПК України не викликались.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Надані до слідчого судді матеріали містять дані, які дають достатні підстави вважати, що дійсно було вчинено кримінальне правопорушення.
Також надані до слідчого судді матеріали свідчать про те, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Зібраними органами досудового розслідування матеріалами, в тому числі проведеними оперативно-розшуковими заходами підтверджено ту обставину, що зазначені в клопотанні відшукувані речі та документи дійсно знаходяться у зазначеному в клопотанні володінні особи.
Тому клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.234 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку в офісних приміщеннях, які фактично використовуються в своїй повсякденній фінансово господарській діяльності ОСОБА_8 (код НОМЕР_1 ) та ОСОБА_9 (код НОМЕР_2 ) та розташовані за адресою: м.Полтава, вул. Червоноармійська, 3, пов. 5, яка на праві власності належать ТОВ «Автомаркет» (код 30486372), з метою виявлення та вилучення документів ТОВ «Агромультіпродукт» (код 41097630), ТОВ «ТГ «Агро - Альянс» (код 37439816), ТОВ «САП «Мрія» (код 38921678) та ТОВ «СП Грано Трейд» (код 39562084) та інших підприємств за період з 01.01.2016 по дату винесення ухвали суду, зокрема угод, договорів та додатків до них, додаткових угод; видаткових накладних; податкових накладних; товарно-транспортних накладних; актів приймання передачі виконаних робіт (надання послуг); актів приймання передачі ТМЦ; довіреностей на отримання ТМЦ; оригіналів договорів про складське зберігання продукції; складських квитанцій; свідоцтв (подвійних складських свідоцтв), у тому числі погашених; письмових вимог про видачу товару; оригіналів документів для відпуску та переоформлення продукції, у тому числі: письмових звернень власника, доручень на право отримання продукції, наказів керівника зернового складу (форми №16), актів-розрахунків; актів приймання-передавання продукції; пропусків; матеріальних перепусток; оригіналів документів, що підтверджують оплату поставленого товару чи наданих послуг (квитанцій до прибуткового касового ордеру, банківських виписок); оригіналів документів, що засвідчують якість продукції, у тому числі: приймальних актів форми № 14 (форми №15), карток аналізу продукції (форма №47); оригіналів документів щодо зважування вантажів, вагових журналів; журналів обліку в`їзду/виїзду автотранспорту; чорнових записів; комп`ютерної техніки (жорстких дисків), на якій містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд»; USB-флеш накопичувачів, на яких містяться бухгалтерський облік та бухгалтерські документи ТОВ «Агромультіпродукт», ТОВ «ТГ «Агро - Альянс», ТОВ «САП «Мрія» та ТОВ «СП Грано Трейд», мобільних телефонів, готівкових коштів в тому числі в іноземній валюті, а також інших речей та документів, які можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і судового слідства.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66559264 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Васильєва Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні