ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
про повернення заяви
"17" травня 2017 р. 924/469/17 Господарський суд Хмельницької області у складі судді Радчені Д.І., розглянувши матеріали
за заявою державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м.Хмельницький
до товариства з обмеженою відповідальністю "Клір" м.Хмельницький
про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
16 травня 2017року на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла заява державної податкової інспекції у місті Хмельницькому про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Клір" м.Хмельницький (код ЄДРПОУ 38353321) в порядку ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Згідно статті 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі Закону) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч.1 ст. 58 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Згідно ст. 244 Цивільного кодексу України, представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Статтею 246 ЦК України, довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.
Як вбачається, подана ДПІ у м.Хмельницькому заява про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Клір" підписана представником за довіреністю ОСОБА_1.
Однак, додана до заяви довіреність №4294/9/22-25-10 від 20.05.2017р., видана начальноком ДПІ у м.Хмельницькому ОСОБА_2 головному державному інспектору відділу інформаційно-аналітичної роботи та правового забезпечення юридичного управління ГУ ДФС у Хмельницькій області ОСОБА_1, не передбачає права підписання позовної заяви (в даному випадку заяви про порушення провадження у справі про банкрутство).
Згідно п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України. Так, позовна заява підлягає поверненню без розгляду, якщо позивачем не вказано повне найменування сторін та їх поштових адрес, або позовну заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано, або прокурор не зазначив орган, уповноважений здійснювати відповідні функції держави у спірних відносинах, або позовна заява не підписана позивачем.
Відповідно до пункту 1 ч.1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Також судом звертається увага на те, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, представляється засвідчений витяг з нього. Відповідно до п. 5.27 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затверджених Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003р. № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії (аналогічна позиція викладена в п. 2.2. постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").
Як вбачається зі змісту поданих матеріалів, документи додані до позовної заяви не є належними та допустимими доказами, як такі, що не відповідають вимогам ст. 36 Господарського процесуального кодексу України та п. 5.27 Вимог до оформлювання документів, оскільки копії додані до заяви належним чином не засвідчені, а саме не зазначено слів "Згідно оригіналом", назви посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Згідно з вимогами ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду в тому числі, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено, а також з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Враховуючи, що подана ДПІ у м.Хмельницькому заява про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Клір" підписана особою, яка не має права її підписувати, суд вважає за належне заяву ДПІ у м.Хмельницькому про порушення справи про банкрутство ТОВ "Клір" повернути без розгляду в порядку ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Керуючись абз. 1 ч. 1 ст. 15 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1 ч.1 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Суд -
УХВАЛИВ:
Заяву державної податкової інспекції у місті Хмельницькому про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Клір" повернути без розгляду .
Додаток: заява з додатками на 23 аркушах, в тому числі оригінал платіжного доручення №429 від 27.04.2017р. про сплату судового збору в розмірі 16000,00 грн.
Суддя Д.І. Радченя
Віддрук. 3 прим.:
1 - до справи,
2 - ініціюючому кредитору - м.Хмельницький, вул.Героїв Майдану, 12;
3 - боржнику, ТОВ "Клір", м.Хмельницький, вул.Кирпоноса, 1.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2017 |
Оприлюднено | 23.05.2017 |
Номер документу | 66562687 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Радченя Д.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні