печерський районний суд міста києва
Справа № 757/23520/17-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42016000000001264, -
В С Т А Н О В И В :
25.04.2017 в провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42016000000001264, а саме корпоративних прав TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826).
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000001264 від 17.05.2016 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що в період 2012-2013 р.р. ОСОБА_5 , діючи за попередньою домовленістю з громадянами Російської Федерації ОСОБА_6 і ОСОБА_7 , які займають монопольне становище на російському ринку легального та тіньового обігу тютюнових виробів, придбали ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна», яке в травні 2016 року перейменовано в ТОВ «Тедіс Україна», стали кінцевими беніфіціарами цього підприємства та фактично стали керувати його діяльністю.
Прокурор зазначає з метою прикриття незаконної діяльності, порушення порядку здійснення підприємницької діяльності та встановленого порядку оподаткування, маючи на меті лише прагнення приховати свою незаконну діяльність, власники і службові особи ТОВ «Тедіс Україна» організували створення та придбання низки суб`єктів підприємницької діяльності, зокрема: TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), TOB «Амкодор» (код ЄДРПОУ 37811887), ТОВ «Ароллан» (код ЄДРПОУ 39004620), TOB «Тітан-Південь» (код ЄДРПОУ 35357590), TOB «КодосІнвест»(код ЄДРПОУ 37811850), ТОВ «Дом-Інвест-Україна» (код ЄДРПОУ 36851321), TOB «Стратагема-Інвест» (код ЄДРПОУ 34801090), TOB «Північно-Східна добувна компанія» (код ЄДРПОУ 37356281), ТОВ «Мегаполіс Україна Лоджістікс» (код ЄДРПОУ 38213161), ТОВ "Голд Прайм Фінанс" (код ЄДРПОУ 40297113), ТОВ "Мілред ЛТД" (код ЄДРПОУ 40393138).
Відповідно до прийнятих рішень на загальних зборах учасників ТОВ «Тедіс України» (ТОВ «ТК «Мегаполіс Україна») з вказаними підприємствами укладено договори про надання поворотної фінансової допомоги та перераховано кошти на загальну суму понад 2,5 млрд. грн. Протиправність фінансово-господарських операцій проведених із використанням вищезазначених СПД підтверджено дослідженням, яке проведено фахівцями Головного Управління ДФС у м. Києві (лист 1658/9/26-15-14-02-01 від 23.02.2017).
Орган досудового розслідування зазначає, що фактичні власники ТОВ «Тедіс Україна» (код ЄДРПОУ 30622532) ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою уникнення відповідальності за вчиненні ними правопорушення та можливості проведення перевірок державними органами України можуть вчинити дії направлені на зміну засновників(кінцевих беніфіціарів) товариства, з метою знищення речей та предметів, які є засобами вчинення злочинів, містять сліди вчинених злочинів, мають значення доказів у кримінальному провадженні, у тому числі шляхом відчуження корпоративних прав щодо TOB «Лавика» і внесення недостовірних відомостей до «Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
З метою запобігання надання можливості ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , іншим невстановленим особам, які діють від їх імені TOB «Лавика», засновників та працівників товариства, їх представників здійснити відчуження корпоративних прав щодо TOB «Лавика» виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав повністю, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.
Згідно ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя надходить до наступних висновків.
Як визначено ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально-протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, те, що є достатні підстави вважати, що майно, на яке просить накласти арешт прокурор, є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що з метою збереження речових доказів наявні підстави для накладення арешту на вищевказане майно, шляхом заборони відчуження, розпорядження іншим чином, та користування означеним майном, оскільки прокурором доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики зникнення, перетворення та відчуження цього майна.
Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти у кримінальному провадженні № 42016000000001264 арешт на корпоративні права TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), заборонивши засновникам, працівникам TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), іншим особам, які діють від їх імені, їх представникам, представникам товариства(у тому числі за довіреністю), іншим особам, у володінні, користуванні яких перебувають зазначені корпоративні права, розпоряджатися ними будь-яким чином.
Заборонити будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, вчиняти будь-які дії, пов`язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу, тощо) права власності на корпоративні права щодо TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826), у тому числі вносити зміни, пов`язані зі зміною засновників (учасників, кінцевих беніфіціарів), зміною директора, місця знаходження юридичної особи, внесення будь-яких інших змін в статутні документи товариства, а також вчинення інших будь-яких реєстраційних дій щодо TOB «Лавика» (код ЄДРПОУ 38477826).
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66588600 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні