ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
справа №201/5865/17
провадження 1кс/201/3928/2017
У Х В А Л А
21 квітня 2017 року
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
У складі:
Головуючого слідчого судді ОСОБА_1
З секретарем ОСОБА_2 ,
За участю:
Прокурора ОСОБА_3
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Дніпрі клопотання у кримінальному провадженні № 32017040650000007, старшого слідчого СВ ФР ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_4 , погоджено прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
21 квітня 2017 слідчий звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором про накладення арешту.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні СВ ФР ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження № 32017040650000007 від 03.02.2017 про вчинення кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 204 КК України.
Співробітниками відділу ПНОПТ оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області встановлений факт протиправної діяльності службових осіб ТОВ «Леос Ойл» (код ЄДРПОУ 38598015), які відкрили та протягом 2016 - 2017 років забезпечують діяльність у м. Дніпро підпільного цеху з виробництва підакцизного товару пального (бензин А-95, А-92, дизель), яке фактично являється фальсифікатом, використовуючи обладнання, що забезпечує його масове виробництво, без дозвільних документів на виробництво продуктів нафтоперероблення, яке в подальшому збувають через мережу автозаправочних станцій.
Відповідно до матеріалів досудового розслідування, директор ТОВ «Леос Ойл» ОСОБА_5 1969 р.н. та колишній директор ТОВ «Леос Ойл» ОСОБА_6 1958 р.н., діючи разом із невстановленими особами, організували за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 4-А, - діяльність підпільного цеху з виробництва пального, яке виготовляється шляхом змішування концентрату газового з компонентами автомобільного палива та присадками для підвищення октанового числа.
Встановлено, що виготовлене пальне реалізовується зловмисниками через мережу підконтрольних АЗС м. Дніпра та Дніпропетровської області.
До мережі АЗС, через які здійснюється реалізація пального, постачаємого із вказаного підпільного цеху, входить підпільна автозаправочна станція, яка розташована за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8 (підпільна АЗС в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8, від перехрестя з вул. Гаванською у м. Дніпро), - що підтверджено в ході проведення слідчих (розшукових) дій.
З метою встановлення та вилучення речей і документів, які зберегли на собі сліди вчинення зазначеного кримінального правопорушення та містять відомості відносно нього, 20.04.2017 по кримінальному провадженню № 32017040650000007, на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м.Дніпропетровська, проведений обшук за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8 (підпільна АЗС в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8, від перехрестя з вул. Гаванською у м. Дніпро).
В ході обшуку встановлено, що на території за вказаною адресою розташовані наступні приміщення, а також речі, які мають значення у кримінальному провадженні, які зберегли на собі сліди вчинення зазначеного кримінального правопорушення та містять відомості відносно нього, і фактично являються знаряддям та предметом вчинення кримінального правопорушення, а саме:
- цистерна для зберігання та реалізації пального, розміщена в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію;
- колонка з написом «95», «ДТ», під`єднана до цистерни, із лічильником.
Існують об`єктивні підстави вважати, що вказані речі та речовина використовуються як засіб чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди.
Відповідно до п. 2 ст. 204 КК України: «Незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, шляхом відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, - карається штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення».
Вказані речі дозволять підтвердити факт вчинення кримінального правопорушення, перевірити факти відношення певних осіб до протиправної діяльності, а також підтвердити чи спростувати факти протиправного виготовлення пального з використанням обладнання, що забезпечує його масове виробництво, без дозвільних документів на виробництво продуктів нафтоперероблення, а також факти його транспортування і збуту, що можливо встановити в ході проведення судово-технічних та судово-хімічних експертиз, встановивши істину у кримінальному провадженні.
Згідно п.7 ст.236 КПК України:«При обшуку слідчий, прокурор має право ..., оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження».
Таким чином, вказані виявлені та вилучені речі, являються тимчасово вилученим майном.
Разом з тим, таке майно, має першочергове значення для встановлення обставин вчинення злочину, за фактом якого зареєстроване кримінальне провадження 32017040650000007, і крім того, є предметом кримінального правопорушення, оскільки через вказану АЗС проводився збут незаконно виготовлених підакцизних товарів (фальсифікату).
Відповідно до п. 1 ст. 170 КПК України: «Арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі, якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому порядку. Арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його».
Також, накладення арешту на таке майно дозволить зберегти речові докази, які мають значення для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до інформаційної довідки № 83060267 від 22.03.2017 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна відомості про право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8, - належить Дніпропетровській обласній спілці споживчих товариств (код ЄДРПОУ 01746687).
На підставі викладеного слідчий з метою встановлення об`єктивної істини по кримінальному провадженню, а також з метою відшкодування завданих збитків, просив суд накласти арешт на майно, яке встановлене в ході обшуку 20.04.2017 за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8 (підпільна АЗС в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8, від перехрестя з вул. Гаванською у м. Дніпро.
У судове засідання інші сторони кримінального провадження не з`явилися, що відповідно до ч.1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Вислухавши думку прокурора, а також дослідивши матеріли клопотання та надані суду матеріали кримінального провадження, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки дані, викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку, що з метою встановлення відомостей про обставини вчинення зазначеного кримінального правопорушення накладання арешту на зазначене майно є необхідним.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 168-169, 170-173 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити
Накласти арешт на майно, яке встановлене в ході обшуку 20.04.2017 за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8 (підпільна АЗС в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію за адресою: м. Дніпро, вул. Базова, 8, від перехрестя з вул. Гаванською у м. Дніпро), а саме на наступне майно:
- цистерна для зберігання та реалізації пального, розміщена в бетонному паркані, яким огороджено промислову територію (із речовиною, яка в ній знаходиться);
- колонка з написом «95», «ДТ», під`єднана до цистерни, із лічильником.
2. Заборонити особам, у власності (володінні) яких перебуває таке майно, відчужувати його, а також розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його до скасування арешту майна у встановленому порядку.
Строк оскарження ухвали п`ять днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66720462 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Антонюк О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні