Справа № 546/274/17
Провадження № 2/546/224/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 травня 2017 року с-ще Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого судді Беркути Л.Г.,
при секретарі Захарченко Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ДУКЛА про розірвання договору оренди земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Решетилівського районного суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ДУКЛА про розірвання договору оренди земельної ділянки (кадастровий номер 5324281600:00:008:0021).
Ухвалою суду від 31 березня 2017 року відкрито провадження у справі за вищевказаним позовом та призначено розгляд справи на 23 травня 2017 року.
У судовому засіданні представник відповідача ТОВ Дукла - ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття провадження у справі, посилаючись на те, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20 грудня 2016 року по справі № 904/10957/16 ТОВ Дукла визнано банкрутом, а оскільки дана позовна заява є заявою майнового характеру, тому відповідно до п. 7 ч.1 ст. 12 ГПК України дана справа підлягає розгляду в порядку господарського провадження.
Представник позивача ОСОБА_3 заперечував проти задоволення заяви про закриття провадження, посилаючись на те, що даний позов є позовом немайнового характеру.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що провадження по справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав , свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин , а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Поняття банкрутства, порядок відновлення платоспроможності суб'єкта підприємницької діяльності - боржника або визнання його банкрутом, порядок та умови застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів визначаються Законом України від 14 травня 1992 року №2343-XII Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
За цим законом банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури (стаття 1 вказаного Закону).
Відповідно до змісту ч.4 ст.10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником.
За змістом п.7 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником, підвідомчі господарським судам.
Як стверджує позивач у своєму позові та відповідач у своїй заяві про закриття провадження у справі, відповідача ТОВ Дукла визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 20 грудня 2017 року, що також підтверджується ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20 грудня 2016 року по справі № 904/10957/16 /а.с.20-21/.
Як зазначено вище, позов пред'явлено про розірвання договору оренди земельної ділянки, стороною якого є ТОВ Дукла .
Відповідно до ст.13 Закону України Про оренду землі , договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статтею 34 цього Закону передбачено, що у разі розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.
Отже, за змістом вказаних норм, за договором оренди орендодавець передає у строкове, платне користування орендаря своє нерухоме майно - земельну ділянку, а розірвання договору оренди передбачає повернення земельної ділянки її власнику.
Оскільки предмет позову стосується вимог про захист прав, об'єктом яких є земельна ділянка, - майно в розумінні статті 190 ЦК України, майнові права та обов'язки, даний спір є майновим та відповідно до ч.4 ст.10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та п. 7 ч. 1 ст. 12 ГПК України, його розгляд відноситься до юрисдикції господарського суду.
Така ж правова позиція викладена в ухвалах Апеляційного суду Харківської області від 25 грудня 2014 року по справі № 426/1331/14-ц та Апеляційного суду Полтавської області від 11 травня 2017 року по справі № 546/141/17.
При цьому, суд також зважає на те, що від користування орендованою земельною ділянкою за оскаржуваним договором оренди, ТОВ Дукла отримувала дохід, тобто ТОВ Дукла має майнові права та обов'язки щодо орендованої земельної ділянки, що також підтверджує те, що даний позов є майновим.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
З огляду на зазначене, згідно з п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України провадження по справі підлягає закриттю, з роз'ясненням позивачу відповідно до вимог ч. 2 ст. 206 ЦПК України, що розгляд даної справи віднесений до юрисдикції господарського суду.
Роз'яснити сторонам, що у відповідності до статті 206 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ДУКЛА про розірвання договору оренди земельної ділянки - закрити.
Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції господарського суду.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Апеляційного суду Полтавської області через Решетилівський районний суд.
Суддя:
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 26.05.2017 |
Номер документу | 66661946 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Беркута Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні