ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2017 р. справа № 804/7929/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області до Приватного підприємства "Екліпс Буд" про стягнення податкового боргу, -
встановив :
16 листопада 2016 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на виконання своїх владних повноважень звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Приватного підприємства "Екліпс Буд" податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 27 666,59 грн.
В обґрунтування позовних вимог, позивачем зазначено, що відповідач має податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств на вказану суму, який утворився внаслідок несплати самостійно узгодженої суми вказаного податку згідно податкової декларації №9091147324 від 03.03.2014 р. за 2013 рік (авансові платежі за два місяці, не стягнуті раніше), а також нарахованої пені. В добровільному порядку податковий борг відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
В судове засідання 21.03.2017 року сторони не з'явились.
Представник позивача за довіреністю Кравченко М.В. надав клопотання про розгляд справи без його участі. Також, надав клопотання про заміну позивача у справі з Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на Державну податкову інспекцію у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, у зв'язку з перейменуванням.
Відповідач про дату, час та місце судового засідання повідомлявся судом засобами поштового зв'язку, однак, на адресу суду повернулося поштове відправлення з відміткою "за вказаною адресою не проживає". Згідно з ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Відповідач не подав до суду письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
За викладених обставин, у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, справу розглянуто за відсутності сторін в письмовому провадженні.
При цьому, за обґрунтованим клопотанням позивача суд здійснює заміну сторони у справі з Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на Державну податкову інспекцію у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, як її правонаступника.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Приватне підприємство "Екліпс Буд" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області (на даний час - ДПІ у Соборному районі м. Дніпра) як платник податків.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено обов'язок платників податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, а також сплачувати податки та збори у строк та в розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань митної справи.
Статтею 36 Податкового кодексу України визначено поняття податкового обов'язку, зокрема, це обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Підпунктом 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку визначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, визначені цим Кодексом.
Пунктом 152.1 ст. 152 Податкового кодексу України передбачено, що податок на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі ст. 149 цього Кодексу.
Пунктом 152.9 ст. 152 Податкового кодексу України передбачені наступні податкові періоди для нарахування та сплати податку на прибуток: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до абз. 4 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 р. № 1171, розраховані граничні терміни сплати авансових внесків, зокрема, до 30 числа поточного місяця.
Матеріалами справи підтверджено, що Приватне підприємство "Екліпс Буд" має податковий борг з податку на прибуток, який утворився внаслідок несплати податкових зобов'язань по авансовим внескам за листопад, грудень 2013 року, самостійно визначених податковою декларацією відповідача № 9091147324 від 03.03.2014 р. на суму 28 552 грн. (з помісячною сплатою грошового зобов'язання у розмірі 14 276 грн.).
За рахунок наявної переплати, узгоджені зобов'язання зменшені на 699,54 грн.
Відповідно до КОР, підприємством було сплачено до бюджету 554,60 грн. (72,64 грн. - 1310.2015 р., та 481,96 грн. - 05.01.2016 р.).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгоджених грошових зобов'язань, відповідно до ст. 129 ПК України підприємству нараховано пеню за період: з 30.09.2014 р. по 06.10.2016 р. - в сумі 188,22 грн., за період з 01.10.2014 р. по 12.10.2015 р. - в сумі 19,81 грн., за період з 01.10.2014 р. по 04.01.2016 р. - в сумі 160,70 грн.
Таким чином, станом на час розгляду справи судом відповідач має узгоджений податковий борг з вказаного податку на суму 27 666,59 грн.
Відповідно до п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
06.10.2014 р., відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу ПП Екліпс Буд винесено податкову вимогу №2796-25 на суму 4 114,40 грн., яку було направлено засобами поштового зв'язку та отримано уповноваженою особою платника податків.
Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем погашений не був, загальна заборгованість по авансовим внескам за наступні періоди збільшилась.
Згідно п.п. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З огляду на сукупність встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Керуючись ч. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Соборному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області - задовольнити.
Стягнути з рахунків Приватного підприємства "Екліпс Буд" (код ЄДРПОУ 36441342) у банках, що обслуговують платника податків, на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств грошові кошти в сумі 27 666,59 грн. (двадцять сім тисяч шістсот шістдесят шість гривень 59 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Чорна
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2017 |
Оприлюднено | 25.05.2017 |
Номер документу | 66645224 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Чорна Валерія Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні