МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 травня 2017 р. Справа № 814/596/17
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Інгульського об'єднаного Управління пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області,
до Малого підприємства "Вектор",
про стягнення заборгованості в сумі 2503,38 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Інгульське об'єднане Управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Малого підприємства "Вектор" заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2503, 88 гривень.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач вимоги чинного законодавства щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не дотримав, внаслідок чого у товариства утворилася недоїмка, яку відповідач не відшкодував, що стало підставою для звернення позивача до суду.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутністю, в порядку письмового провадження.
Судом двічі надсилалися повідомлення про розгляд справи за місцезнаходженням відповідача, зазначене у відомостях про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак він в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Тому, враховуючи неприбуття у судове засідання представника відповідача, та керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідач зареєстрований в Інгульському об'єднаному Управлінні Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів.
Відповідно до статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІУ від 9 липня 2003 року (далі - Закону № 1058) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Згідно частини 2 статті 106 Закону № 1058 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та (або) не сплачені страхувальниками в строки, визначені Законом, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Мале підприємство "Вектор" вимоги чинного законодавства щодо сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування не дотримало, внаслідок чого відповідно до поданих товариством розрахунків зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2006 року по квітень 2007 року утворилася недоїмка - своєчасно не сплачені внески.
У відповідності з частиною 3 статті 106 Закону № 1058 відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу № Ю - 43 від 05.09.2014р. Боржник розрахунок сум, зазначених у вимозі, не оскаржив, але і не сплатив їх до теперішнього часу.
Тобто, заборгованість відповідача по вищевказаним страховим внескам перед позивачем становить 2503, 88 грн.
Відповідно до п. 3, 15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІУ, 09.07.2003 орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються. Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, станом на день розгляду справи доказів погашення боргу не подав.
Позов поданий до адміністративного суду у межах строку передбаченого ст.99 КАС України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з того, що за ч. 2, 4 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Малого підприємства "Вектор" (код ЄДРПОУ 01041774) на користь Інгульського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області заборгованість в сумі 2503, 88 грн. (дві тисячі п'ятсот три гривні вісімдесят вісім копійок).
3. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.
Суддя В. В. Біоносенко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2017 |
Оприлюднено | 25.05.2017 |
Номер документу | 66645447 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Біоносенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні