КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа № 552/2569/17
Провадження № 2/552/987/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.05.2017 року Київський районний суд м. Полтави у складі: судді Миронець О.К., за участю секретаря судового засідання Ваніної Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Київського районного суду м. Полтави цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення частки співвласника у праві спільної сумісної власності, третя особа-приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_3
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача про визначення часток співвласників у праві спільної сумісної власності посилаючись на те, що після смерті її чоловіка ОСОБА_4 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 851 кв.м., кадастровий номер 5310136400:14:002:0224, цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована за адресою: м. Полтава, вул. Рябушанська, 6. Іншим співвласником земельної ділянки є ОСОБА_2. 13.04.2017 року приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_3 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку відмовлено у зв'язку з тим, що земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності і частки кожного з власників не визначені. У зв'язку з цим позивач звернулась до суду, оскільки іншим шляхом, крім судового порядку вона не має змоги оформити спадщину.
Позивач в судове засідання не з'явилась, подала заяву про розгляд справи без її участі, позов підтримала та просила його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій позовні вимоги визнав та не заперечув проти їх задоволення та просив справу розглянути без його участі.
Третя особа приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_3, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та взаємовідносини сторін, приймаючи до уваги відсутність клопотань про відкладення з поважних причин розгляду справи та інших підстав, передбачених ст. 169 ЦПК України для можливого відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу без осіб, що не з»явились в судове засідання.
Суд, дослідивши зібрані в справі докази приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно державного акту від 19.03.2009 року серії ЯЗ №177459 земельна ділянка площею 851 кв.м., за адресою м. Полтава, вул. Рябушанська, 6, кадастровий 5310136400:14:002:0224 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_4 та ОСОБА_2.
26 березня 2015 року ОСОБА_4 помер.
Частки співвласників земельної ділянки площею 851 кв.м., за адресою м. Полтава, вул. Рябушанська, 6, кадастровий 5310136400:14:002:0224 не визначені.
Відповідно до постанови від 13.04.2017 року приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу ОСОБА_3 відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку у зв'язку з тим, що земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності і частки кожного з власників не визначені.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.208 N 7 Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину, в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно ч.1 ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності.
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЗК України володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку.
Згідно ч.4 ст. 89 ЗК України співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України спадкування є перехід прав та обов язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ч. 2 ст. 1225 ЦК України до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
Судом встановлено, що частки співвласників земельної ділянки рівні, тобто у кожного у власності по ? частині земельної ділянки.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 обґрунтований та підлягає до задоволення, оскільки нотаріус відмовила їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв'язку з тим, що частки співвласників земельної ділянки не визначені.
Керуючись ст. ст. 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити, що ОСОБА_4 за його життя належала ? частка у праві спільної сумісної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5310136400:14:002:0224 цільове призначення-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою м.Полтава, вул. Рябушанська, 6, загальною площею 851 кв.м.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського районного суду м. Полтави через Апеляційний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Миронець О.К.
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 26.05.2017 |
Номер документу | 66661642 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Миронець О. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні