ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
15 травня 2017 р.
Справа № 902/317/17
Господарський суд Вінницької області в складі
головуючого судді Білоуса В.В.
при секретарі судового засідання Матущак О.В.
за позовом :Жмеринської міської ради Вінницької області (вул. Центральна, 4, м. Жмеринка, Вінницької обл., 23100)
до :Товариства з обмеженою відповідальністю "Великий Ярмарок" (АДРЕСА_1, 23100)
про стягнення 146432,24 грн.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1 за довіреністю
позивача: ОСОБА_2за довіреністю
відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Жмеринська міська рада Вінницької області звернулась до Господарського суду Вінницької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Великий Ярмарок" про стягнення 146432,24 грн.
Ухвалою суду від 11.04.2017 року порушено провадження у справі з призначенням судового засідання на 15.05.2017 року.
В судове засідання призначене на 15.05.2017 року з'явились представники позивача. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце судового засідання належним чином повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення, яке міститься в матеріалах справи.
Представник позивача в судовому засіданні 15.05.2017 року підтримав заяву про зменшення розміру позовних вимог (№ 106 від 05.05.2017 р.), яка була подана до суду 11.05.2017 року, в якій просить суд стягнути з відповідача 63 468,78 грн. зменшуючи суму позовних вимог. Зокрема в даній заяві представник позивача просить суд стягнути з відповідача зменшений розмір судового збору, в сумі 1600,00 грн . та винести ухвалу якою повернути надлишково сплачений судовий збір в сумі 596,46 грн.
З огляду на права надані позивачеві ст. 22 ГПК України, ст.20 ЦК України, заява представника позивача по суті є заявою про зменшення позовних вимог судом приймається як така, що не суперечить закону, матеріалам справи.
Окрім того, суд зазначає, що від представника відповідача 15.05.2017 року надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (вх. № канц. 06-52/4651/17 від 15.05.2017 року), оскільки останнім не було отримано копії позовної заяви, що унеможливлює реалізацію ним свого права на судовий захист при розгляді справи. На підставі викладеного представник відповідача просить суд відкласти розгляд справи та зобов'язати позивача надіслати відповідачу копію позовної заяви.
Суд, з'ясував думку представників позивача відносно даного клопотання.
Представники позивача проти даного клопотання не заперечили.
Суд, дослідивши дане клопотання прийшов до висновку про відмову в його задоволенні, з наступних підстав: як видно з матеріалів справи позивачем було направлено відповідачу позовну заяву № 02-05/10-954 від 05.04.2017 року з додатками до неї, що стверджується описом вкладення, який міститься в справі. Згідно до відстеження пересилання поштових відправлень позовна заява № 02-05/10-954 від 05.04.2017 року з додатками до неї надійшла до відділення зв'язку Жмерика 4 10.05.2017 року, та відповідачем не отримана.
З врахуванням викладеного, суд вважає, що позивач належним чином виконав свої зобов'язання відповідно до ст.ст. 56,57 ГПК України, щодо надіслання позовної заяви з додатками відповідачу.
Зокрема, суд зазначає, що відповідач завчасно був повідомлений про розгляд справи, оскільки як видно з матеріалів справи ухвала про порушення провадження у справі № 902/317/17 була отримана відповідачем 24.04.2017 року, що стверджується поштовим повідомленням (№ 2400 від 25.04.2017 року), тому в останнього був час ознайомитись з матеріалами справи.
Відповідно до ст. 22 ГПРК України сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
З врахуванням викладеного суд відмовляє в задоволенні даного клопотання, оскільки відсутні підстави повторного направлення відповідачу позовної заяви з додатками.
Разом з тим, представником позивача подано клопотання про відкладення розгляду справи за межами строку передбаченого ст. 69 ГПК України, у зв'язку із відсутністю представника відповідача та не поданням відповідачем витребуваних судом доказів.
Суд, прийшов до висновку про задоволення даного клопотання.
Беручи до уваги неявку представника відповідача та неподання останнім доказів, що тягне за собою необхідність відкладення розгляду справи, суд вважає ці обставини винятковими і на підставі ч.3 ст.69 ГПК України приходить до висновку про задоволення клопотання позивача про продовження розгляду справи на 15 днів у зв'язку із неможливістю вирішити спір в даному судовому засіданні, та необхідністю відкладення розгляду справи.
Зокрема, позивач та відповідач вимоги ухвали суду від 11.04.2017 року про надання доказів, витребуваних вказаною ухвалою не виконали. Письмових пояснень з доказами про поважність причин невиконання вимог ухвали суду не надали.
Згідно ч.2 ст.4-3 ГПК України господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Згідно ч.3 ст. 69 ГПК у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більше як на 15 днів.
З огляду на те, що суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату.
Керуючись ч.3 ст.69, п.п.1,2 ст.77, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України суд,
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк вирішення спору у справі № 902/317/17 на 15 днів .
2. Розгляд справи відкласти на 12 червня 2017 року о 11:00 , в приміщенні господарського суду за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, в залі судових засідань.
3. Явку в засідання представників позивача, відповідача для надання пояснень, з доказами про повноваження (для представників сторін - доручення, для керівників підприємств та організацій - документи, що посвідчують їх посадове становище), визначеними ст.28 ГПК України та з документами, що посвідчують особу (паспорт або службове посвідчення), визнати обов'язковою.
4. Зобов'язати сторони надати суду необхідні для вирішення спору докази через канцелярію суду з супровідним листом до 08.06 .2017 року (кінцевий термін для надходження доказів до суду), в тому рахунку:
Позивачу: оригінали (в судове засідання для огляду і за необхідністю залучення в матеріали справи) та належним чином завірені копії доказів наданих з позовною заявою (відмітка про засвідчення копії документа містить запис: "Згідно з оригіналом", назву посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, дату засвідчення копії - ДСТУ 4163-2003); детальний обґрунтований розрахунок суми, що пред'явлений до стягнення; докази про дату, суму, призначення отриманих оплат (платіжні доручення, банківські витяги) як до так і після пред'явлення позову, якщо таке мало місце; витяг державного реєстратора із ЄДР про перебування в ньому відповідача із зазначенням місцезнаходження станом на дату подання позову до суду, копію статуту відповідача; детальний акт звірки розрахунків для проведення якої з'явитися до відповідача; докази того, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, були чи є спори пов'язані з предметом даного позову; всі інші докази які мають значення для об'єктивного і законного вирішення спору та які обґрунтовують можливі доводи чи заперечення.
Відповідачу : письмові пояснення (відзив на позов) щодо обґрунтованості чи необґрунтованості заявленого позову з посиланням на норми законодавства, наданням доказів в обґрунтування цих пояснень; контррозрахунок позовних вимог; докази про дату, суму, призначення отриманих оплат (платіжні доручення, банківські витяги) як до так і після пред'явлення позову, якщо таке мало місце; провести з позивачем звірку розрахунків, за результатами якої підписати детальний акт звірки; копії статуту, довідок про включення до ЄДРПОУ станом на дату подання позову; докази того, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, були чи є спори пов'язані з предметом даного позову; всі інші докази які мають значення для об'єктивного і законного вирішення спору та які обґрунтовують можливі доводи чи заперечення.
5. Попередити відповідачів, що в разі неявки в судове засідання та неподання витребуваних документів суд вправі розглянути справу за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
6. Звернути увагу сторін на те, що спір може бути врегульований між сторонами шляхом укладення мирової угоди.
7. Попередити сторони, що письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" або ін.). Відповідно до п.5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
8. Копії ухвали надіслати позивачеві, відповідачу рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштового відправлення.
У випадку невиконання сторонами будь-яких вимог даної ухвали - надати письмові пояснення з обґрунтуванням поважності причин її невиконання.
Невиконання вимог ухвали сторонами тягне за собою застосування штрафу до 1700 грн. відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України, а в разі неподання позивачем без поважних причин витребуваних судом матеріалів або неявки представників позивача у судове засідання, позов може бути залишено без розгляду (п.5 ст. 81 ГПК України).
Неявка представників сторін в судове засідання в разі повідомлення їх належним чином не є перешкодою для розгляду справи по суті.
Суддя Білоус В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Центральна, 4, м. Жмеринка, Вінницької обл., 23100)
3 - відповідачу (АДРЕСА_1, 23100)
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщений на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заяву про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua., зазначену в Заявці.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2017 |
Оприлюднено | 23.05.2017 |
Номер документу | 66561648 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Білоус В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні