Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/629/17
Номер провадження 1-кс/650/239/17
УХВАЛА
іменем України
23 травня 2017 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області в складі: слідчого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
заступника начальника СВ ОСОБА_4
розглянувши клопотання заступника начальника слідчого відділення Великоолександрівського відділення поліції Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області капітана поліції ОСОБА_4 , про арешт майна,
встановив:
Заступник начальника слідчого відділення Великоолександрівського відділення поліції Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області капітан поліції ОСОБА_4 , звернувся до суду із зазначеним клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно у вигляді грошових коштів ТОВ «Екліпс Агро» (код ЄДР 40440051), які знаходяться та можуть надійти на поточні рахунки
№ НОМЕР_1 , (980 Українська гривня), № НОМЕР_2 (980 Українська гривня), відкриті в ПАТ КБ "Приватбанк" (МФО 352479) та зобов`язати
ПАТ КБ "Приватбанк" надати виписку банку про залишок коштів на рахунках зазначеного підприємства на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту.
В обґрунтуванні зазначеного клопотання вказано, що група невстановлених осіб, шляхом підробки документів ряду підприємств легалізують походження зернових, які було придбано у населення та здають їх на елеватори, показуючи, що зерно було придбано у підприємств, які фактично є фіктивним, та яким перераховуються безготівкові кошти, а в подальшому через банківські рахунки знімаються готівкою і повертаються для закупівлі зернових у населення.
До складу ряду підприємств з ознаками фіктивності входять: ПП «Тера-Марі» (код ЄДР 40648651, податкова адреса: Одеська область, м. Одеса, Київський район, вул. Костанді, буд. 199 А, кв. 11), ПП "Велмонт" (код ЄДР 40648688,
м. Миколаїв, Центральний, вул. Шевченка, буд. 71, кв. 417), ПП "Град опт" (код ЄДР 40648777, м. Київ, Печерський, вул. Кіквідзе, буд. 17, кв. 220). Керівником, бухгалтером та засновником в одній особі є ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований: АДРЕСА_1 ). Відповідно до відомостей, що містяться в базі даних УМВС «Армор» ОСОБА_5 21.10.2013 подав заяву до Бабушкінського РВ Дніпропетровського МУ ГУМВСУ №14094 щодо втрати паспорта громадянина України.
Вказане свідчить, про можливу реєстрацію ПП «Тера-Марі» (код ЄДР 40648651), ПП «Велмонт» (код ЄДР 40648688), ПП "Град опт" (код ЄДР 40648777) на втрачений паспорт, з метою використання даних підприємств в протиправних схемах третіх осіб та використання їх банківських рахунків для незаконної конвертації.
Даний факт зареєстровано до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42017231090000025 від 11.05.2017 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
Під час досудового розслідування, проведенням слідчих дій, отримано відомості щодо безпосередньої причетності до протиправної діяльності вищевказаних фіктивних підприємств гр. ОСОБА_6
( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Херсон, зареєстрований за адресою:
АДРЕСА_2 ).
Проведеним аналізом банківських роздруківок, встановлено рух грошових коштів в значних обсягах, при цьому вказані підприємства з моменту реєстрації до контролюючих органів не звітують, що свідчить про проведення діяльності без відповідного документального відображення та створення даних підприємств ОСОБА_6 з метою прикриття протиправної діяльності пов`язаної з виведенням грошових коштів у тіньову економіку. В подальшому грошові кошти, які потрапляють на рахунок ПП «Тера Марі» перераховуються на картку
НОМЕР_4 та знімаються готівкою.
Крім того проведеним аналізом встановлено, що в адресу ПП «Тера Марі» перераховувало кошти ТОВ «Екліпс Агро» (код ЄДР 40440051, керівник ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована: АДРЕСА_3 , відповідно баз даних ДФС України гр. ОСОБА_7 отримувала доходи на ПАТ «Дніпровська ТЕЦ» м. Дніпродзержинськ), що свідчить про використання
ТОВ «Екліпс Агро» (код ЄДР 40440051) в протиправних схемах конвертації грошових коштів.
Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна, а завданням зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження - запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження такого майна.
Арешт майна, відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України допускається, з метою забезпечення збереження речових доказів - матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України - арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Статтею 1074 Цивільного кодексу України встановлено, що обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 року № 2121-ІІІ - арешт на грошові кошти суб`єктів господарювання накладаються виключно на підставі рішення суду, зупинення видаткових операцій по рахункам юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України, на підставі рішення суду.
Згідно ч. 2 ст. 172 КПК України - клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
У зв`язку з цим, розгляд вказаного клопотання про арешт грошових коштів, що знаходяться на банківських рахунках, відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, які відповідно не були тимчасово вилучені у володільця - ТОВ «Екліпс Агро», доцільно розглядати без участі представника вказаної юридичної особи, що є необхідною умовою, для забезпечення арешту грошових коштів, які знаходяться та можуть надійти на вказані поточні рахунки підприємства, які є речовими доказами у даному кримінальному провадженні, та незастосування заборони користування та розпорядження якими, призведе до їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування та/або передачі.
В судовому засіданні заступник начальна слідчого відділення підтримав клопотання навівши доводи вказані в ньому.
Прокурор підтримав клопотання заступника начальника слідчого відділення та вважає його обгрунтованним, оскільки застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження надасть можливість зберегти речові докази у даному кримінальному провадженні та забезпечить конфіскацію майна.
Розгляд клопотання відбувається без участі представника юридичної особи у володінні якої перебуває майно, що є необхідним для забезпечення арешту.
Суд вивчивши клопотання, заслухавши думку заступника начальника слідчого відділення та прокурора, приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки в даному випадку з метою забезпечення збереження речових доказів, необхідною умовою є застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна.
Керуючись ст.ст. 98, 100, 170-175 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
1. Накласти арешт на грошові кошти ТОВ «Екліпс Агро» (код ЄДР 40440051), які знаходяться та можуть надійти на поточні рахунки № НОМЕР_1 , (980 Українська гривня), № НОМЕР_2 (980 Українська гривня) відкриті в
ПАТ КБ "Приватбанк" (МФО 352479);
2. Зупинити видаткові операції по поточним рахункам ТОВ «Екліпс Агро» (код ЄДР 40440051) рахунки № НОМЕР_1 , (980 Українська гривня), № НОМЕР_2 (980 Українська гривня) відкритим в ПАТ КБ "Приватбанк" (МФО 352479);
4. Зобов`язати ПАТ КБ "Приватбанк" (МФО 352479) надати СВ В.Олександрівського ВП БВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_4 або працівникам ГУ ДФС у Херсонській області за його дорученням виписку банку про залишок коштів на рахунках зазначеного підприємства на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту.
Ухвала підлягає зверненню до виконання негайно.
Ухвала підлягає оскарженню в 5 денний строк.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Великоолександрівський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 66725989 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні